Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Tradycyjne wesele i towarzysząca mu muzyka

2015-02-05 20:18:07, komentarzy: 0

W naszej kulturze bardzo mocno zakorzeniony jest zwyczaj organizacji tradycyjnego przyjęcia weselnego. Z czym to się wiąże? Przede wszystkim poszczególne aspekty ślubu i wesela powinny nawiązywać do uroczystości organizowanych wiele lat temu. Obowiązkowymi elementami tego typu wesela są bezapelacyjnie: biała sukienka, pięknie przystrojone kościół i sala weselna, jak również doskonała muzyka. Aby jednak oprawa muzyczna naszego wesela była na najwyższym poziomie, musimy znaleźć odpowiedni zespół weselny. Zadanie to nie jest łatwe, ale jak najbardziej wykonalne, pod warunkiem że zwrócimy uwagę na pewne aspekty przy wyborze kapeli weselnej.

Dobry zespół weselny, a więc taki który zapewni nie tylko wykonanie poszczególnych piosenek na możliwie najwyższym poziomie, ale również świetną zabawę, powinien składać się przynajmniej z 2-3 osób. Wówczas możemy liczyć na urozmaicony wokal i wykorzystanie do aranżacji poszczególnych utworów wielu instrumentów muzycznych. Najczęściej kapele weselne dysponują: popularnymi „klawiszami”,gitarą czasem też perkusją. Jednakże już te dwa pierwsze instrumenty muzyczne są wystarczające, aby stworzyć wspaniały nastrój na sali weselnej. W wielu kapelach zajmujących się wykonywaniem oprawy weselnej na różnego typu uroczystościach rodzinnych, występuje wodzirej. Jego rola jest nie mniej ważna niż samych muzyków czy wokalistów. To oni bowiem są odpowiedzialni za to, jak będzie przebiegać cała zabawa weselna. Poza tym należy pamiętać, że wesele to nie tylko wyborna muzyka, ale także wesołe zabawy, przy których tak na dobrą sprawę goście weselni świetnie się bawią.
Oczywiście mówimy tutaj o zaletach zespołów weselnych, ale zanim jeszcze będziemy mogli docenić ich kunszt muzyczny, musimy odpowiednią kapelę znaleźć . Mamy w tym zakresie kilka możliwości. Jedną z nich jest opcja związana z przeprowadzeniem wywiadu wśród znajomych. Popytajmy ich, czy byli ostatnimi czasu na jakimś weselu, gdzie występował jakiś fajny zespół. Jeżeli goście dobrze się bawili przy jego muzyce, warto pofatygować się o zdobycie do niego kontaktu. Będzie to na pewno dobry trop w polowaniu na ciekawą orkiestrę weselną. Inną możliwością w zakresie poszukiwania zespołu weselnego jest internet. Jest to tak bogate źródło wiedzy, że bez wątpienia znajdziemy tam mnóstwo informacji na temat zespołów weselnych. Jednakże musimy pamiętać o tym, aby nie podchodzić bezkrytycznie do opinii o konkretnych wykonawcach, opisywanych na poszczególnych forach i stronach internetowych. Obecnie nie brakuje tam reklam, jak również mnóstwa zafałszowanych zdań odnośnie występów różnych zespołów weselnych. W związku z tym ostrożność jest zawsze wskazana. Warto także pokusić się o poszukanie stron domowych danych muzyków. Znajdziemy na nich propozycje repertuaru, fragmenty występów, jak również opisanie zakresu działalności danego zespołu. Na pewno będą to dla nas nader cenne informacje, dzięki którym będziemy mogli zdecydować się na konkretny zespół weselny. Nie wolno nam również zapominać o tym, że poszukiwania kapeli na wesele trzeba rozpocząć odpowiednio wcześnie. W sezonie weselnym może być o to bardzo trudno, ponieważ najlepsi wykonawcy często miewają grafik zapełniony już nawet z rocznym wyprzedzeniem. Dlatego też, należy ich usługi odpowiednio wcześnie zarezerwować.

Jeżeli chcemy, aby nasze wesele było udane, bezapelacyjnie musimy znaleźć ciekawy i wszechstronny zespół weselny. Jeśli będzie on posiadał przynajmniej 3 osoby w składzie, a do tego będą tak zarówno wokalista, jak i wokalistka, żadna piosenka prezentowana przez taką grupę nie będzie nudna. Zwróćmy uwagę na to, jakim repertuarem dysponuje konkretny zespół, czy w czasie wesela będzie sporo zabaw, a także czy będą wykonane najnowsze hity. Te ostatnie są szczególnie lubiane przez młodsze pokolenie weselników i zdecydowanie najlepiej bawią się oni przy współczesnych rytmach. Podsumowując, nasze wesele może być naprawdę wyjątkowe, pod warunkiem, że zatroszczymy się o solidny zespół weselny. Będzie to wymagało od nas nieco zaangażowania, jednakże ranga uroczystości jest tego warta. Wszakże taka uroczystość zdarza się zazwyczaj tylko raz w życiu i należy ją obchodzić w odpowiedniej formie. Jednakże właściwa oprawa muzyczna w tym przypadku będzie niezbędna, a zapewni ją jedynie zespół weselny z prawdziwego zdarzenia.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania