Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Pierwszy taniec

2014-01-09 13:51:44, komentarzy: 0

Nasz niepowtarzalny, jedyny taki dzień, wydarzenie ślubu i wesela dla znacznej części Nowożeńców bywa momentem niemałego stresu i zakłopotania. Nie ma się czemu dziwić, jesteście w dniu wesela przecież najważniejsi, to Wasza impreza, priorytetem jest Wasze szczeście podczas tej magicznej nocy, tak więc jesteście stałym punktem uwagi, obserwacji przez waszych zaproszonych weselników. W trakcie całej uroczystości weselnej dla sporej większości Młodych Par jednym z najbardziej problematycznych punktów jest właśnie piewszy taniec weselny, zastanawiamy się z jakiej racji? Co dzieje się, że moment ten, cudowna urokliwa chwila, uzupełniona wyborną muzyką, podniosłą atmosferą, dobrym zespołem weselnym, sprawia takie zakłopotanie? Współczesne trendy to głównie układy taneczne wykonywane osobno w stylach muzyki dyskotekowej, pop, dance, tańczenie w parach, towarzyskie niestety nie są modne, nawet sporadycznie są uwidaczniene przez nasze stacje telewizyjne ( poza drobnymi wyjątkami ). Co możemy, powinniśmy zrobić, jakie kroki poczynić, by sprawić, żeby nasz pierwszy weselny taniec okazał się dla nas nieco przyjemniejszym przeżyciem, choć odrobinę milszym doświadczeniem?
Jedną z oczywistych opcji, które jako zbliżająca się Para Młoda jest zapisanie się na lekcje szybkiego kursu tańca towarzyskiego. Powinniśmy uczynić to możliwie jak najwcześniej, im dłużej mamy czas do naszego wesela mając możliwość świczyć pod opieką dobrego nauczyciela, tym zdecydowanie lepiej, nasze umiejętności, oswojenie z nową czynnością będzie większe. Przed taką decyzją niezłym pomysłem jest próbowanie samemu ocenić jaki rytm nam odpowiada najbardziej, ocenić to już na tym etapie. Odpowiedzieć sobie czy wolimy rytmy wolne, szybkie czy umiarkowane, jakie style muzyczne, tradycyjna cha-cha czy rumba mogą się okazać sporym wyzwaniem, ale walc czy jakiś rytm balladowy już bardziej odpowiadać. Doświadczony instrudtor może nam pomóc w znacznym stopniu, dzięki niemu będziemy mieli możność poznać podstawy tańca, elementarne kroki, już w jakimś stopniu się rozluźnić i tym samym poczuć pewniej na sali bankietowej tańcząc nasz pierwszy taniec weselny.
W sytuacji, gdy od dawna wiemy do jakiego kawałka chcemy zatańczyć, rodzi się kolejny pomysł na to jak sobie pomóc. Lekcje indywidualne, podczas których instruktor muzyczny będzie miał za zadanie zrobić wyjątkowy układ taneczny pod ten wybrany już przez nas utwór. Tak przygotowany taniec weselny powinien wyglądać bardzo efektownie, a przede wszystkim oryginalnie. Całe pole do popisu ma tutaj nasz instruktor, jeśli ma fantazję, będzie wspaniale. Nie bójmy się też proponować czegoś od siebie, jeśli mamy jakąś wizję jak uatrakcyjnić nasz występ, podzielmy się tym z nim.
Nowożeńcy współcześnie dosyć często uciekają się do jeszcze innego typu prezentacji pierwszego tańca. Całość polega na przygotowaniu układu tanecznego do wcześniej przygotowanej wiązanki znanych piosenek, popularnych piosenek, dobranych tak, by były zróżnicowane rytmicznie i stylowo. Całość taka prezentuje się czesto niezwykle widowiskowo i jest niezłym przedstawieniem dla gości. Taki taniec utrzymany w humorystycznym, żartobliwym tonie zostanie zapamiętany przez uczestników wesela, a od Pary Młodej nie wymaga zbyt dużych umiejętności tanecznych, bardziej fantazji. Tu tańczy się w większości osobno, co dla dzisiejszego pokolenia nie stanowi większego problemu. Mnóstwo przykładów na taki rodzaj pierwszego tańca znaleźć można w sieci, na chociażby takich portalach jak YOU TUBE, bardzo polecamy zapoznać się z taką propozycją.
Standardowe rytmy taneczne dla większości zespołów weselnych nie stanowią większego problemu, jednak warto wcześniej zapytać, jeśłi zdecydujemy się na jakiś konkretny. W przypadku miksu jest inaczej, żaden zespół muzyczny nie będzie raczej w stanie go dla nas przygotować. W takim wypadku zwyczajnie postarajmy się, by został odtworzony przez nagłośnienie orkiestry z dowolnego nośnika ( pendrive, notebook, tablet czy z płyty ), lub zwyczajnie przesłać go wcześniej zespołowi, który sm wszystko przygotuje.

Kilka alternatyw jednak istnieje, które można wziąć pod uwagę przy planowaniu naszego pierwszego tańca. Jeżeli czujemy się niepewni swoich umiejętności, jeśli towarzyszy nam obawa o jego przebieg, przemyślmy jedną z powyższych perspektyw. Może okazać się dla nas zbawiennym wyborem i przyczynić się do naszego komfortu, relaksu i uwagi poświęconej tylko naszej Drugiej Połówce...

Kategorie wpisu: malbork
« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania