Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Zespoły Wesele - Różności

2015-11-13 18:48:08, komentarzy: 0

Pytanie podstawowe - zespół czy DJ na wesele?

 

Od kilkunastu lat zmienia się nie tylko nasz kraj ale i sektor usług świadczonych przez firmy i pojedynczych przedsiębiorców. Zmiany te wkroczyły także w branżę organizacji ślubów i wesel, a więc i zespołów weselnych. Nowoczesność i minimalizm sprawiły, że klienci zespół muzyczny zastępują pojedynczą osobą czyli DJ-em. Każdy ma prawo oprawę muzyczną wesela wybrać sam, ale warto poznać wady i zalety takiego rozwiązania.
Po pierwsze różnorodność. Niejedna orkiestra weselna składa się z więcej niż 2 osób a czasem posiada w swoim składzie kobietę wokalistkę. To już szczyt różnorodności, bowiem kobiecy głos z powodów czysto biologicznych jest inny niż męski. To powoduje, że wykonywane utwory będą zbliżone do oryginałów i to właśnie dzięki barwie wokalu i urozmaiceniu. Z kolei, gdy wybierzemy DJ raczej wątpliwe, iż będzie śpiewał i grał każdy utwór, bo fizycznie ni dałby rady. Nie taka rola Dj-a na weselu, choć zdarzają się wodzireje, którzy również urozmaicają oprawę muzuczną śpiewem do podkładów. Może jedynie przekazywać oryginalne utwory z odtwarzacza a sam organizować zabawy, ciekawe konkurencje czy mini wydarzenia.
Po drugie cena- zespół na wesele niekoniecznie musi być dużo droższy niż DJ. Wynika to z faktu, iż organizacja zabawiania gości przez kilkanaście godzin w pojedynkę jest bardzo dużym wyzwaniem i wysiłkiem dla organizmu nie tylko pod względem fizycznym ale i psychicznym. To ogromna odpowiedzialność oraz praca w warunkach zmiennych i nie do końca przewidywalnych. Dlatego też wybór kapeli wzmaga szansę na sukces- organizacja i praca jest rozłożona na kilka osób. Tak więc cena pociąga za sobą koszt pracy kilku grających w zespole osób, jednak z powodu barwności i autentyczności warto postawić właśnie na ilość i jakość w jednym. Czyli jednak orkiestra.
Po trzecie warto zdecydować się na zespół weselny z powodu estetyki. Raczej większość z nas, zwykle pań marzy o tradycyjnym ślubie, białej sukni i świętowaniu wesela w gronie rodzinnym. W ten trend wpisuje się także oprawa muzyczna i pasujący zespół grający muzykę po trosze skoczną, po trosze nowoczesną. Kilkuosobowa kapela wygląda bardziej tradycyjnie, estetycznie i artystycznie. Z kolei DJ pasuje raczej do wesel organizowanych w stylu nowoczesnym, raczej w lokalach i dużych miastach. Trzeba sobie zdawać sprawę, iż wynajęty DJ raczej nie zagra pod naszym domem tradycyjnego marsza weselnego. Mało który DJ gra na instrumentach, a rozstawianie nagłośnienia tylko dla marsze, czy podkładu na błogosławieństwo będzie dla DJ-a mało wygodne.
Rzecz jasna, każdy z nas ma swoje preferencje i wymagania muzyczne dotyczące zespołów weselnych, jednak warto się zawsze zastanowić i rozważyć wszelkie sugestie. Wtedy nasz wybór muzyki jest świadomy i ugruntowany.


Orkiestry weselne - Różnice.

Pomimo tego, że na rynku muzycznym istnieje bardzo dużo zespołów, to jednak różnią się one od siebie diametralnie. Różnice te wynikają z ilości członków kapel, instrumentów na jakich grają oraz gatunku muzyki, którą grają i mają do zaoferowania. Tak samo jest w przypadku kapel weselnych, które również aby przyciągnąć nowych klientów starają się rozbudować swoje oferty.
A zespół z wodzirejem? Coraz bardziej popularniejszą opcją jest posiadanie w kapeli wodzireja, do którego obecności podczas przyjęcia coraz bardziej jesteśmy przyzwyczajani.
Według słownika języka polskiego wodzirej, to ''ten, kto prowadzi tańce na zabawach, balach, dyktując układ korowodu, kolejność figur w tańcu itp''. Podczas wesela głównym zadaniem wodzireja jest zabawianie gości oraz spełnienie oczekiwań. młodej pary . Wodzirejem nie może zostać byle kto, musi to być osoba o bardzo dużym poczuciu humoru, która jest duszą towarzystwa i potrafi swoim urokiem osobistym zabłysnąć. Przyjęcia weselne, które przeprowadza wodzirej są znacznie atrakcyjniejsze, dominują w nich przeróżne atrakcje oraz niespodzianki, o których goście weselni długo nie będą w stanie zapomnieć. Ta dusza towarzystwa potrafi czynić cuda i porwać do tańca nawet najbardziej zniechęconych uczestników wesela. Dotrze do tych co siedzą za stołami, podkręci atmosferę na parkiecie i sam również włączy się do zabawy. Co więcej może nauczy gości jakiegoś nowego tańca, wymyśli coś żeby zintegrować gości i przełamać opory przed wspólną zabawą. Dobrym wyjściem jest oczywiście wymyślenie zabawy, tak aby obie rodziny się wymieszały i stworzyły jedną drużynę, a nie dwa obozy, które często można dostrzec na weselach.
Rola wodzireja jednak to nie tylko zapewnienie rozrywki gościom, ale również konferansjerka. To na jego barkach spoczywa zapowiedź wszystkich stałych punktów wesela, zaczynając od powitania pary młodej na sali, wygłaszanie toastów, zapraszanie do wspólnej biesiady czy też ogłaszanie przerw na posiłki. Ważna będzie tutaj więc swoboda wypowiedzi, bogate słownictwo oraz takt, gdyż musi pamiętać, aby swoimi wypowiedziami nikogo nie urazić.
Jak widać posiadanie w składzie zespołu wodzireje może przynieść wiele dobrego. Odciąży to też wokalistę (lidera) grupy, który będzie mógł się skupić na śpiewaniu i przestać myśleć o tym, co trzeba zapowiedzieć.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania