Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Planując muzykę

2015-03-21 15:31:07, komentarzy: 0

Decydując się na ślub Młoda Para staje przed ogromną próbą jaką jest organizacja przyjęcia weselnego. Na początku warto się zastanowić, jakiej wielkości to ma być impreza. Czy bardziej kameralna impreza w postaci kolacji czy wystawne przyjęcie weselne z dużą liczbą gości. Nie zawsze przy organizacji ślubu liczą się koszty, nawet te Pary Młode, które mogą pozwolić sobie na wystawną imprezę to ją chcą. Przy organizacji i ustaleniu liczby gości warto kierować się tym żeby zaprosić tych najbliższych, a nie kogo popadnie tylko po to żeby się pokazać.

Zabierając się za organizację przyjęcia nie wolno zapomnieć o zespole weselnym, gdyż bez muzyki nie obejdzie się żadna impreza. To na kapeli weselnej ciąży bardzo duża rola w powodzeniu całej imprezy. Dlatego wybór kapeli powinien być staranny.

Pierwszym zadaniem, które jest nakładane na kapelę weselną to wyprowadzenie Panny Młodej z domu. Jest to jedna ze starszych tradycji, która w dalszym ciągu jest kultywowana głównie na wsiach. Warto się jednak zastanowić czy w miastach też nie warto do niej wrócić. Może to że się stała zapomniana wiąże się z tym że w miastach to przeważnie są blokowiska i wieżowce. Każdy ceni ciszę i spokój, a to trochę wprowadziłoby zamieszania. Jednak gdyby porozmawiać z sąsiadami wcześniej to może nie mieliby nic przeciwko, przecież wszystko trwa maksymalnie godzinę. Samo wyprowadzenie Panny Młodej z domu polega na tym że Pan Młody przyjeżdża do swojej wybranki wraz z zespołem weselnym i orszakiem gości. Tutaj pole do popisu ma przede wszystkim kapela weselna, która grą na akordeonie, saksofonie i innych instrumentach ( w zależności od ilości osób w zespole weselnym) zabawia gości podczas gdy w domu trwa błogosławieństwo. Kapela weselna gra aż do momentu, kiedy Młoda Para pojedzie już do kościoła.

Coraz modniejsze staje się również że Młoda Para decyduje się na to żeby zespół weselny grał również w kościele. Najpierw jednak przyszła Para Młoda musi porozmawiać z księdzem z parafii, w którym będzie brała ślub i zapytać się czy jest możliwość wprowadzenia z zewnątrz orkiestry weselnej. To właśnie ksiądz zdecyduje czy orkiestra weselna może poprowadzić dodatkową oprawę mszy. Jeśli wyrazi na to zgodzę to Młodzi powinni uzgodnić z organistą repertuar. Przeważnie części stałe mszy należą do organisty, pozostałe orkiestra weselna. Jest to nowa tradycja, ale może z czasem stanie się coraz częściej wprowadzana.

Następnym punktem imprezy za które odpowiada zespół weselny jest powitanie Pary Młodej wraz z gośćmi na sali. Zazwyczaj wtedy lider kapeli weselnej wygłasza krótkie przemówienie i wznosi pierwszy toast za zdrowie nowożeńców. Ważne jest, aby liderem kapeli weselnej była osoba kontaktowana, wygadana, taka która potrafi przemawiać bez większego problemu. Lider zespołu weselnego również przeprowadza słodzenie wódki przez nowożeńców, jest to dosyć stara tradycja, która utrzymała się do dziś i pewnie już tak zostanie. Ważne jest aby lider zespołu weselnego poprowadził ten etap imprezy z humorem, ale również z delikatnym taktem, tak żeby Młoda Para nie poczuła się za bardzo skrępowana, i w przyszłości miała miłe wspomnienia z wesela.

Rozpoczęciem zabawy tanecznej jest pierwszy taniec nowożeńców. Zazwyczaj utwór do tego urokliwego momentu wybiera przyszła Młoda Para przy porozumieniu z zespołem weselnym. Dla nowożeńców jest to wyjątkowy moment, to właśnie wtedy po raz pierwszy Młoda Para prezentuje się na parkiecie i rozpoczyna całą imprezę. Ważne jest, aby zespół do wykonania wybranej piosenki się przyłożył i wyćwiczył ją doskonale, może nawet przerobić ją na swój styl dzięki czemu zyska nowego brzmienia. Wybór odpowiedniej muzyki na pierwszy taniec jest istotny.

Również ważnym momentem w czasie trwania przyjęcia jest biesiada. Zazwyczaj wtedy lider kapeli weselnej przechadza się między stołami zachęcając gości do kołysania się oraz śpiewania starych szlagierów, których nie może zabraknąć na każdym weselu. Bardzo często zespół weselny łączy biesiadę z formą konkursu, co jest dobrze odbierane przez gości i pobudza ich do czynnego brania udziału w zabawie.

Do tych najważniejszych zadań zespołu weselnego zaliczyć można również przeprowadzenie oczepin oraz podziękowania dla rodziców. Zazwyczaj te dwa momenty następują po sobie. Oczepiny to nic innego jak łapanie welonu przez panny oraz muchy(krawatu) przez kawalerów, zostanie wtedy wybrana nowa Para Młoda, dla której zespół weselny wymyśla jakieś zadanie. Później zespół weselny stara się włączyć do zabawy resztę gości i przeprowadzane są konkursy również z nagrodami w postaci wódki weselnej. Zabawy na oczepinach zespół weselny powinien tak wybrać żeby były śmieszne, mają często podtekst seksualny ale bawią gości. Podziękowanie dla rodziców zaś zazwyczaj odbywa się tuż przed oczepinami albo po. Wówczas Młodzi dziękują rodzicom za wszystko i dedykują im specjalnie wybraną piosenkę, którą wykonuje zespół weselny. Jest to moment bardzo sentymentalny, więc warto albo zespół weselny stanął na wysokości zadania i się przyłożył.

Jak widać na zespole weselnym spoczywa niemała odpowiedzialność. To właśnie zespół weselny musi się najbardziej napracować, dopilnować aby każdy szczegół był wyjątkowy. Do tego to właśnie na kapeli weselnej spoczywa, aby zabawiać gości swoją muzyką i nie pozwolić im się nudzić. Wybierając zespół weselny warto zwrócić uwagę czy potrafią wszystko przeprowadzić tak jak się chce, nie można bowiem pozwolić żeby dobór słabego zespołu weselnego zepsuł całą imprezę. Zatem przygotowania do wesela to nie tylko sala, auto i menu, ogromna rola należy do zespołu muzycznego.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania