Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

O co pytać wynajmując zespół weselny

2015-12-04 19:04:04, komentarzy: 0

Kiedy rozpocząć szukanie zespołu weselnego?

 Każdy ślub i towarzyszące mu wesele wiąże się z ogromem pracy organizacyjnej. Każda osoba podejmująca się tego zadania musi odpowiednio zaplanować każde z zadań, aby ze wszystkim zdążyła na czas. Dotyczy to także wynajmowania zespołu weselnego. W momencie kiedy mamy już ustaloną datę ślubu oraz wynajętą restaurację lub salę weselną, możemy przystąpić do szukania kapeli, która wykona oprawę muzyczną na naszym weselu. Ważne jest to, aby zabrać się za to po zarezerwowaniu sali, ponieważ już będziemy wiedzieli, jak dużo miejsca jest przeznaczone na niej dla grupy muzycznej. Grupy grające na weselach są różnorakie, jeśli zaź wiemy, że na naszej sali weselnej jest niewielka scena, powinniśmy rozglądać się za duetem bądź Dj-em. 

Jak rozpocząć poszukiwania orkiestry?
Wszelkie działania mające na celu znalezienie dobrej orkiestry weselnej zacznijmy w gronie najbliższych znajomych i przyjaciół. Na pewno wielu z nich uczestniczyło w niejednej uroczystości weselnej i może sporo powiedzieć na temat występujących tam zespołów. Wiadomo, że nie ma lepszej oceny zespołu muzycznego jak widzieć go na żywo w trakcie prowadzenia wesela czy innego jubileuszu. Jeżeli sami przy takie okazji także gościliśmy u kogoś, przyjrzyjmy się jak wyglądała wówczas zabawa, jaką muzykę graną, jakie wrażenia wynieśli z przyjęcia poszczególni gości weselni. Pomoże nam to w podjęciu ostatecznej, bardzo istotnej decyzji jaką jest wybór dobrego zespołu. Jako źródło wiedzy o kapelach grających na weselach może posłużyć nam także internet. Na wielu forach znajdziemy sporo opinii na temat zespołów muzycznych, zajmujących się oprawą weselną i jeżeli tylko podejdziemy do nich z odpowiednim dystansem, mogą one okazać się nam bardzo przydatne.
Termin bardzo ważny!
Szukając zespołu weselnego, nie wolno zapominać o odpowiednim wyprzedzeniu. Musimy pamiętać o tym, że najlepsze kapele są wręcz rozchwytywane i jeśli chcemy aby nasze wesele było uświetnione w odpowiedni sposób, trzeba będzie podjąć właściwe działania odpowiednio wcześnie. Zawsze musimy także pamiętać o spisaniu umowy, bez której nie będziemy mieli żadnej gwarancji, że zatrudniony przez nas zespół faktycznie się u nas pojawi. Nie wolno więc zaniedbywać tej kwestii a oprawa muzyczna dotrze do nas na czas. Często niezbędne będzie również wpłacanie pewniej, niewielkiej kwoty zaliczki na poczet późniejszej współpracy na weselu. Odpowiednie rozplanowanie wszystkich spraw organizacyjnych jest w tym przypadku gwarancją sukcesu.
Znalezienie kompetentnej grupy muzycznej jest trudne, ale jak najbardziej wykonalne. No chyba, ja napisałam wcześniej, mieliśmy już do czynienia z określonym zespołem muzycznym. Rozpoczynając nasze weselne działania odpowiednio wcześnie, będziemy mieli dość czasu aby podjąć decyzję. Pamiętajmy o tym, żeby nie wybierać pierwszego zespołu na jaki trafimy od razu. Weźmy pod uwagę kilka grup i wybierzmy z nich taką, która jest dla nas najbardziej atrakcyjna zarówno pod kątem różnorodności repertuaru, wykorzystania różnych instrumentów, opinii innych a także ceny. Kiedy przyjrzymy się bliżej większej liczbie kapel weselnych, na pewno wybierzemy ta najbardziej atrakcyjną i najbardziej odpowiadającą naszym wymaganiom. Potem zostanie już tylko wspaniała zabawa i bardzo dużo pozytywnych wspomnień. Na pewno muzyka weselna zajmie w nich bardzo istotne miejsce.


O co należałoby pytać wynajmując zespół weselny?

Zdecydowana większość par przed własnym weselem nie wynajmowała nigdy zespołu muzycznego do grania muzyki na żywo. Warto stosownie przygotować się do rozmowy z muzykami weselnymi, po to aby ustalić wszystkie szczegóły planowanej imprezy a także jak najlepiej określić profesjonalizm zatrudnianej przez nas kapeli weselnej. Muzyka w każdej sytuacji, więc również na weselu tworzy klimat. Na weselu mamy całą gamę klimatów od romantycznych - przeznaczonych dla tej najważniejszej pary - po frywolne- do jak najlepszej zabawy wszystkich gości. Mając to na uwadze musimy dobrze wybrać osoby, które będą odpowiedzialne za prowadzenie oprawy muzycznej. Ponieważ zespół weselny zespołowi nie równy. Przed planowanym weselem brakuje często czasu jeździć od jednego zespołu do innego i pytać o muzyczne szczegóły. Najlepiej przygotować dla zespołu listę pytań, którą można zadawać też poprzez strony internetowe orkiestry weselnej.

Najważniejsze pytania do kapeli weselnej chociażby. na jak dużych weselach i innych imprezach grał zespół muzyczny. Ma to znaczenie, gdyż Inaczej bowiem bawi się grupę ok. 40 gości weselnych a inaczej dla grupy słuchaczy liczącej 150 osób.

Kolejne pytanie to czy można obejrzeć filmy z imprez na jakich zespół weselny, który chcemy zatrudnić grał. To z zasady powinno być dostępne już na stronie internetowej weselnego zespołu.

Ważne jest także jak często wybrana przez nas kapela weselna robi przerwy, aby goście mieli okazje do zabawy oraz zespół mógł odpocząć i coś zjeść. Istotne do omówienia są także wszelkie kwestie finansowe, nieraz bywa tak, że za podstawową oprawę muzyczną kapela weselna oczekuje satysfakcjonującej nas kwoty, ale za dodatkowe usługi kwota ta może drastycznie wzrosnąć.

Należy też ustalić do której godziny muzycy weselni mają zabawiać gości i jaki jest ewentualny koszt przedłużenia ich muzycznej pracy. Goście weselni bowiem zachowują się różnie, nieraz już po północy zabawa cichnie, ale bywa i tak, że 3 nad ranem to najlepszy czas na tańce…a kapela właśnie składa sprzęt.

Kolejne ważne pytanie zadajemy wtedy gdy wybraliśmy zespół z Podhala a mieszkamy nad morzem, musimy ustalić koszt dojazdu zespołu. Nie ma z tym problemu jeśli zespół prowadzi działalność w bliskiej nam okolicy, ale w przypadku dużej odległości od miejsca grania koszt dojazdu musimy wziąć pod uwagę.

Na wstępie ustalany również koszt całej usługi muzycznej, ewentualną zaliczkę na poczet wesela oraz termin płatności. Nie wpłacamy zaliczki przy pierwszej rozmowie z muzykami, najpierw musimy być pewni, że to właśnie tę kapelę weselna chcemy zatrudnić.

Należy zapytać również o repertuar proponowany przez zespół weselny. Dobry zespół powinien potrafić zagrać niemal wszystko co na wesele jest potrzebne. I oczywiście powinno paść pytanie jakie gry i zabawy zespół proponuje pomiędzy muzyką do tańca. Oraz jak będą wyglądać oczepiny.

Gdy wszystkie kwestie mamy ustalone możemy podpisywać umowę z wybranym zespołem weselnym i czekać na ten najważniejszy dzień w życiu.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania