Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Jakich zespołów weselnych należy unikać

2014-10-18 01:27:46, komentarzy: 0

Dzień ślubu jest najważniejszą chwilą w życiu obu małżonków. W takim dniu wszystko musi być zaplanowane perfekcyjnie i dopięte na ostatni guzik. Tak doniosła uroczystość wymaga od pary młodej bezwzględnej doskonałości, nie tylko jeśli chodzi o nich samych, ale również o całe wesele. Jednym z najważniejszych aspektów udanej uroczystości jest odpowiednio dobrana muzyka. Prawdopodobnie każdy z nas, był kiedyś na ślubie, gdzie kapela weselna Wałcz nie spełniała pokładanych w nich nadziei. Dlaczego właśnie tak to wyglądało? Wydawać by się mogło, iż są to profesjonaliści, doskonale znający swój fach, w końcu co miesiąc przebywają na dwóch czy trzech weselach. Skąd bierze się niezadowolenie klientów słabych zespołów weselnych? Otóż istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie. Postaram się przedstawić najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kapeli weselnej, aby uniknąć rozczarowania. Po pierwsze, wybierając zespól weselny, nie należy sugerować się własnymi upodobaniami muzycznymi, gdyż od razu jesteśmy skazani na niezadowolenie dużej części gości. O gustach się nie rozmawia, to powiedzenie zna chyba każdy. Również każdy ma swój wyselekcjonowany gust muzyczny, dlatego najlepiej gdy kapela weselna potrafi łączyć wszystkie rodzaje muzyki w taki sposób, aby dogodzić nawet najwybredniejszym słuchaczom. Po drugie, bardzo ważne jest doświadczenie orkiestry weselnej. Młode zespoły weselne Lębork zazwyczaj nie mają wymaganego obycia, często w złym momencie przygotowują dane plany programu, przez co wpychają obecnych gości w lekkie zakłopotanie. Doświadczony wodzirej to gwarancja doskonałej zabawy gości, którzy zachęceni przez prowadzącego bez najmniejszego problemu wpadają w wir zabawy. Po trzecie, cena za usługę zespołu weselnego nie powinna być najważniejszym kryterium, jakie jest brane pod uwagę. Często zespoły, które oferują swoje usług za mniejszą kwotę niż pozostałe są zespołami słabszymi, które nie mają żadnych zleceń i zaniżając się cenę pragną ze wszystkich sił utrzymać się na rynku weselnym. Jakość ich usług pozostawia wiele do życzenia, o czym przekonało się już wiele par młodych. W tym wypadku, warto zapłacić więcej i mieć pewność, że wszystko będzie tak jak należy. Po czwarte, należy unikać zespołów, które grają na mniej profesjonalnym sprzęcie, lub na przykład nie posiadają podstawowych instrumentów, niezbędnych do odtwarzania danego rodzaju muzyki. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, to ilość osób śpiewających. Jeśli w kapeli weselnej występuje tylko jedna osoba śpiewająca, to dostajemy sygnał, iż w razie niedostępności danej osoby, muzyka będzie grana z płyt. Jedna osoba nie jest w stanie przez całe wesele zabawiać gości, jednocześnie znajdując się na scenie i wśród stołów. Najlepiej, aby w orkiestrze weselnej śpiewały co najmniej dwie osoby, a główna wokalistka była kobietą. To podstawowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę, aby nasze wesele wyglądało jak najlepiej.

Zespoły weselne wciąż najpopularniejsze

Wydawałoby się, że rozwój techniczny powoli wyprze klasyczne rozwiązania z każdej dziedziny życia. Szczególnie na „śmierć” zostały skazane takie usługi, które bez problemu można zastąpić urządzeniami elektrycznymi, które nie dość że gwarantują lepszą jakość świadczonych usług, to na dodatek nie potrzeba angażować tak dużej ilości osób, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych rozwiązań. Najlepszym przykładem takiej zależności może być wybór rodzaju muzyki na weselu. Ludzie od zawsze korzystali z usług kapel weselnych, które zapewniały muzykę graną na żywo przez całe wesele. Mimo upływu czasu i rozwoju możliwości technologicznych, rynek zespołów weselnych powoli został wypychany przez DJów na wesela i inne alternatywne sposoby zabawiania gości. Mimo to, wydaje się, że młodzi ludzie wciąż z wielką chęcią wybierają orkiestry weselne, które są uznanym sposobem, szczególnie w gronie osób starszych, które nie wyobrażają sobie muzyki granej z urządzeń elektrycznych. Ponadto, można spotkać się z opinią, iż to właśnie omylność ludzka sprawia największą atrakcję gościom wesel. No bo kto nie chciałby się przekonać na własne oczy(a raczej uszy), że gitarzysta zespołu weselnego mimo wypitego alkoholu wciąż sprawnie włada narzędziem jego pracy. Ludzie cenią tradycję i to właśnie ona staje się najbardziej modna i pożądana wśród młodych ludzi. Powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” znajduje tu idealne odzwierciedlenie. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania