Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Organizacja imprezy ogólnie

2014-01-14 10:19:11, komentarzy: 0

Wybór zespołu na wesele jest trudny, nie zawsze wiemy jakie kryteria brać pod uwagę i co dokładnie sprawdzić przed wyborem. Dlatego też dzisiaj poruszymy temat, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę wybierając orkiestrę weselną.
Na początku musimy zdać sobie sprawę z tego, że zespół muzyczny na weselu przede wszystkim na przyjęciu ma zapewniać dobrą zabawę. Pierwsze skojarzenie jeżeli mówimy o zespole muzycznym, to oczywiście muzyka. Repertuar zespołu na wesele jest bardzo ważny, ale nie możemy się tylko na nim opierać. Równie ważna jest komunikacja zespołu z gośćmi. Oczywiście ważny jest humor i charyzma, ale trzeba też zwrócić uwagę na to czy zespół muzyczny swoimi zabawnymi tekstami nie wprowadza w zakłopotanie gości. Wszystko musi mieć swój umiar.
Bardzo istotny jest też tryb w jakim pracuje zespół na weselu, jak często robi przerwy i jak długie są też części taneczne. Zespół muzyczny powinien dokładnie wiedzieć jak długo grać i jakie robić przerwy by goście nie byli zmęczeni i mogli tańczyć właściwie cały czas kiedy grają. Wesele to impreza taneczna i taniec jest tam bardzo ważny. Każde wesele jest inne i orkiestra weselna powinna tez potrafić wyczuć gości i robić przerwy ‘pod nich’.
Takie są kryteria podstawowe o których każdy przy wyborze zespołu muzycznego powinien pamiętać. Innymi, mniej ważnymi kryteriami na które też warto zwrócić uwagę, to na przykład rodzaj zabaw jakie zespół proponuje, czy jest to karaoke, czy może występy kabaretowe, albo zwyczajne zabawy weselne które każdy zna. Niektórzy, bardziej szczegółowi zwrócą też na pewno uwagę na to jak zespół się prezentuje na weselu. Wiadomo ubiór właściwie jest mało istotny, bo najważniejsze są umiejętności zespołu muzycznego, jednak nie każdemu będzie odpowiadać zespół który gra na przykład w jeansach, szczególnie jeżeli klimat całego przyjęcia weselnego będzie bardzo formalny.
Każdy ma tak naprawdę swoje kryteria, jednak o tych które zostały przedstawione powyżej nie powinno się zapominać.

Planowanie naszego wesela i ślubu. W tymże króciutkim artykule postaram się nieco przybliżyć Wam od czego powinniście zacząć przygotowania weselne, być może uda mi się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania dotyczące tego wyjątkowego święta weselnego. Tuż po ceremonii zaręczyn rozpoczynamy wstępnie rozplanowywać wydarzenia jaki są ślub oraz uroczystość wesela. Zacznijcie wspólnie z wybrankiem/wybranką od ustalenia budżetu jaki mamy możliwość przeznaczyć na to wydarzenie. Wszelkie koszty dotyczące wesela, które czekają nas już niebawem. Będą one różne, np. samo wesele pochłonie zdecydowanie najwięcej. Zaliczyć tu można głównie wynajem sali weselnej, catering, dobry zespół muzyczny, strój Nowożeńców, zaproszenia, usługi fryzjerskie czy kwiaty. Sama organizacja wesela wynieść może ponad połowę całkowitych kosztów. Pozostałą część wydatków przeznaczymy na takie elementy jak ubiór, czyli suknia ślubna, garnitur + wszystkie dodatki, fotograf lub kamerzysta na nasze wesele, auto do ślubu, zaproszenia, obrączki itd. Wracając do ustalenia samego terminu uroczystości weselnej wyznaczmy ją najpierw ogólnie, jaki miesiąc czy nawet porę roku. Okres letni ( lipiec-wrzesień) jest tzw sezonem na wesela. Decydując się urządzić imprezę w tym czasie musimy liczyć się z ewentualnym problemem w zdobyciu sali bankietowej czy zespołu weselnego. Warto więc zacząć rezerwowanie tychże punków wiele wcześniej, czasem roczne wyprzedzenie nie wystarcza, by znaleźć wymarzone miejsce bądź orkiestrę weselną. Podczas organizacji, jeśli mamy możliwość, dobrym pomysłem jest poprosić o pomoc znajomych, którzy już mają za sobą urządzenie wesela, zapewne chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, lub skorzystać zwyczajnie z rad fachowców, doradców ślubnych. Firmy te pomagają w poszukać na przykład odpowiedni zespół muzyczny na wesele. To niezwykle ważny punkt na każdym weselu. Orkiestra weselna właściwie przygotowana zagwarantuje nam przebieg wesela w prawidłowy sposób. Ośmielę się napisać, że to wręcz ważniejsze niż...smaczne jedzenie :)

 

Jak wiadomo na rynku weselnym kapel weselnych jest pełno, wszystkie starają się przyciągnąć klientów swoją ofertą stosując promocje oraz różnego rodzaju chwyty marketingowe. Czasami jednak zdarza się tak, że długie i intensywne poszukiwanie zespołu weselnego mogą być daremne, gdyż akustyka sali weselnej jest słaba. Jest to bardzo istotna kwestia, niestety mało która para o tym pamięta i niestety dopiero podczas przyjęcia się zauważa że dźwięki słyszane nie są takie jakie powinny być.

Oczywiście wina leży tutaj zarówno po stronie Młodej Pary jak i po stronie właściciela lokalu. W ostatnich latach powstało bardzo dużo lokali oferujących obsługę wesela, zaś tylko niektóre z nich są w stanie zapewnić akustyczny komfort. Nie da się ukryć że tak naprawdę nie każdy się zna na tym jak powinno wyglądać wnętrze sali weselnej, które będzie sprzyjało zespołom weselnym. Nic dziwnego, gdyż nie są fachowcami ale może warto o tym pamiętać i przed obejrzeniem sali weselej poczytać jak powinno wyglądać wnętrze sali. Najlepiej wypadają drewniane karczmy, gdyż dobrą akustykę właśnie można uzyskać z sali w której zostały zastosowane kamień i drewno.  Większość sal weselnych wykonanych jest z glazury, płyt gipsowych, szkła, marmuru itp a to nie sprzyja zespołom weselnym, które grają na żywo.

Niestety zła akustyka jest problemem nie tylko dla zespołu weselnego, ale również dla gości. Słyszane przez nich dźwięki będą bardziej przypominały huk, a to na pewno do przyjemności nie należy.  Warto więc zwracać uwagę na wszystko i pamiętać żeby sprawdzić akustykę sali. Właściciel lokalu powinien zagwarantować gościom komfortowe warunki zabawy a zespołowi weselnemu odpowiednie miejsce na sali a nie gdzieś w szarym końcu.

Kategorie wpisu: lębork
« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania