Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Przesądy ślubne

2015-01-04 16:27:01, komentarzy: 0

Przesądy ślubne i weselne.

 
Już jako dziewczynki słyszały o przesądach weselnych, takim najbardziej "popularnym" i znanym wszystkim kobietom jest ten, że Pan młody pod żadnym pozorem nie powinien widzieć przyszłej małżonkij w sukni ślubnej przed ich ślubem, a już zwłaszcza bez żadnego konkretnego powodu! 
Słyszeliście przesądy ślubne, iż najlepiej jest wziąć ślub w miesiącu z literą "R" w nazwie? A czy są miesiące weselne, w których jest to nie wskazane? Oczywiście, że są! Podobno nie wskazane jest zawieranie ślubu dnia 1 kwietnia, oraz organizacji wesel w maju i listopadzie. Na wyprawianie ślubu ależy również unikać adwentu oraz Wielkiego Postu. 
Równie znanym przesądem weselnym, jest ten, że w dniu ślubu Panna młoda powinna mieć na sobie jakąś nową rzecz, ( z tym pewnie nie będzie problemu), coś starego, pożyczonego oraz błękitnego. 
Czy wiedziałyście moje drogie o przesądzie mówiącym, że to co tak kochamy (mam tu na myśli perły) mogą przynieść nam nieszczęście? Jak mówią przesądy ślubne, Panna młoda pod żadnym pozorem niestety nie może jako dodatek do sukni ślubnej włożyć naszyjnika z pereł. 
Niestety nie do końca możemy wybrać sobie na świadków weselnych tych, których byśmy chcieli. Najlepiej będzie jeśli nasi świadkowie, jak wskazują przesądy ślubne,oboje będą stanu wolnego. Druhna Panny młodej czyli popularna świadkowaw dniu ślubu i wesela nie powinna być w ciąży. To, że powinny być to osoby stanu wolnego już powiedzieliśmy, oprócz tego, nasi świadkowie nie powinni być parą (według przesądu para kochających się ludzi może stanąć na ślubny kobiercu tylko jeden raz - w dniu swojego wesela i ślubu). 
Dziwnym przesądem, jest ten, że jako pierwszy gość młodej parze życzenia ślubne i weselne powinien składać gość płci męskiej. 
Pamiętajmy również, że ewentualnych rozdarć sukienki, które mogły powstać podczas uroczystości, nie powinno zaszywać się igłą i nicią, gdyż zaszycie zwiastuje smutek i łzy dla nowej mężatki.. 
Nie zapominajmy jednak, że to nie przesądy ślubne są najważniejsze, ponieważ powinniśmy obdarzyć naszą drugą połówkę miłością, szczerością, wiernością, aczkolwiek wiele par przestrzega różnorakich przesądów. Tutaj znajdziecie więcej PORAD WESELNYCH.

przesądy ślubne

Przesądy ślubne, przepowiednie weselne. Przesądy weselne, porady. Blog weselny - Przesądy ślubne.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania