Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Tradycyjna weselna muzyka

2014-09-19 12:02:50, komentarzy: 0

Przede wszystkim osoby występujące na scenach domów weselnych posiadają zazwyczaj spore doświadczenie. W związku z tym nie tylko wiedzą jaki repertuar dobrać, ale również potrafią namówić do zabawy nawet najbardziej opornych gości. Tak więc dobry zespól weselny musi wykazywać się wieloma walorami.

 

Gdzie znaleźć kompetentny zespół weselny?

Pytanie to jest dość trudne,jednakże da się na nie odpowiedzieć. Przede wszystkim poprośmy o opinię naszych znajomych. Każdego roku organizuje się całe mnóstwo uroczystości tego typu,w związku z czym nasi przyjaciele mogą okazać się doskonałym źródłem informacji. Powiedzą nam oni na pewno jak bawili się przy muzyce konkretnego zespołu,czy potrafił on rozbawić większość weselników, jak długo muzycy „wytrwali na polu walki”. Pamiętajmy o tym,że czasem zdarzają się i takie kapele weselne,które poza pracą chcą też się nieco zrelaksować w trakcie wesela. Dlatego tez informacje na temat tego, jak długo są oni w stanie grać również są niezwykle istotne.

 

Szukanie zespołu za pośrednictwem internetu.

Doskonałym narzędziem do wyszukiwania zespołów weselnych jest bez wątpienia internet. Ogromna większość tego rodzaju kapel posiada swoje strony internetowe,na których można zobaczyć ich przykładowe występy. Jest spore udogodnienie jeżeli szukamy np. zespołu w Koszalinie zwłaszcza na ostatnią chwilę. Innym źródłem wiedzy mogą być fora internetowe. Na pewno znajdziemy przynajmniej kilkanaście stron,na których ludzie dzielą się doświadczeniami w związku z zatrudnianiem konkretnych muzyków. Przy tej okazji należy jednak pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim nie wszystkie wpisy muszą być zgodne z prawdą. W dzisiejszych czasach internet jest doskonałym miejscem,na umieszczanie różnego rodzaju reklam. W związku z tym musimy zachować zdrowy rozsądek czytając zbyt pochlebne lub wręcz przeciwnie nadmiernie obciążające informacje. Najlepiej będzie wyważyć wszystkie opinie. Sami też możemy zadawać pytania i taki sposobem pozyskać kluczowe informacje.

 

Ile kosztuje wynajęcie zespołu weselnego.

W zależności od tego jaki jest skład danego zespołu,ceny mogą się nieco różnić. Znacznie mnie zapłacimy za grupę 2-osobową, której występ będzie bazował na popularnych „klawiszach” i gitarze, niż za kapelę liczącą wielu członków i korzystającą z bogatego zaplecza instrumentalnego. Zapewne droższe mogą okazać się także usługi zespołów o wyrobionej już renomie, bardzo popularnych. Warto także rozglądnąć się za orkiestrą weselną w najbliższej okolicy,abyśmy w razie czego nie musieli ponosić dodatkowych kosztów w związku z dojazdem. Mogą być one czasem bardzo wysokie,więc lepiej zabezpieczyć się na tą ewentualność. Ogólnie mówiąc wynajęcie zespołu to koszt w granicach od 1,5 do 4 tysięcy złotych. Oczywiście jeżeli chcemy,aby nasze wesele uświetniła jakaś znana kapela,możemy liczyć się z z kosztami nawet rzędu 10 tysięcy złotych,ale pamiętajmy o tym,że lepiej poszukać okazji niż się zadłużać kolejnymi kredytami.

 

O czym należy pamiętać.

Przede wszystkim nie możemy zapominać o spisaniu umowy z zespołem. Wiele grup życzy tez sobie wpłacenia jakiejś zaliczki. Dla nas najistotniejsza jest umowa. Dzięki niej w razie gdyby brzydko mówiąc w ostatniej chwili kapela „wystawiała nas do wiatru” możemy dochodzić swoich spraw na drodze sądowej. Zawsze też musimy pamiętać o wyborze pierwszej piosenki na weselu, do której para młoda po raz pierwszy zatańczy wspólnie już jako małżeństwo. Jest to tradycyjny zwyczaj i warto o nim pamiętać. Możemy także zażyczyć sobie wykonania określonych utworów. Repertuar bowiem da się dostosować pod kątem określonych weselników a tym bardziej najważniejszych osób na weselu a zatem pani i pana młodego. Nie zapominajmy także o tym,że zespół weselny należy wynająć odpowiednio wcześniej, gdyż najlepsi specjaliści w tym fachu są bardzo rozchwytywani i mają bardzo napięte grafiki a przecież zależy nam na tym,żeby nasze wesele miało wyjątkowy klimat.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania