Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Wybieramy orkiestrę

2014-01-05 14:47:56, komentarzy: 0

Całokształt i postrzeganie naszego wesela w oczach naszych gości wiąże się nierozerwalnie z wyborem zespołu muzycznego. Nierzadko jest to spory problem dla przyszłych Nowożeńców, chcących dokonać odpowiedniego wyboru, właściwej orkiestry weselnej, kapeli, która wypełni nasze nadzieje zarówno muzycznie jak i ogólnie rozrywkowo. Bardzo istotne jest szukać grupy muzycznej odpowiednio wcześnie, da nam to odpowiednio długi czas na przemyślenie, porównanie weselnych kapel, zgromadzenie informacji i opinii na ich temat, możliwość zapoznania się z repertuarem i organizowanymi zabawami. Początkowo zadajmy sobie pytanie "jaki zespol chcemy widzieć na naszej uroczystości". Mam tu na myśli ilość grających muzyków, rodzaje wokali, czy chcemy usłyszeć wokalistkę a może perkusję? Doświadczenie deklarowane przez zespoły weselne często wręcz działają odwrotnie do ich jakości, gdyż po wielu latach grania na weselnych imprezach składy takie tracą na energii, przekazie, nowoczesności brzmienia i świeżych pomysłach na przeprowadzenie wesela. Warto zatem wziąć to pod uwagę i zainteresować się taką orkiestrą, która pnąc się i doskonaląc idzie z duchem czasu i jednocześnie pozbawiona jest weselnej rutyny i znudzenia. Decydując się wreszcie na któryś z zespolow umówmy się z spotkanie (jeśli to możliwe), o ile nie dzieli nas spory dystans i wszelkich formalności nie musimy załatwiać "na odległość". Podczas wizyty jeden z muzyków zaprezentuje nam filmy dvd, gdzie możemy posłuchać i zobaczyć jak przebiega prowadzenie wesela, jak wyglądają oczepiny i wszelakie zabawy. To najlepsza forma, która da nam jakiś obraz zespołu. Dema prezentowane na stronach internetowych rażąco często są podobne, tworzone w domowych studiach na oryginalnych podkładach muzycznych. Ogląd bandu na video daje znacznie szerszy pogląd na to jak nasze wesele będzie wyglądało w rzeczywistości. Weźmy również poprawkę na sam dźwięk, który z różnych kamer potrafi być zgoła odmienny i nigdy nie oddaje prawdziwego brzmienia kapeli. Wypytajmy muzyka również o inne interesujące nas punkty, tj. rozterki przy wyborze właściwej sali bankietowej, cateringu, fotografa na ślub, kamerzysty czy innych dodatków, którymi pragniemy ubarwić nasze święto jak np. wybór skrzypaczki na ślub w kościele. Zespoły mają bezpośredni kontakt z ludźmi z branży i na pewno będą w stanie wiele nam doradzić. Nie zapomnijcie poruszyć kwestii ewentualnego przedłużenia grania na imprezie weselnej, oraz jak wyglądają koszty planowanych poprawin weselnych. Gdy już podejmiemy ostatecznie decyzję o zaproszeniu danej grupy podpiszmy z odpowiednio przygotowaną umowę, co spowoduje rezerwację terminu wesela i która da pewność na prawidłową organizację obu stronom i w przyszłości unikniecie nieporozumień.

 

Kiedy zakochana para decyduje się na zawarcie małżeństwa to zaczyna się planowanie ceremonii zaślubin oraz wesela. Narzeczeni wtedy muszą podjąć bardzo dużo ważnych decyzji, oczywiście  jeśli chcą aby wszystko było idealnie. Dotyczą one np. wyboru sali, ubioru, jedzenia ale przede wszystkim najważniejszym jest wybór zespołu weselnego. Decyzja ta nie jest łatwa, gdyż kapel weselnych jest bardzo dużo, a tak naprawdę to tylko część z nich zasługuje na miano zespołu weselnego. Na rynku muzycznym istnieją grupy, które nie powinny się zajmować śpiewaniem,a ich granie bardziej przypomina wycie. Na pewno nikt nie chce aby taka kapela weselna grała u nich na ślubie, gdyż mogłoby to przyprawić zarówno gości jak i Parę Młodą o ból głowy. Ważne jest, aby takie zespoły  weselne unikać i ostrzegać innych przed ich zatrudnianiem. Wiele słyszy się o wokalistach, którzy potrafią śpiewać tylko z playbacku czyli poruszają ustami a dzięki lecą z podkładu. Zapewne nikt nie chciałby słuchać takiego zespołu weselnego, gdyż na takiego typu imprezach ważna jest muzyka na żywo. Zdarza się bowiem że goście proszą zespół weselny o jakiś specjalny utwór z dedykacją dla Młodej Pary a okazuje się że kapela weselna nie zagra go bo nie mają na przygotowanym wcześniej dysku. Mając do czynienia z taką orkiestrą weselną każdy myśli tylko o tym żeby jak najszybciej wyjść z wesela lub po co w ogóle się tam udali. Nie jest to miła sytuacja ani dla Młodej Pary ani dla gości, więc zamiast wybierać zespół weselny w pośpiechu lepiej się do tego porządnie przyłożyć, poświęcić więcej czasu. W tak ważnym wyborze zespołu weselnego również warto zaczerpnąć opinii innych, w dobie internetu nie powinno to być trudne. Jest wiele for  o tematyce weselnej, doborze zespołu weselnego. Wystarczy tylko poszukać dobrze. Lepiej zająć się tym wcześniej niż mieć później pretensje do zespołu weselnego. 

Kategorie wpisu: kartuzy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania