Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Koszty związane ze ślubem i weselem

2014-09-21 19:12:37, komentarzy: 0

Organizując pełen emocji ślub wraz z weselem, warto na samym początku zastanowić się, podliczyć koszty takiej imprezy. Może zdarzyć się tak, że Młoda Para wcale nie ma pojęcia o tak ogromnej, według mnie, sumie na tego typu imprezę. Tu nie chodzi o jakieś fanaberie dwojga ludzi, ale o podstawowe koszty, które dla niejednej pary staną się nie lada kosztem.


Na samym początku trzeba zastanowić się nad ubiorem. Weźmy pod lupę ubranie Panny Młodej. Wydawać by się mogło, że jest to tylko sukienka, buty i tym podobne drobnostki. Jednak oglądając suknie ślubne, ceny przyprawiają większość kobiet o zawrót głowy. Tak więc, najtańsza suknia ślubna kosztuje w granicach 300 zł, jednak już za najdroższą, nową suknię trzeba zapłacić około 5000 zł. Można oczywiście wypożyczyć na jeden dzień suknię używaną, wiadomo jednak, że na taką suknię musimy bardzo uważać, aby nie zniszczyć, ponieważ w takim przypadku może zdarzyć się, że kara będzie wynosiła więcej niż wartość owego ubioru. Kolejnym elementem ubioru każdej Panny Młodej są piękne, najczęściej subtelnie zdobione, buty. Za takie buty dużo więcej, niż za zwykłe, nie zapłacimy, często jest to koszt rzędu 125-500 zł.


Najpopularniejszym ubiorem Pana Młodego jest garnitur. Mimo wszystko czasami bywają garnitury droższe od sukien ślubnych, ale jeśli chcielibyśmy na tym zaoszczędzić, to już najtańszy garnitur kupimy za niecałe 300 zł, jednak każdy mężczyzna chce pięknie, w dzień swojego ślubu, wyglądać i najczęściej wybieramy te, które wydają nam się subtelniejsze, więc też koszt takiego garnituru staje się większy, mianowicie za najdroższy garnitur w okolicy zapłacimy 520 zł. Biorąc pod uwagę ceny smokingów, musimy pamiętać że najczęściej są droższe od najpopularniejszego ubioru, czyli garnituru. Doskonałym uzupełnieniem pięknego garnitury, czy smokingu, są, rzecz jasna buty. Koszty obuwia to około 100-300 zł.

 

Najpiękniejszym symbolem uczucia dwojga kochających się ludzi są lśniące obrączki. Ten piękny symbol wiąże się niestety z ogromnymi wydatkami. To oczywiście zależy od naszego wyboru, ale nawet najtańsze obrączki nie są kosztem rzędu 100 zł, często jest to o wiele większy wydatek.
Gdyby zastanowić się nad wydatkami Panny Młodej, nieodzownym elementem, często kosztownym, jest również wizyta u fryzjera, czy kosmetyczki. Wykonanie pięknej fryzury wiąże się z kosztem około 100 zł, piękne paznokcie to powiedzmy kolejne 100 zł. Żadna Panna Młoda nie zapomni także o olśniewającym makijażu, jest to wydatek około 50 zł. Są to oczywiście podstawowe wydatki związane z fryzjerem czy kosmetyczką, jednak nie każda, przyszła żona, chce skończyć na tym, marzy również o pięknej skórze, czyli jest to kolejna wizyta, o wspomnianej wcześniej, kosmetyczki.

 

Ważnym elementem są także zaproszenia, specjalnie wykonane oraz wydrukowane na życzenie danej, kochającej się, pary. Wielu myśli, że nie jest to spory wydatek, ale to kolejne kilkaset złotych. Oczywiście Młoda Para mogłaby wykonać sama takie zaproszenia, jednak w tych czasach większość młodych ludzi się tego nie podejmuje.


Następnym wydatkiem związanym z samą uroczystością zaślubin jest transport, którym przyszłe małżeństwo poruszy się do kościoła, czy urzędu stanu cywilnego. Nie jest to jakiś wielki koszt, a można nawet tego uniknąć, biorąc samochód swój lub najbliższych.

 

Weźmy pod uwagę w tym momencie koszty związane z weselem. Na początku wynajęcie sali weselnej. Nawet najtańszy obiekt przystosowany na tego typu imprezy to koszt rzędu 500 zł, a do tego również trzeba opłacić kucharza, kucharkę, która przygotuje smaczny poczęstunek, nie zapomnijmy o kelnerach oraz wydatkach na jedzenie, czy napoje. Jeśli zliczyć wszystko razem jest to naprawdę duży koszt tej imprezy, około kilku tysięcy złotych.

 

Gwarancją udanej zabawy, bez której trudno jest sobie wyobrazić uroczystość weselną jest, do wyboru, zespół muzyczny albo DJ, który umili każdemu uczestnikowi wesela czas spędzony z Młodą Parą, poprzez wspaniałą oprawę muzyczną. Kosztuje to również kilka tysięcy, które warto wydać, ponieważ pojawienie się zespołu muzycznego jest zapowiedzią wspaniałej zabawy na owej imprezie weselnej. Zostając przy tego typu kategorii wydatków na ten piękny dzień, warto wspomnieć o kamerzyście, który nagra wspomnieniowy film oraz wykona fotografie, będące wspaniałym wspomnieniem ślubu i wesela.

 

Warto zagwarantować nocleg gościom. Po udanej imprezie należy się odpoczynek, aby kolejnego dnia móc znowu cieszyć się szczęściem dwojga, dzięki którym wyprawiane jest wesele. Jest to niemały wydatek, rzędu kilku tysięcy, jeśli wynajmiemy pokoje hotelowe przy sali weselnej, bądź też kwatery, wiążące się z mniejszymi kosztami.
Ważne jest, aby przy zliczeniu kosztu ślubu i wesela nie zapomnieć o opłatach, w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego. Będzie to wydatek na miarę 100-150 zł, ale należy to również do organizacji ślubu.

 

 

 

Najnowszym trendem, stającym się zarówno najciekawszym, są małe upominki weselne dla każdego z zaproszonych gości. Może to być coś, co będzie wiązało się z Młodą Parą, czyli najczęściej jest to podziękowanie wraz z fotografią w formie podobnej do zaproszenia, więc wydatek będzie także podobny. Jednak czasem zdarza się tak, iż upominkiem staje się figurka Młodej Pary, będą to oczywiście większe koszty, ale też większa radość z otrzymania tego typu prezentu od Młodej Pary.

 

Podliczając podstawowe koszty, będzie to suma kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale zdarza się tak, że koszty bardzo wzrosną, kiedy Młoda Para postanowi wyprawić ślub i wesele w oryginalnym stylu, a jak wiadomo, za niepowtarzalne emocje, miejsce i poszczególne elementy trzeba więcej płacić. Moim zdaniem można także zmniejszyć tego typu wydatek do minimum, poprzez wykonanie wielu rzeczy, typu: potrawy, zaproszenia, fryzura, samodzielnie. Jednak nie zapomnijmy, że ślub i wesele to podkreślenie wielkiego uczucia, łączącego dwojga ludzi, a nie piękna suknia ślubna, samochód i wspaniałe zdjęcia.


« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania