Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Orkiestra weselna - wybór

2014-01-05 22:32:25, komentarzy: 0

Jak pośród wielu kapel wytypować tę właściwą orkiestrę weselną, która swoją muzyką, brzmieniem, harmonią i odpowiednim prowadzeniem sprawi, że nasza impreza weselna pozostanie wyjątkowym wydarzeniem, piękną chwilą, o której przecież marzymy...

Niemalże każda przyszła, urządzająca ślub i ceremonię wesela Para Młoda, z jednorocznym wyprzedzeniem przed zamierzonym ślubem, staje przed problemowym wyborem zespołu weselnego. Utarło się właściwe przeświadczenie, że pomyślność wesela zależy szczególnie od dokonania wyboru idealnego zespołu. Zatem od czego rozpocząć nasze sprawdzanie? Na co skierować naszą uwagę, a czego się wystrzegać? Oto przedstawiamy kilka typowych wskazówek, które być może wspomogą Was w podjęciu właściwej, słusznej decyzji. Aktualnie wybór orkiestr weselnych jest spory, a ich zakres usług muzycznych i jakość coraz lepsza. Źródłem wiadomości obecnie dającym wiele cennych informacji o kapelach weselnych jest wszechobecna sieć.
Każdy solidny, poważający się zespół na weselne uroczystości ma własną firmową witrynę internetową, chociaż zdarza się, że markowe weselne zespoły występujące od dawna, obywają się jakoś bez osobistej witryny www, lecz są to przypadki bardziej epizodyczne.Już po samym ogólnym pierwszym wrażeniu i zawartości strony zespołowej, będziemy mieli podstawowe informacje o danym weselnym zespole ( ilość muzyków grających, śpiewających, preferowane przez nas instrumenty muzyczne, ogólna prezentacja wizualna kapeli). Naturalnie nie wszystkim przedstawionym danym o zespole powinno się w pełni ufać, nie dajmy się zwieść. Poszukujemy wszak zespołu na naszą jedyną uroczystość weselną, patrzmy więc na konkretne informacje, a nie reklamowe slogany i przepiękną grafikę.
Kiedy wreszcie dokonamy wstępnego wyboru koniecznie umówmy się na spotkanie z przedstawicielem orkiestry weselnej. Podczas takiego spotkania możliwe będzie uzyskanie wielu szczegółowych wiadomości dotyczących prowadzonych przez zespół weselny zabaw w trakcie uroczystości, konkursów, detali związanych z repertuarem, pierwszym tańcem weselnym Nowożeńców jak i ostatecznych kosztów. Ponadto będziemy mieli okazję obejrzeć prezentację możliwości orkiestry z nagrań video, co daje ( prócz posłuchania na żywo ) najlepszy obraz tego, na co możemy liczyć na swojej imprezie weselnej. Dodatkowo sam kontakt z muzykiem pozwoli nam ocenić czy rozmawiamy z osobą kompetentną, fachowcem, któremu warto zaufać.
Podpisując nareszcie umowę z orkiestrą ustalmy najdrobniejsze detale, tj. godziny występu, ewentualne przedłużenie koncertu, koszty transportu jak również poprawin, jeśli takowe planujemy. Poruszmy poza tym kwestię grania podczas błogosławieństwa i wyprowadzenia z domu Panny Młodej. Zwyczaj ten powoli odchodzi w zapomnienie, aczkolwiek zdarzają się jeszcze przypadki, iż są takie życzenia.
I jeszcze jedno...targujmy się! Część zespołów muzycznych trzyma sztywno swoje ceny, jednak z większością warto negocjować i osiągnąć wspólny kompromis. Wesele to droga uroczystość, warto więc zaoszczędzić troszkę grosza na przygotowanie następnych punktów naszego przyjęcia. Wszystko polecam robić jednak z umiarem, rażąco niska cena orkiestry może świadczyć o faktycznie jej marnej jakości, wobec tego miejmy oczy i "uszy" otwarte.

 

Zobacz również jakich zespołów weselnych unikać oraz jak wybrać kapelę weselną.

Rockowe ballady kontra szlagiery muzyki rozrywkowej

Każdy organizator wesela bez wątpienia chce, aby uroczystość ta była niepowtarzalna. Decyduje o tym wiele czynników, wśród których jednym z najważniejszych jest odpowiednio dobrana oprawa muzyczna. W tym względzie mamy bardzo szerokie pole do działania, bowiem zespołów wykonujących muzykę weselną znaleźć można na naszym rynku bardzo wiele. Jednakże musimy się zastanowić, jakiego typu utwory najlepiej sprawdzą się na naszym weselu. Możemy postawić na najbardziej uniwersalną muzykę biesiadną lub też inne ciekawe opcje, które także warto wziąć pod uwagę, szukając najbardziej optymalnego repertuaru.

Rock kontra muzyka rozrywkowa

Wydawać by się mogło, że niektóre style muzyczne zdecydowanie nie nadają się na taką uroczystość jak przyjęcie weselne. Nic bardziej mylnego. W każdym stylu odnajdziemy bowiem różne oblicza danej muzyki. Rock to nie tylko ostre brzmienia ale również delikatne ballady, które świetnie urozmaica każdy repertuar. Tak więc to co na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło zupełnie niepasujące, w rzeczywistości przy odpowiedniej aranżacji jak najbardziej może na weselu zaistnieć. Chcąc niejako skonfrontować takie style jak muzyka rozrywkowa i rockowa, przyznać należy palmę pierwszeństwa tej pierwszej. Jednak w sytuacji kiedy tak odmienne brzmienia będą się przeplatać, afekt może być zachwycający. Szukając kapeli weselnej, zwróćmy uwagę czy wykonuje ona różnorodną muzykę. Jeśli będziemy mieli szczęście znaleźć właśnie taką grupę, nasze wesele na pewno uda się pod względem muzycznym. Pamiętajmy także o tym, że zawsze możemy poprosić o wykonanie jakiejś konkretnej piosenki. Współczesne zespoły grające na weselach są bardzo elastyczne i na pewno przystaną na nasze propozycje.

Podsumowując, tak naprawdę nie ma złotej reguły, które pozwoli nam na zorganizowanie perfekcyjnego przyjęcia weselnego. Mając jednak przed sobą cały ogrom przygotowań to tego niezwykle ważnego wydarzenia, należy odpowiednio dużo czasu zarezerwować na poszukiwanie zespołu muzycznego. Muzyka bowiem nadaje każdej uroczystości wyjątkowy charakter i decyduje o tym, jak będą bawili się nasi gości. Powinna ona być jak najbardziej urozmaicona,a kiedy dodatkowo w repertuarze znajdzie się kilka najnowszych szlagierów, możemy być pewni powodzenia całej uroczystości. Nie możemy także zapominać o tym, że kompetentny zespół weselny będzie w stanie zorganizować również ciekawe zabawy po oczepinach. W związku z tym przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej grupy, podpytajmy ja ta kwestia wygląda. Idealna muzyka to nie tylko cały ogrom instrumentów, ale również ciekawy repertuar, doskonały wokal oraz członkowie zespołu z umiejętnościami, jakie powinny cechować wodzireja z prawdziwego zdarzenia. Starajmy się więc tak wybierać, abyśmy zarówno my jak i nasi goście byli w pełni zadowoleni.


Kategorie wpisu: wałcz
« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania