Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Zespoły weselne - jak szukać?

2015-09-16 00:38:19, komentarzy: 0

 

Jak wybrać zespół weselny?

Zespół muzyczny to chyba jedna z ważniejszych kwestii przy organizowaniu wesela, wybór ważny, ale niełatwy. Decyzja o wyborze musi być bardzo dobrze przemyślana, aby po weselu nie żałować i nie popsuć sobie tego wyjątkowego dnia. Zespoły prześcigają się w ofertach, jednak należy pamiętać, że nie zawsze zawartość oferty jest prawdę, bo wiadomo, że reklama musi przyciągnąć jak najwięcej klientów, a nie do końca musi być prawdziwa. Przede wszystkim trzeba się dobrze zastanowić jak ma wyglądać wesele i czego oczekujemy od wynajętego zespołu i należy o tym pomyśleć długo przed weselem, ponieważ terminy zespołów są zazwyczaj zajęte dwa lata naprzód. Najlepsze rozwiązanie to stworzenie wstępnego planu co do oprawy muzycznej wesela, zapisać kilka punktów, które powinno się przemyśleć.

  • Finanse – myślę, że to podstawowa kwestia odnośnie orkiestry weselnej. Wiadomo, że im bardziej profesjonalny zespół, większa ilość członków i instrumentów tym koszt będzie większy. Należy ustalić budżet jaki jest się w stanie przeznaczyć na orkiestrę weselną.

  • Doświadczenie zespołu oraz ich możliwości – internet daje dużo możliwości, aby sprawdzić możliwości zespołów weselnych, istnieją strony internetowe, gdzie można znaleźć nagrania z wesel lub prób. Na tej podstawie można określić czy zespół się podoba i sprosta oczekiwaniom czy należy zastanowić się nad innym.

  • Zabawy weselne i oczepiny - kolejny element, to określenie czego oczekujemy od zespołu w kwestii zabaw, czyli jakie zabawy będą przez nich organizowane i w jaki sposób poprowadzą oczepiny. W tej kwestii zakres jest bardzo szeroki i można to przedyskutować na spotkaniu z wybranym zespołem muzycznym.

  • Kilka najlepszych zespołów – warto jest wybrać, na przykład trzy najlepsze zespoły, które najbardziej przypadły do gustu i spotkać się z nimi na żywo i dopiero wtedy wybrać orkiestrę, która sprawia najlepsze wrażenie.

  • Umowa – bardzo ważny element przy współpracy z orkiestrą weselną, jak wiadomo zaufanie musi być ograniczone dla własnego bezpieczeństwa, aby nie dać się oszukać i mieć zabezpieczenie w formie umowy. Wzory umów również można znaleźć na stronach internetowych, a jeżeli zespół jest profesjonalny sam przygotuje taką umowę.

Jak widać muzyka to bardzo ważny element udanego wesela, ale podstawowe procedury przy wyborze muszą zostać spełnione, aby zabawa się udała.


Sednem każdego wesela jest dobra zabawa, a jak wiadomo taka jest tylko możliwa z dobrym zespołem weselnym. Mimo naprawdę bardzo dużej ilości istniejących kapel, ciężko jest znaleźć profesjonalistów. Część zespołów powstała z żartów, a raczej dla szybkiego zarobku, lecz z profesjonalizmem ma to niewiele wspólnego. Ciężko jest wyłonić wśród takich kapel ''perełki' i zwykle wiąże się to z wielogodzinnymi poszukiwaniami, dlatego warto ubezpieczyć się w cierpliwość i zachować spokój. Warto zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od zespołu weselnego, można zasięgnąć opinii z internetu, portali ślubnych lub czasopism. Zwykle głównym celem kapeli jest zapewnienie gościom niezapomnianych doznań i fantastycznej zabawy podczas tej wyjątkowej nocy.
Jedno jest pewne, ideałów nie ma, ale zespół z doświadczeniem da się znaleźć. Doświadczenie zwykle zdobywa się latami, więc im więcej lat grania oraz im więcej oprawy imprez, tym możemy mieć większą gwarancję na zadowolenie. Zawsze przede wszystkim warto zwrócić uwagę na osobowość członków zespołu, jak zachowują się podczas rozmowy. Dodatkowo warto zapoznać się z ich repertuarem, obejrzeć demo albo występ na żywo. To pozwoli na rozwianie wszelkich wątpliwości. Kluczową rolę odgrywa również ilość osób znajdujących się w kapeli, im więcej tym lepiej. Zespół, który składa się z dwóch członków raczej nie zagra na kilku instrumentach na raz, więc może to nie przynieść dobrych efektów. Największą jednak ozdobą każdego zespołu weselnego jest wokalista, oczywiście nie chodzi tutaj o piękno zewnętrzne, lecz o barwę głosu, którą zachwyci wszystkich. Miło byłoby żeby miała również wsparcie w głosie męskim, gdyż duety są bardzo chętnie odbierane na tego typu imprezach.
Przed ostatecznym wyborem dobrze jest również sięgnąć do skarbnicy wiedzy XXI wieku, którą niewątpliwie jest internet. Znaleźć możemy tutaj opinie już o prawie wszystkich zespołach, gdyż wcześniejsi klienci bardzo chętnie dzielą się swoim zdaniem. Wiadomo, że każdy na spotkaniu będzie chciał wypaść dobrze, ale czasami pierwsze wrażenie może być mylne. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi nam internet, który może nam pomóc w dokonaniu selekcji i wyborze tej właściwej orkiestry. Innym wariantem jest np. zasięgnięcie opinii znajomych oraz rodziny, którzy również mogli być na przyjęciu z daną kapelą i podzielą się swoim zdaniem na ich temat.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania