Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Moda na wesela tematyczne

2015-11-02 17:34:49, komentarzy: 0

Moda na wesela tematyczne.

Temat wesela jest bardzo szeroko rozumianym tematem i można by mówić tym bez końca. Moda na wesele zmienia się z roku na rok, zmianom ulegam wystrój sali weselnej, rodzaj zespołu muzycznego i ogólnie klimatu jaki będzie panował na weselu. W ostatnim czasie Pary Młode prześcigają się w oryginalnych pomysłach na sposób organizacji własnego wesela. Na pewno każdy słyszał o tematycznych weselach, na przykład wesele: renesansowe, Barbie, z elementami folkloru, morskie i można by wymieniać bez końca. Na temat wesela składa się orkiestra weselna, kolory przewodnie i elementy wystroju, ubiór Państwa Młodych oraz charakter zabaw weselnych. Niedawno jednak pojawiła się moda na wesela tematyczne, ale pod względem muzycznych, a inne elementy są takie jak każdy sobie wymarzył na ten wyjątkowy dzień. Organizując wesele muzycznie jednorodne podstawą jest dobór odpowiedniego zespołu muzycznego, który zadba o to, że wesele będzie w 100% zgodna z zamierzonym celem. Oferty takich tematycznych zespołów weselnych prześcigają się na stronach internetowych i trzeba przyznać, że są imponujące. Można trafić na zespoły z lat 80. i 90., a w repertuarze znajdziemy utwory polskie: Lady Pank, Krzysztofa Krawczyka, Lombardu, Maryli Rodowicz oraz zagraniczne: Modern Talking, CC Catch, DJ Bobo czy Dr. Alban. Popularne są zespoły disco polo oferujące swoim klientom zabawę przy piosenkach zespołów takich jak: Boys, Classic, Piękni i Młodzi czy Akcent. Często na weselach słyszy się piosenki tych wykonawców, jednak są to pojedyncze utwory w wielkim pomieszanie, a jeżeli zapada decyzja o weselu tematycznym to również zespół muzyczny musi być tematyczny, aby zapewnił gościom wspaniałą zabawę do białego rana. Tak, zespół weselny - tematyczny! Największym zaskoczeniem są zabawy weselne w rytmie rocka, gdzie można usłyszeć: Dżem, Stinga, Metallice, Europe czy Queen, nie można tego negować, bo ile ludzi tyle gustów i każdy preferuje inny gatunek muzyki. Takie wesele, jeżeli jest odpowiednio zorganizowane i zespół muzyczny zna się na rzeczy to może być niezapominana zabawa dla gości, oczywiście kiedy mamy pewność, że goście są w pełnym sensie elastyczni co do tematu muzyki i potrafią się bawić przy każdej muzyce lub preferują taki gatunek jak my. W innym przypadku nie ma sensu ryzykować, bo nie warto z takiego powodu psuć sobie najlepszego dnia w życiu.

 

Wesele głównie kojarzy się nam z radością, szczęściem oraz zabawą do białego rana. Aby dopełnić tego szczęścia na weselu nie może zabraknąć muzyki. W ówczesnych czasach oprawę przyjęcia możemy powierzyć zespołowi albo DJ, z tym że popularność tego drugiego znacznie ostatnio wzrosła.
Po DJ weselnego głównie sięgają pary, które organizują małe przyjęcia albo nie chcą wydawać majątku na wynajęcie zespołu. DJ weselny jest znacznie tańszą opcją, zwykle występuje sam albo z wodzirejem, przez co kwota zarobiona podczas imprezy przypada tylko jemu (albo do podziału z wodzirejem). Nie potrzebuje też instrumentów, wystarczy jemu odpowiedni sprzęt grający oraz nagłośnieniowy, dla bardziej wymagających może nawet postarać się o sprzęt oświetleniowy. Ważne, aby był to sprzęt sprawny, taki który dobrze brzmi, jest niezawodny i nie nawali podczas imprezy.
Główna rola DJ weselnego to oczywiście zabawianie gości swoją muzyką. Tak jak w przypadku zespołu, tutaj również ważny jest dobór repertuary. DJ może tak naprawdę puścić wszystko, od jazzu, rocka, po disco polo czy reggae. Zasada jest jedna - muzyka musi być dopasowana do gości, nie może być tak, że DJ puszcza coś tylko dla młodej pary, albo słychać jego ulubione utwory. To goście są tutaj najważniejsi, to ich dobry nastrój jest oczekiwany. Ważne, aby DJ potrafił wyczuć przy czym bawią się chętnie biesiadnicy, a przy jakich utworach wolą posiedzieć za stołami i tych drugich zdecydowanie unikać. Wielkim plusem przemawiającym na korzyść DJ jest możliwość odtwarzania oryginalnych wykonów, nic przecież tak dobrze nie brzmi jak oryginał. Dla DJ weselnego również nie będzie problemem opracowanie oczepin, pierwszego tańca, podziękowania dla rodziców czy wprowadzenie tortu. Do każdego z tych etapów wesela może przygotować każdy utwór, zarówno zagraniczny, jak i polski. Jest tutaj naprawdę szerokie pole do popisu i można się wykazać kreatywnością. Bardzo fajnie mogą wypaść również zabawy oczepinowe, które DJ może wzbogacić odpowiednią muzyką.
Często możemy się również spotkać z tym, że DJ weselny współpracuje z wodzirejem. Dzięki temu DJ zajmuje się pilnowaniem muzyki, zaś wodzirej zajmuje się konferansjerką czyli wszystkimi przemówieniami, zapraszaniem na przerwy itp. Poza tym wodzirej również odpowiedzialny jest za to, aby zapewnić rozrywkę oraz dodatkowe atrakcje, wszystko po to aby goście świetnie się bawili.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania