Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Pierwszy taniec weselny

2013-12-22 02:00:48, komentarzy: 0

Bardzo kluczowym elementem podczas przyjęcia weselnego jest pierwszy taniec nowożeńców. Należy zadbać o odpowiednią oprawę tego etapu przyjęcia, ponieważ to właśnie pierwszy taniec będzie przypominał ten wspaniały dzień do końca życia. Bardzo pomocny może okazać się tutaj zespół weselny, który powinien być otwarty na wszelkie prośby że strony Pary Młodej. Zespół weselny powinien służyć radą i powiedzieć jeśli są jakieś nowe piosenki, do radzić których utworów nie brać oraz takie, które są już bardzo oklepane.

Bardzo ważną częścią przyjęcia weselnego są również oczepiny oraz konkursy i zabawa, które należą do obowiązku zespołu weselnego. Warto przed przyjęciem weselnym omówić z zespołem weselnym w jaki sposób można by uatrakcyjnić przyjęcie. Lepiej mieć to na uwadze, gdyż konkursy mogą uratować przyjęcie podczas gdy np. goście nie będą zbyt chętni do pląsów na parkiecie. Jednym z coraz częstszych pomysłów jakie wprowadza zespół weselny to karaoke, które pozwala rodzinom Młodej Pary na integrację i przełamanie pierwszych lodów. Podczas tego typu zabawy goście wesel i wykonują piosenki w akompaniamencie zespołu weselnego. Warto, aby były to piosenki zarówno łatwe jak i każdemu dobrze znane. Jeśli ktoś ma problemy z wykonaniem to zespół weselny również powinien pomóc gościom w odśpiewaniu piosenki.

 

Jak na przyjęciu weselnym ważny jest początek zabawy tanecznej z zespołem weselnym to tak samo ważne jest jego zakończenie. Nie może być tak że zespół weselny gra piosenkę, nagle zaczyna pakować instrumenty i dopiero później goście dowiadują się że to już koniec zabawy. Kapela weselna powinna poinformować gości że np. jeszcze dwa utwory i kończy się zabawa a później zaakcentować że zapraszają wszystkich na parkiet gdyż to ostatnia piosenka więc warto spędzić tych kilka chwil na parkiecie.

 

.

Myśląc o gościach weselnych oraz o tym żeby przyjęcie weselne było udane to należy nie tylko pomyśleć o tym co zespół weselny zagra na pierwszy taniec weselny, ale również o tym jak zaakcentuje inne ważne momenty wesela takie jak podziękowanie dla rodziców, wprowadzenie tortu oraz zakończenie przyjęcia weselnego. O ile w przypadku pierwszego tańca nowożeńców jest to wyjątkowy moment dla nich, tak w podziękowaniu dla rodziców jest to moment ważny zarówno dla Młodej Pary jak i rodziców. Nowożeńcy dziękują za wychowanie, pomoc oraz wsparcie, które z reguły otrzymują przez całe życie zaś w przypadku rodziców na pewno jest im przyjemnie kiedy słyszą słowa uznania od swoich dzieci za trud jaki włożyli w wychowanie pociech i sprawienie że ich dzień ślubu stał się faktem. Ten etap przyjęcia zazwyczaj jest pełen wzruszeń i warto żeby zespół weselny go dobrze zaakcentował. Przeważnie to Młodzi wybierają utwór na pierwszy taniec oraz podziękowanie dla rodziców, który wykona zespół weselny podczas gdy oni będą tańczyli z rodzicami ale warto żeby był to utwór specjalny, taki który wyrazi co tak naprawdę nowożeńcy czują. Mówi się że tort weselny wróży słodkie życie, więc może dlatego tak dużą wagę wiele par przywiązuje do jego wyboru. Jednak jeśli chodzi już o oprawę muzyczną wprowadzenia tortu weselnego to często Młoda Para zapomina że warto podkreślić ten etap wesela. Dobry zespół weselny powinien wtedy sam wybrać adekwatny utwór do okoliczności bądź wspomnieć nowożeńcom żeby rozważyli czy chcą sami wybrać utwór na wjazd tortu czy im to bez różnicy. Wszystkie te elementy wesela powinny być zaakcentowane odpowiednią muzyką, zarówno zpierwszy taniec, podziękowanie dla rodziców jak i wjazd tortu weselnego na salę. Jak widać podczas przyjęcia weselnego jest kilka momentów, które wymagają podkreślenia przez zespoły weselne. Młoda Para zawsze pamięta o najważniejszych, o reszcie zaś powinien pamiętać zespół weselny.


Pierwszy taniec weselny jest powszechnie uważany za uroczyste rozpoczęcie wesela - przyjęcia, które rozpoczyna nową drogę w Waszym życiu. Ta wyjątkowa chwila poświęcona jest  Młodej Parze, w towarzystwie zaproszonych gości weselnych. Jest to początek uroczystości weselnej, więc często towarzyszą tej chwili emocje, czasem pewna trema. Należy zatem zadbać, by właśnie w tym momencie zatańczyć do muzyki, przy której będziemy dobrze razem się czuli, ustalić wcześniej z zespołem muzycznym odpowiednią piosenkę. Może to być tradycyjny walc, utwór do przytulenia, by dać wyraz wzajemnej miłości, lub coraz modniejszy układ taneczny, miks kilku piosenek specjalnie przygotowanych. Jednymi z najczęściej wybieranych utworów na pierwszy taniec są "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc" z repertuaru Anny Jantar oraz "Dwie obrączki" duetu Marek i Kasia. Jednak to Wy musicie mieć pełne prawo wyboru odpowiedniej muzyki, zgodnej z Waszym gustem czy wspólnymi wspomnieniami. Życzymy Wam, przyszli Nowożeńcy, wytrwałości, cierpliwości i słusznych wyborów w planowaniu i organizacji uroczystości, oraz idealnego i wyjątkowego pierwszego tańca weselnego. 


Oto kilka ciekawych pomysłów...

Kategorie wpisu: inne
« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania