Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Atmosfera na przyjęciu weselnym

2015-01-12 00:42:26, komentarzy: 0

Jak stworzyć jedyną w swoim rodzaju atmosferę na przyjęciu weselnym.

Bez wątpienia każdy organizator wesela stara się ze wszystkich sił, aby organizowana przez niego uroczystość stała na możliwie najwyższym z możliwych poziomie. Wszelkie przygotowania warto odpowiednio zaplanować, tak aby nie zabrakło nam czasu na załatwienie poszczególnych kwestii charakterystycznych dla przyjęcia weselnego. W całym ferworze walki z wybieraniem menu, sali weselnej i różnego typu dodatków nie wolno nam zapominać o zespole weselnym. To od niego w głównej mierze będzie zależało to, jaki charakter przyjmą uroczystości weselne. Jest to niezwykle istotne dla ogólnego samopoczucia gości, jak również najważniejszych osób na każdym weselu, a mianowicie młodej pary.

Jaką kapelę weselną wybrać, abyśmy byli zadowoleni zarówno z różnorodności brzmień jak i wykonania poszczególnych utworów. Otóż grupa muzyczna powinna liczyć co najmniej 3 osoby. Jeżeli znajdzie się w niej przynajmniej jedna kobieta, a w śpiewie będzie jej towarzyszył wokalista- możemy liczyć na bardzo ciekawe zaprezentowanie poszczególnych piosenek. Kiedy mamy do czynienia z jednorodnym wokalem, utwory nieco stracą na uroku i mogą być nieco nudne. Warto także wspomnieć o instrumentach, jakie powinny znaleźć się na każdej uroczystości rodzinnej. Obowiązkowe są wręcz klawisze. To one stwarzają podkład muzyczny pod kolejne instrumenty, takie jak chociażby gitara. Ta z kolei wypełni każdą salę weselną niepowtarzalnym brzmieniem. Często zdarzają się także i takie zespoły weselne, w których usłyszeć można perkusję. Świetnie dopełni ona dźwięki płynące z dwóch wcześniej wymienionych instrumentów.

Ciekawa oprawa muzyczna na weselu to także odpowiednio skomponowany repertuar. Powinny znaleźć się z nim zarówno najnowsze hity, jak i sprawdzone już stare szlagiery. Przy tego typu mieszance ludzie bawią się zdecydowanie najlepiej. Jeżeli chodzi o style muzyczne dominujące na weselach najczęściej wiążą się one z muzyką biesiadną i disco polo, a także muzyką rozrywkową. Wynika to stąd, że muzyka taka najłatwiej wpada w ucho i weselnicy świetnie się przy niej bawią. Oczywiście nie wyklucza to sięgnięcia po kawałki muzyczne zaczerpnięte z innych źródeł, jednakże te wymienione na samy początku są zdecydowanie dominujące. Nie ma się czemu dziwić. Wesele to uroczystość, której powinna towarzyszyć beztroska zabawa, a owe rytmy ją jak najbardziej gwarantują.

Doskonała atmosfera na uroczystościach towarzyszących ślubowi wiążą się nie tylko z pięknie udekorowaną salą weselną, ale w głównej mierze z idealnie dobraną kapelą muzyczną. Czym powinna się ona cechować? Przede wszystkim muzycy powinni posiadać ogromne zdolności i umiejętności zarówno w zakresie gry na poszczególnych instrumentach, jak i szeroko umiane możliwości w zakresie wokalnym. Czemu mają one służyć? Przede wszystkim na pewno każdy woli posłuchać pięknej gry niż mówiąc wprost rzępolenia. Ponadto wesele jest szczególną uroczystością i wymaga odpowiedniego podejścia do tematu. Dźwięki wydawane przez instrumenty, jak i śpiew muszą być obowiązkowo czyste. Tylko wówczas będziemy mieli do czynienia z idealną oprawą muzyczną, która na przyjęciu weselnym jest jak najbardziej pożądana.

Pewne trudności związane z zespołem weselnym mogą się pojawić zaraz przy zagadnieniu związanym z poszukiwaniem zespołu weselnego. O informacje na temat fajnych kapel muzycznych możemy zapytać w restauracjach lub salach weselnych, tam bowiem muzycy często zostawiają swoje wizytówki. Informacje na temat poszczególnych zespołów możemy także znaleźć w prasie, a na pewno najwięcej tego rodzaju wiadomości dostarcza nam internet. Jeżeli podejdziemy do opinii umieszczanych na stronach o fachowcach, jak również na poszczególnych forach, można sporo z nich wywnioskować i podjąć decyzję co do tego, którzy muzycy najlepiej sprawdzą się na naszym przyjęciu weselnym. Bez wątpienia trzeba tutaj jednak uważać na zbyt pochlebne, przesłodzone wypowiedzi, lub też trafiające się raz na jakiś czas, typowo obraźliwe komentarze. Wówczas najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z reklamą, bądź też próbą mierzenia się z konkurencją. W każdym bądź razie zdrowy rozsądek jest jak najbardziej wskazany. Ostateczna decyzja i tak należy do nas i to my będziemy ponosili jej konsekwencje. Nie wolno mam zapominać o tym, że dobry zespół weselny powinien wykazywać określone cechy szczególne. Przede wszystkim członkowie zespołu powinni być pozytywnymi osobami, które potrafią zachęcić do zabawy dużą grupę ludzi. Ponadto ważna jest także swoista elastyczność. Zwykło się mawiać, że dobry zespół muzyczny zagra właściwie wszystko i w praktyce tak jest. Obecnie na naszym rynku usług muzycznych panuje ogromna konkurencja. Wobec czego muzycy muszą stale szukać nowych i ciekawych rozwiązań, tak aby grono ich klientów się rozrastało. Z punktu widzenia osoby wynajmującej orkiestrę zjawisko jest to jak najbardziej pozytywne, ponieważ każdemu organizatorowi przyjęcia weselnego zależy szczególnie na tym, aby goście a także młoda para byli zadowoleni.

O nastroju na uroczystościach rodzinnych każdego typu decydują ludzie. To oni (mowa w tym przypadku o muzykach) muszą podjąć takie działania, alby weselnicy cieszyli się każdą chwilą spędzoną na weselu. Powinni oni odpowiednio dobrać repertuar, a przede wszystkim mieć w sobie ten nieokreślony pierwiastek, za sprawą którego mają ogromną zdolność wpływania na ludzi. Świadczy o nim bezapelacyjnie zapełniony parkiet, a także weselnicy nierzadko śpiewający wspólnie z zespołem muzycznym. Warto więc pokusić się o znalezienie takiej kapeli, która będzie w stanie nam to zapewnić. Wówczas i my jako organizatorzy, jak również wszyscy goście będą zadowoleni.

atmosfera przyjęcia weselnego


« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania