Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Repertuar i muzyka na żywo na weselu

2015-08-10 18:48:03, komentarzy: 0

Dobór repertuaru czyli muzyka na żywo na weselu.

Odpowiedni dobór muzyki weselnej to nieraz koszmar senny pary młodej. Wesele, bowiem to okazja do zabawy, w której uczestniczyć będą wszystkie pokolenia od najmłodszych po seniorów. I oczywiście państwo młodzi chcieli by aby ich ulubione utwory także zabrzmiały na weselu. A starsze pokolenie nie koniecznie doceni muzykę alternatywną, Jak więc wybrać?

Nie ma powodów do niepokoju, zespoły weselne są przygotowane na taką okoliczność, przecież znają specyfikę swojej pracy. Zasadą jest, że im więcej gości na weselu, tym bardziej zróżnicowany repertuar piosenek powinien być grany przez orkiestrę. Utwory powinny być jak najbardziej zróżnicowane od klasycznych weselnych szlagierów po współczesne radiowo-telewizyjne hity. Nawet jeśli państwo młodzi czy większość gości nie przepada za tzw. muzyką disco polo należy wpisać ją do repertuaru weselnego, ponieważ na tego typu imprezie odbiór jej jest zupełnie inny. Zespół weselny zaczyna grać popularny szlagier i okazuje się, że zagorzali przeciwnicy disco polo śpiewają głośniej niż muzycy.

Dobrą praktyką stosowaną przez zespoły weselne i dj-ów jest przygotowanie listy utworów, wykonawców i gatunków muzycznych jakie dj a wszczególności zespół może zagrać. Z zaproponowanej listy państwo młodzi mogą wybrać te, które chcą usłyszeć oraz te, których sobie nie życzą. Zdarzyć się może, że na zaproponowanej przez kapelę weselną liście utworów nie ma naszego ulubionego. Wtedy można poprosić zespół, aby nauczył się naszej ulubionej piosenki. Jest to jak najbardziej możliwe o ile ustalimy to z pewnym wyprzedzeniem. Dobrym rozwiązaniem jest, aby muzyka preferowana przez młodą parę, a różniąca się od powszechnie wybieranej jako muzyka weselna, puszczana była np. podczas posiłków, cicho puszczona muzyka stworzy klimat, nie będzie przeszkadzała w rozmowach a zarazem stworzy odpowiedni klimat.

Kapele weselne, które nie jedno wesele widziały i na nie jednym grały są w stanie spełnić najbardziej zaskakujące oczekiwania młodej pary. Każdy ma swoje wyobrażenie dotyczące oprawy muzycznej wesela, zespół weselny opierając się na własnym doświadczeniu grania na różnych imprezach powinien doradzić parze młodej co się sprawdza a co będzie niewypałem. Kapela weselna nie może godzić się bezkrytycznie na wszystkie propozycje nowożeńców, to muzycy są profesjonalistami i to oni powinni po wysłuchaniu oczekiwań młodej pary, stworzyć taką oprawę muzyczną wesela, która będzie odpowiednia do ilości zaproszonych gości, ich wieku oraz nawet lokalu w jakim jest wesele, wbrew pozorom to także ważny aspekt w doborze repertuaru muzycznego.  

zespół weselny kartuzy


« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania