Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Zespół czy DJ - porady weselne

2015-07-10 21:19:14, komentarzy: 0

W ostatnim czasie, w związku z rozwojem technologii około muzycznej oraz renesansem polskiej kultury hip hopowej, do języka polskiego na stałe weszło słowo „DJ”, opisujące człowieka dbającego o muzyczną atmosferę imprezy poprzez odtwarzanie muzyki z nośników, nie na żywo. Siłą rzeczy, tego typu osoby oraz ich działalność, stanowi niemałą i co więcej rosnącą w siłę konkurencję dla tradycyjnych, instrumentalno – wokalnych zespołów weselnych. Zastanówmy się zatem, dlaczego warto zdecydować się na „żywą” kapelę weselną.

Po pierwsze, czasy, kiedy w kapelach weselnych grali nieprofesjonalni, pogrążeni w nałogach muzykanci – amatorzy minął bezpowrotnie. Ze względu na mnogość konkurencji oraz niepodważalną dochodowość działalności, obecnie każda z weselnych kapel dba o swój poziom muzyczny, prezencję sceniczną i repertuar. Kapela weselna dzisiejszych czasów nie ma prawa wykazać braku zaangażowania czy nietrzeźwości. Dzięki temu goście weselni słuchając dobrze zagranej, profesjonalnej muzyki czują się świetnie i bawią się beztrosko – obecność „żywych”, brzmiących instrumentów oraz muzyków wykazujących niemałe poświęcenie swojej profesji daje im poczucie bezpieczeństwa i zapewnia atmosferę święta. Osobom zaledwie odtwarzającym muzykę z płyt bądź innych nośników, o tego typu efekt jest niewątpliwie trudniej.

Po drugie, tradycja zespołów weselnych w historii Polski sięga o wiele dalej niż świeży trend DJski. Odkąd pamięcią sięgnąć, nasi dziadkowie, rodzice i wujkowie świętowali wesela przy akompaniamencie prawdziwej kapeli weselnej. Recenzja poczynań danego zespołu była (i z całą pewnością nadal jest) jednym z najistotniejszych punktów wspomnień weselnych, a świetna, profesjonalna kapela (czy dawniej orkiestra) weselna na wiele lat pozostawała w pamięci gości i pary stającej przed ołtarzem. Naturalnie, sprawność i wyczucie DJa można zrecenzować równie skutecznie, czynnik muzyczno – ludzki zostaje jednak w tym przypadku nieco ograniczony – w centrum jest sprzęt w rodzaju komputera czy gramofonu, który nigdy nie wywoła efektów zbliżonych do wyczynów sprawnego zespołu weselnego. Choć ten argument brzmi nieco jak sentymentalny bełkot, sprawa jest jasna – najlepszy DJ nigdy do końca nie zastąpi uznanego, sprawnego zespołu weselnego.

Dwa powyższe powody powinny wystarczyć do przekonania kogokolwiek do pozostania w tradycji wynajmowania na wesele tradycyjnych kapel weselnych. Zapewnia to płynną, ciekawą muzyczną rozrywkę dla wszystkich gości. Dobra orkiestra weselna to niezbędny element sukcesu wesela, gdyż zapewnia nie tylko muzykę (jak DJ), ale również kontakt z prawdziwymi, efektownymi instrumentami. Wybierajmy dobre zespoły weselne.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania