Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Ślub Wesele i Muzyka

2015-09-24 23:01:18, komentarzy: 0

 

Muzyka to podstawa

Każdy kto organizowała swoje wesele lub miał okazję pomóc przy organizacji, ten wie jak trudnym wyborem jest dociągnięcie każdego elementu jak najlepiej można, aby każdy był zadowolony. Dla wielu najtwardszym orzechem do zgryzienia jest muzyka i wszystko co jej dotyczy i teraz każdy z pełnością pomyśli: jaki problem można mieć z muzyką na wesele? Przecież najlepsza będzie muzyka weselna i właśnie na takich poradach od bliskich całe doradztwo się kończy w temacie muzyki. Jaki rodzaj muzyki można nazwać muzyką weselną? Disco, rock, jazz, hip - hop? Jedynie jak można sprecyzować do pojęcia muzyki weselnej to, że jest to muzyka przy której każdy będzie bawił się znakomicie. Czy jest taka muzyka, którą każdy lubi słuchać i się przy niej bawić? Raczej wątpliwa możliwość i nie do zrealizowania, szczególnie na weselu, gdzie rozbieżność wiekowa jest bardzo duża. Warto pamiętać o różnorodności gości i o tym, aby muzyka była dla każdej grupy wiekowej, czyli wolniejsza i stonowana i szybsza i energiczna, aby każdy mógł się bawić. Istnieje kilka podstawowych zasad, którymi powinien kierować się każdy kto stanął przed wyborem muzyki na własne wesel. Pierwsza zasada to określenie wstępnego charakteru muzyki, najlepiej usiąść i zastanowić się, co najbardziej przypadnie do gustu naszym gościom i nam samym. Warto stworzyć listę własnych piosenek, tych ulubionych, budzących wspaniałe wspomnienia, takie elementy są niezbędne w weselnej zabawie. Najważniejsze jednak jest wybór odpowiedniej osoby, która zajmie się muzyką: zespół muzyczny czy DJ i porozmawiać o tym z profesjonalistami i przedyskutować swoje pomysły na oprawę muzyczną oraz przekazać swój wstępny plan, co jest niezbędne do tego, aby być zadowolonym z zespołu muzycznego. Takie wskazówki są dla nich bardzo przydatne, ponieważ pokażą im co lubimy, czego nie i jak mają prowadzić zabawę. Przed wyborem zespołu muzycznego należy zapoznać się z ofertami różnych zespołów i przesłuchać ich możliwości, aby zaskoczyli pozytywnie, a nie negatywnie gości i Parę Młodą. Sama muzyka nie zapewni gościom dobrej zabawy, jeżeli Para Młoda nie będzie bawić się ze wszystkimi i tańczyć do szaleństwa. Nie należy się także zamartwiać muzyką weselną, bo na bieżąco można ją zmienić, jeżeli goście nie będą się dobrze bawić to zespół weselny w każdej chwili może zmienić gatunek muzyki.


Ślub jest jedną z uroczystości, którą ciężko sobie wyobrazić bez muzyki. Nieważne czy będzie to przyjęcie na 300 osób czy też na 30,muzyka obowiązkowo musi być. Oprawę muzyczną przyjęć weselnych często młodzi powierzają zespołowi, który jest w stanie zając się już nie tylko graniem, ale również przeprowadzi młodych przez całą uroczystość od wyprowadzenia z domu młodej pary, po powitanie na sali, wzniesie toast w imieniu gości (a nawet młodej pary), wymyśli zabawy na oczepiny i miłym akcentem zakończy wieczór. 

Trzeba przyznać, że rola zespołu w całej uroczystości jest bardzo dużo, a nawet można powiedzieć że najważniejsza. To od orkiestry w dużej mierze zależy czy nasze przyjęcie zakończy się sukcesem i zostanie w pamięci biesiadników na lata, czy zniknie z pamięci wraz z ostatnią piosenką, którą zagrają. Złotego środka nie ma, nikt nie jest w stanie z góry powiedzieć czy będzie dobrze, wszystko w rękach losu i zespołu. Jeśli kapela zna się na swojej pracy, potrafi dopasować nagłośnienie do sali, zagrać równo i włączyć do tego prawdziwe instrumenty, śpiewać czysto i złapać kontakt z publicznością to z pewnością będzie to udany wieczór. Nie ma bowiem nic gorszego jak kapela, która wychodzi na scenę, gra utwór za utworem i zachowuje się jakby grali tylko dla siebie, a nie dla zgromadzonych gości. Z nimi na pewno nikt nie będzie się dobrze bawił, bo sensem przyjęć weselnych jest wspólne szaleństwo na parkiecie oraz śpiewanie aż gardła będą zdarte. Takie wesela zostaną zapamiętane, a nie takie podczas których każdy będzie marzył o powrocie do domu i narzekał, że zmarnowali swój czas. Jak tego uniknąć? Wystarczy włożyć trochę pracy w przygotowania, dopracować szczegóły z zespołem weselnym i zobaczyć jak oni widzą przebieg imprezy, a następnie porównać to ze swoją wizją. Grunt to wspólne porozumienie, gdyż pozwoli to uniknąć katastrofy. Nikt nie zna tak dobrze gości jak ci, którzy ich zapraszają, więc to my powinniśmy udzielić wskazówek zespołowi, a doborem repertuaru i zabaw na pewno poradzą sobie świetnie.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania