Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Przygotowania weselne

2014-08-21 20:51:19, komentarzy: 0

Po zakończeniu okresu narzeczeństwa w zdecydowanej większości przypadków zapada zazwyczaj decyzja o zawarciu związku małżeńskiego i co z tym związane licznymi przygotowaniami do tej ważnej uroczystości, do których należy między innymi potrzeba znalezienia dobrego zespołu muzycznego. Oczywiście najlepiej żeby ów zespół muzyczny odpowiadał gustom i oczekiwaniom gości weselnych mających się znajdować na uroczystości weselnej, dlatego też jeszcze przed wyznaczeniem ostatecznej daty ślubu każda z młodych par stara się o odnalezienie profesjonalnie grającego zespołu lub dj-a potrafiącego wprawić w doskonały nastrój całe towarzystwo znajdujące się na uroczystości. W dalszym etapie poszukiwań już po wyznaczeniu konkretnej daty ślubu przychodzi okres przygotowań i poszukiwań wielu innych najbardziej praktycznych i pożytecznych rozwiązań pozwalających oraz umożliwiających ostateczne urzeczywistnienie swoich marzeń i planów. Do sprawnego przygotowania uroczystości weselnej jest niezbędny jednak nie tylko dobrze grający zespół na wesele, ale także odpowiednio duży i dobrze przygotowany dom weselny lub sala, która zdoła pomieścić odpowiednią ilość osób, które zostały zaproszone na tą jakże ważną uroczystość.

 

Bardzo często, a właściwie coraz częściej mamy do czynienia z ślubami ‘międzynarodowymi’. Wtedy mamy o wiele więcej problemów wynikających z różnic kulturowych, takie różnice pojawiają się nawet w kwestii wyboru repertuaru z zespołem muzycznym.
Każda kultura wiążę się z tradycjami, nawet tymi muzycznymi. Jak więc ustalić repertuar z zespołem na wesele tak by spodobał on się gościom z dwóch całkowicie różnych kultur?
Przede wszystkim do takich ustaleń potrzebujemy osób które znają te kultury od podszewki, w tym przypadku najlepszymi osobami na tym miejscu, będzie para młoda. Do tego wszystkiego potrzebny jest też bardzo profesjonalny zespół muzyczny który otwarty będzie na nowe doświadczenia i nowe gatunki muzyczne. Na pewno nie może to być tradycyjna orkiestra weselna, ponieważ takie zespoły zazwyczaj specjalizują się tylko w polskich standardach weselnych.
Jeżeli już mamy taki zespół muzyczny, który na pewno będziemy musieli trochę szukać, zabierzmy się do repertuaru. W takim repertuarze powinny być przede wszystkim standardy muzyczne z obu krajów. Dla zespołu muzycznego na pewno będzie to duże wyzwanie, by zagrać muzykę dla nich dość obcą w takich sposób, by spodobało się to wszystkim gościom.
Również tradycje weselne takie jak oczepiny będą na takim wielokulturowym weselu dość skomplikowane. Każda kultura ma swoje tradycje o których powinniśmy powiadomić w szczególności zespół muzyczny który będzie musiał owe tradycje dobrze zaaranżować. Elementy wielu kultur na jednym przyjęciu mogą być niezwykle ciekawe, ale też niezwykle trudne do zorganizowania.
Oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie takiej sytuacji. Niektórzy robią w takich przypadkach po prostu polskie tradycyjne wesele z typową orkiestrą weselną, i o dziwo goście również z zagranicy bawią się świetnie, a przy okazji poznają od podszewki naszą polską kulturę. Jest to idealne rozwiązanie, a przy dobrze zagranej muzyce przez zespół na weselu każdy, Polak czy obcokrajowiec bez względu na to jaki będzie to repertuar, powinien bawić się świetnie.


« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania