Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Dzisiejsza oprawa muzyczna

2015-03-16 11:18:48, komentarzy: 0

Żyjemy w czasach, w których jest bardzo duża różnorodność zespołów, dj-ów. Kiedyś ludzie nie mieli tak dużo możliwości wyboru oprawy muzycznej, wybierali to co było dostępne a teraz można wybrzydzać. Tak jest w przypadku usług oferowanych przez różne firmy weselne czy też osoby. Każdy próbuje się przebić, szuka sposobów aby się zareklamować. Tak samo jest jeśli chodzi o zespoły weselne. Rynek muzyczny przesiąknięty jest różnymi kapelami weselnymi, które oferują swoje usługi z zakresu oprawy muzycznej ślubów.

Są różne zespoły weselne, każdy inny na swój sposób. Bywają takie zespoły weselne, które nie powinny zajmować się muzyką, gdyż o śpiewaniu i graniu nie mają zielonego pojęcia. Jedyne na czym zależy takim kapelom weselnym to szybka kasa, którą mogą zarobić w ciągu jednego wieczoru. Są też takie orkiestry weselne, które są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Muzyka, którą grają takie zespoły weselne to czysta poezja, są po prostu stworzeni do tego co robią. Niestety często orkiestry nie wiedzą jak się wybić, co zrobić żeby stać się bardziej popularnym i zyskać nowe zlecenia.

Bardzo dobrym pomysłem byłoby zrobienie strony internetowej zespołu weselnego. Na takiej stronie zespół weselny powinien zaprezentować się z jak najlepszej strony. Warto, aby kapela weselna nagrała kilka utworów na żywo i umieściła je na stronie w formacie mp3. Jeśli zespół weselny na za sobą kilka udanych imprez i ma to nagrane, to warto też wrzucić klika filmików ukazujących jak zespół weselny zachowuje się na scenie oraz jak prowadzi gry i zabawy. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, więc przygotowując stronę internetową zespół powinien dołożyć starań żeby wypaść w oczach oglądających pozytywnie i zachęcić do zatrudnienia kapeli weselnej. Oprócz tego na stronie internetowej zespół weselny powinien umieścić trochę informacji o tym np. jak powstał zespół weselny, kto wchodzi w skład zespołu weselnego. To czego nie powinni upubliczniać to cena za wynajęcie zespołu weselnego. Jest bardzo duża konkurencja i mogą chcieć to wykorzystać. Takie szczegóły to już najlepiej omawiać osobiście lub drogą mailową czy też telefoniczną. No i na koniec zespół weselny może wrzucić kilka zdjęć, na których również widać jak zabawiają gości lub np. prowadzą akurat jakieś konkursy czy też oczepiny oraz podać namiary do zespołu weselnego.

Również dobrym sposobem na reklamę zespołu weselnego mogą okazać się serwisy społecznościowe. Najbardziej chyba znanymi są Facebook i YouTube, bez których w dobie, kiedy to internet rządzi światem już nie da się normalnie funkcjonować. Zespół weselny może w łatwy i prosty sposób się zareklamować, a użytkownicy zazwyczaj chętnie wypowiadają się na temat prezentowanych materiałów i jak się coś spodoba to chętnie ściągają bądź udostępniają dalej.

Wyżej wymienione sposoby wypromowania się przez zespół weselny wymagają małego nakładu finansowego, są jednak też takie, które kosztują więcej. Jeśli zespół weselny może na to sobie pozwolić to warto jest zainwestować w reklamę np. w gazecie, zrobienie plakatów ze zdjęciem zespołu weselnego i jego ofertą. Jest to znacznie droższa opcja, ale czasami może przynieść zamierzony efekt.

Inną formą stałego zatrudnienia dla zespołu może być np. podpisanie umowy z salą weselną czy też restauracją. Osoby, które zdecydują się na wynajęcie sali od razu mają zespół weselny, dobry pomysł dla młodych, którzy nie chcą szukać zespołu weselnego. Dla zespołu weselnego jest to gwarancja stałego zlecenia czyli dochodu. Warto jednak się zastanowić, czy jest to oferta dobra dla zespołu weselnego. Będąc bowiem na usługach sali bankietowej, zespół weselny wchodzi w skład pracowników właściciela lokalu i to do niego należy podejmowanie wszystkich decyzji. Wynagrodzenie też zapewne zespół weselny otrzyma mniejsze niż przy indywidualnym zleceniu, bo szef odliczy coś dla siebie

Również dobrym pomysłem jest zatrudnienie menadżera zespołu. Na menadżera nie trzeba wybierać od razu specjalisty, bo za takiego kapela weselna będzie musiała drogo zapłacić. Może to być ktoś z otoczenia zespołu weselnego, który ma głowę pełną pomysłów i wie jak się do tego zabrać. To do niego zawsze należy promocja zespołu weselnego, zrobienie wszystkiego aby zdobyć zlecenia dla swojej kapeli weselnej. Poza tym zajmie się on pilnowaniem terminów i ustalaniem spotkań z potencjalnymi klientami.

Jak widać jest kilka sposobów, na to żeby zespół weselny dał się poznać. Wystarczy tylko dobrze pomyśleć i na pewno znajdzie się odpowiedni pomysł na wylansowanie zespołu weselnego. Zależy to tylko od tego, ile zespół weselny poświęci na to czasu i jakimi funduszami operuje. Wiadomo że bez żadnej reklamy orkiestrze weselnej ciężko będzie zaistnieć, więc takie minimum to na pewno strona internetowa. Jeśli zespół weselny chce się przebić, to powinien dołożyć wszelkich starań żeby tak się stało. Najważniejsze, aby kapela weselna zajmowała się śpiewaniem i graniem z pasją, traktowała to jako hobby i miło spędzony czas, a dopiero później przeliczała to na pieniądze. Jak mówi stare, dobre przysłowie '' połączyć przyjemne z pożytecznym'' i to właśnie dobrze oddaje charakter i sedno sprawy. Zespół weselny może zajmować się muzyką, gdyż kocha to robić a że im za to zapłacą to jeszcze lepiej. 

Zobacz też różne zespoły.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania