Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Wesela w Polsce

2014-11-15 15:50:45, komentarzy: 0

Jakie są wesela w Polsce? Przeczytaj jakie są polskie wesela!

Polacy uwielbiają wesela. I mimo, że nie trwają one już wielu dni i nocy jak w „Weselu” Wyspiańskiego czy pamiętnych „Chłopach” Reymonta, gdzie na stołach królowało jadło, napitki, przygrywała muzyka, ludzie tańcowali, bawiono się hucznie i bez wytchnienia, uprzednio zaprosiwszy całą wieś. Wesela takiego formatu były bowiem tradycją głównie wiejską. Kapele grały skoczną muzykę. Goście zapominali o troskach dnia codziennego i oddawali się bez reszty zabawie. Weselnicy ówcześnie gromadzili się w domu Młodej Pary i tam też w przystrojonych izbach ucztowano i życzono pomyślności Nowożeńcom. Od tej pory minęły całe lata lecz model ten poniekąd przetrwał. Został nieco zmodyfikowany i dopasowany do współczesności jednak dziś polskie wesele również kojarzy się z biesiadowaniem. Młodzi biorą na barki organizację przyjęcia, na które składa się wystawny wielodaniowy i obiad a następnie kilkuetapowy poczęstunek. Goście zasiadają do stołów i wśród gwaru rozmów spożywają uroczysty posiłek. Obdarowują głównych bohaterów tego dnia prezentami, składają życzenia. Jednak czymże byłoby to wszystko bez oprawy muzycznej? Jeśli całemu przyjęciu nie towarzyszyłyby piękne dźwięki?

Polskie wesela czyli uwielbiamy taniec!

Lubimy tańczyć. To jest pewne. Każdy na tyle, na ile potrafi. Wszak chodzi o dobrą zabawę a nie o konkurs umiejętności. Wesele kojarzy się z romantyzmem, morzem miłości, ciepłych uczuć, czułości. To fakt. Należy jednak pamiętać, by kapela prócz wzruszających pieśni zagrała również energiczne kawałki przy których niejeden weselnik chętnie zakręci piruet a ci co bardziej nieśmiali poderwą się z krzeseł. Prawdą jest, że bardzo wiele zależy od zespołu muzycznego i od wrażenia jakie wywrze na początku a więc już przy pierwszym tańcu. Goście bowiem oceniają. A oceniany zawsze chce stanąć na wysokości swego zadania. Gwarancją sprostania nawet najbardziej wybrednym lub zagorzałym melomanom będzie okazały repertuar i znajomość muzycznych trendów z przedziału ostatnich powiedzmy dwudziestu, trzydziestu lat. Warto niekiedy zaskoczyć weselników, zaprosić do wspólnego wykonania utworu lub zagrać coś, co było znane i lubiane a zostało już nieco przykurzone i zapomniane. Zmiany nastrojów, zabawne lub sentencjonalne wstawki ze strony kapeli także nie ujdą uwadze gości. Proste, wpadające w ucho teksty, rytmiczna muzyka, utwory starsze, te z nowszych list przebojów, mające na celu zadowolić zarówno starszych jak i młodszych gości.

Kapelę jakią zaprosimy na nasze polskie wesele wpłynie na to jak długo i w jaki sposób nasi goście będą wspominali nasze przyjęcie. A przede wszystkim jak my jako Młodzi Małżonkowie będziemy wspominali jeden z tych najważniejszych dni w naszym życiu. Ten pierwszy taniec, wyjątkowy i piękny. Każdą chwilę podkreśloną muzycznymi nutami i dźwiękami płynącymi z instrumentów kapeli.

Wesela w Polsce - artykuł orkiestra Wałcz.

wesela w polsce

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania