Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Klimat i muzyka na weselu

2015-07-26 23:56:09, komentarzy: 0

Każdy z nas inaczej podchodzi do tematyki weselnej. To co dla jednych może być istotne, dla innych będzie błahe. To o czym warto pomyśleć, to jak stworzyć dobry weselny klimat. Nie da się jasno określić co wpłynie na pomyślny efekt końcowy imprezy, nie ma żadnego scenariusza – wszystko dzieje się w danej chwili, tworzy się jakaś historia. Warto jednak się zastanowić co wpłynąć może na pozytywny odbiór i zarazem na to, aby faktycznie stworzył się klimat pełen dobrej zabawy i radości.

Podczas słuchania jednej z audycji radiowych usłyszałam w radiu piosenkę, którą wykonuje Ada Krawczyk właśnie pod tytułem ''Weselny klimat'', która zaczyna się od słów:

''Weselny klimat - tak się zaczyna
Jest biały welon, a w nim dziewczyna
Strumienie wódki i trochę wina
Zarznięta świnia...
I ten tłusty bit. ''

Trzeba przyznać, że cały utwór ma bardzo skoczną muzykę i faktycznie może opisywać weselny klimat. Każdego kogo zapytamy to jasno powie, że wesele przede wszystkim kojarzy im się z białą suknią Panny Młodej, tymi ''strumieniami wódki'', dużą ilością jedzenia i muzyką. Bez tańców nie ma zabawy, a żeby była muzyka to oczywiście potrzebny będzie i dobry zespół weselny. Każdy kto ma za sobą kilka wesel potrafi określić jasno czy na danej imprezie był faktycznie klimat, czy czegoś zabrakło. Nie będzie też problemu dla tych osób określenie co wpływa na dobrą zabawę i pozytywny odbiór wesela.

Pierwszym takim podstawowym składnikiem są oczywiście goście. Idealnie dobrane towarzystwo, które wie co to dobra zabawa spisze się tutaj odpowiednio. Nie będą siedzieli za stołami zbyt często, wręcz przeciwnie parkiet zawsze będzie pełen. Będąc w roli obserwatora można jasno stwierdzić z kim mamy do czynienia. Kiedy zespół weselny zaczyna grać jakąś skoczną melodię to wszyscy od razu powinni się podrywać do tańca, a nie tak żeby kapela weselna kilkakrotnie zapraszała gości na parkiet. Do tego ważne jest, żeby faktycznie potrafili się bawić razem z zespołem – tańczyć, śpiewać i nie przejmować się tym co ludzie powiedzą. Pamiętajmy, że wesele to miła i radosna uroczystość, więc róbmy wszystko aby taka była.

Kolejnym ważnym składnikiem, który wpływa na klimat weselny to oczywiście kapela weselna. Tak jak wspomniałam wcześniej nie może się odbyć wesele bez tańców i muzyki, za które zwykle odpowiada zespół weselny. Jaką rolę odgrywa zespół weselny w tworzeniu weselnego klimatu? A otóż bardzo kluczową... To właśnie kapela weselna swoją muzyką zazwyczaj tworzy pozytywne lub negatywne (oczywiście tego każdy chce uniknąć) nastawienie gości weselnych. Jeśli zespół weselny odpowiednio dopasuje repertuar pod upodobania gości, to oczywiście reakcja będzie pozytywna. Ważny jest również kontakt zespołu weselnego z towarzystwem szalejącym na parkiecie, tak żeby rozumieli się świetnie i stworzyli bardzo ważną nić porozumienia.

Podczas wesela jednak nie samym tańcem i zabawą się żyje, wskazane są oczywiście przerwy na jedzenie i picie. Nie może tutaj zabraknąć jedzenia, oraz co najważniejsze musi być smaczne. Warto dopilnować kateringu, tak żeby później nikt nie narzekał, że coś było niesmaczne. Na pozytywny odbiór weselnej atmosfery wpływają również trunki, nikt głośno tego nie mówi, ale nie da się wyobrazić wesela bez toastu za Parę Młodą, a sokiem pomarańczowym to już nie toast... Kilka kieliszków wódki nikomu nie zaszkodzi, wiadomo że wszystko jest dla ludzi, aby z umiarem.

Cóż jak widać na klimat wesela wpływa kilka istotnych szczegółów. Aby efektem końcowym był pozytywny to wszystko musi ze sobą współgrać. Piosenka, która mi się zawsze kojarzy z weselem i bez której nie wyobrażam sobie zabawy to ''Hej wesele'' zespołu Love System. Jest to idealne zwieńczenie wesela, zwłaszcza kiedy słyszy się jak zespół weselny śpiewa :

''Hej wesele, hej wesele, tańcowało.
I grało i śpiewało ile tchu.
Dla tego weseliska było ziemi mało
I nawet nieba mało było mu...''

Słysząc słowa tej piosenki nogi same się rwą do tańca i oby to było nie tylko moje stwierdzenie, ale wszystkich gości. Pamiętajcie, jeśli chcecie bawić się dobrze na weselu i poczuć jego właściwy klimat, to sami dajcie się ponieść dobrej zabawie. Na dobry klimat wpływają przede wszystkim goście weselni, fakt że pod wodzą zespołu, ale jednak to każda osobna jednostka stworzy jako całość coś pięknego i niepowtarzalnego. A taki klimat zapewni świetny zespół.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania