Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Weselna lista przebojów - pierwszy taniec

2015-09-02 23:29:19, komentarzy: 0

Oprawa muzyczna każdego wesela to podstawa udanej zabawy, oczywiście pod warunkiem, że przygrywająca kapela weselna to profesjonaliści. Chyba nie ma nic gorszego na weselu niż kiepska kapela. Muzycy muszą rozbawić najbardziej opornych, różnie z tym bywa, dlatego warto przyłożyć się do poszukania dobrego zespołu weselnego. Dobra muzyka ratowała niejedną imprezę, a fatalna muzyka potrafiła pogrążyć najlepszą zabawę.

Na weselu najważniejszy jest oczywiście pierwszy taniec w wykonaniu pary młodej. I tu lista hitów jest bogata. Przeważnie wybierane są polskie szlagiery. Bardzo popularną piosenką jest przebój Zespołu 2+1 „Windą do nieba”, który ze względu na słowa jest raczej nie trafiony, niby w refrenie „konie stukają kopytem i rozbrzmiewa marsz Mendelshona” ale już w zwrotce „ona go nie kocha...”. N pierwszy taniec para młoda wybiera piosenkę, która kojarzy się ze wspólnie spędzonymi miłymi chwilami. Aczkolwiek zdarza się i tak, że sugeruje się podpowiedziami muzyków weselnych, którzy mając doświadczenie wiedza jaką melodie najlepiej wybrać. Oczywistym jest też, że kiedy już wybierzemy tę upragnioną piosenkę to należy zapytać zatrudnioną na wesele kapelę czy potrafi ją wykonać, i czy muzycy byliby by w stanie ewentualnie jej się nauczyć. Wybór pierwszego tańca zależy często od temperamentu nowożeńców i ich…umiejętności tanecznych, przecież wtedy oczy wszystkich gości zwrócone są na tańcząca parę młodych. Często pary proszą orkiestrę weselną o zagranie walca wiedeńskiego lub angielskiego, jeśli nie mają na przykład „swojej” piosenki. Popularne staje się też coraz bardziej tworzenie niemal układów choreograficznych przez nowożeńców, po to aby zaskoczyć gości pierwszym tańcem. Od lat pierwsze miejsce w liście przebojów pierwszego tańca weselnego zajmuje piękny walc z filmu „Noce i dnie”, dalej plasuje się Kancelaria z hitem „Zabiorę Cię” potem piosenka Seweryna Krajewskiego „Wielka miłość”, Lady Pank ze swoim kawałkiem „Zawsze tam gdzie Ty” oraz przebój Anny Jantar „Moje jedyne marzenie”. Kapela weselna gra, nowożeńcy tańczą, a goście z łezka w oku podziwiają młoda parę. Kiedy już pierwszy taniec zostanie wykonany, do roztańczonej młodej pary dołączają pozostali goście. Niezależnie od tego jaki repertuar został wybrany zabawa ma być dobra, tak a by wszyscy goście niezależnie od wieku znaleźli coś dla siebie. Para młoda ustalając repertuar z zespołem muzycznym musi wziąć pod uwagę ilość gości, ich wiek ale też wpleść własne preferencje muzyczne czyli dla każdego coś dobrego. Muzyka gra, goście się bawią czego trzeba więcej…może szczęścia na nowej życia?  Zobacz Istotność zespołu weselnego.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania