Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Zespoły weselne - Kulisy

2015-03-17 22:39:22, komentarzy: 0

Organizując swój wymarzony dzień ślubu każda Młoda Para zmaga się z kosztami z tym związanymi. Zawsze mają jakiś przygotowany budżet weselny, ale i tak szukają oszczędności. Wśród tych wszystkich spraw przychodzi taki moment, kiedy trzeba wybrać zespół weselny. Przeglądając oferty kapel weselnych w internecie można zauważyć, że wynajęcie dobrego zespołu weselnego z doświadczeniem to spory wydatek. Każdemu może się wydawać, że jest to zbyt duży wydatek jak za trwającą parę godzin obsługę muzyczną przyjęcia.

Żeby zrozumieć zespoły weselne warto postawić się na ich miejscu. Wiele osób wychodzi z założenia, że osoby tworzące zespół weselny to szybka forma zarobku, trochę się pogra i pośpiewa i pieniądze lecą do kieszeni. Nic bardziej mylnego. To co jest pewne to fakt że ludzie wchodzący w skład zespołu weselnego muszą mieć talent. Jedni posiadają cudowny głos i słuch muzyczny, inni ręce które zdziałają cuda z każdym instrumentem. Jednak żeby taki talent rozwijać to zawsze wymaga pracy i szlifowania go, gdyż jeśli się tego nie robi to zanika. Zespoły weselne aby zyskać perfekcję i zgrać się w 100% muszą bardzo dużo czasu poświęcić na próby, często godząc pracę na pełen etat czy też studia z próbami. Trzeba wziąć też pod uwagę że zespół weselny musi mieć odpowiednie lokum do ćwiczeń, często łączy się to z kosztem najmu powierzchni oraz dochodzą rachunki między innymi za prąd. Nic nie działa samo, a sprzęty żeby działać muszą być podłączone do sieci.

Zespół weselny to nie tylko grający muzycy, ale również instrumenty. Sam zakup sprzętu nagłośnieniowego, mikrofonów, lamp oraz instrumentów scenicznych łączy się z dużym kosztem. Jak każde inne sprzęty, tak samo i te się zużywają, Im więcej zespół weselny z nich korzysta tym ich żywotność jest krótsza. Wystarczy udać się do sklepu muzycznego i sprawdzić ile kosztują np. głośniki, mikrofony i inny profesjonalny sprzęt dla kapeli weselnej. Wiadomo że nie może to być byle jaki sprzęt muzyczny, gdyż wtedy jakość wykonywanych utworów i ich dźwięk będzie kiepskiej jakości.

Kolejnym czynnikiem, od którego uzależniona jest cena wynajęcia zespołu muzycznego to koszty dojazdu. Zacząć trzeba od tego, że aby zespół przewiózł swój sprzęt to potrzebny jest specjalny samochód gdyż zwykła osobówka nie pomieści członków zespołu i sprzętu, który jest niezbędny zespołowi weselnemu. Trzeba więc wziąć pod uwagę, że taki samochód kapela weselna musi specjalnie kupić a jego utrzymanie też nie należy do najtańszych. Do tego dochodzą koszty związane z dojazdem zespołu weselnego do klientów czyli paliwo, czas, przewóz instrumentów. Nie da się ukryć że składanie i rozstawianie sprzętu również nie należy do lekkich. Tutaj też wystarczy spojrzeć na scenę i zobaczyć jak wygląda cały sprzęt zespołu weselnego, nie należy on do wyposażenia sali weselnej ani też sam się nie ustawi. Tym wszystkim obarczeni są członkowie zespołu weselnego i po tym jeszcze muszą przez kilka godzin uśmiechać się i zabawiać gości weselnych.

Aby zespół weselny stał się bardziej znany musi również zainwestować w reklamę. Jedną z opcji jest zatrudnienie przez zespół weselny menadżera, który nimi odpowiednio pokieruje, zajmie się ich promocją oraz będzie starał się zyskać dla nich nowych klientów. Jednak odpowiednia reklama zespołu weselnego to nie tylko menadżer, ale również ogłoszenia, plakaty, stworzenie strony internetowej oraz wizytówek. Za to wszystko koszty ponoszą członkowie zespołu weselnego, niestety żeby stać się bardziej znanym nie tylko trzeba dobrze znać się na muzyce ale i przeznaczyć na to trochę pieniędzy.

Wyżej wymienione rzeczy to podstawa, przy której zespół weselny ustala swój koszt. Należy wziąć również pod uwagę fakt, że płaci się zespołowi weselnemu za doświadczenie. Nie da się bowiem ukryć, że jest to bardzo ważne. Zazwyczaj nikt woli nie ryzykować zatrudniając byle jaki zespół weselny, taki bez większej wprawy i obycia. Zespół weselny, który ma doświadczenie będzie w stanie sprostać nawet nieprzewidzianym sytuacjom, a nie da się ukryć że podczas przyjęcia często się takie zdarzają. Nie da się bowiem z góry ustalić scenariusza przebiegu przyjęcia, wszystko tworzy się na bieżąco.

Jest również kilka innych drobiazgów, za które płaci się orkiestrze. Zazwyczaj członkowie kapeli weselnej mają takie same stroje, wystarczy się na nich spojrzeć i widać że tworzą całość. Kupno i utrzymanie ubrań też kosztuje. Do tego warto również wziąć pod uwagę że czas, który kapela weselna spędza grając na weselu mogłaby spędzić w inny sposób. Fakt, że nikt ich do tego nie zmusza, ale w chwili gdy oni zabawiają gości to nie ma ich na innych imprezach, które mogą dotyczyć ich rodziny. Warto wziąć to pod uwagę planując udane polskie wesele. Jeśli zaś mimo tego wszystkiego Młoda Para nadal uważa że zespół weselny jest za drogi to warto poszukać tańszej opcji, może być zatrudnienie np. zamiast zespołu weselnego DJ. Na pewno to nie będzie to samo, gdyż nic i nikt nie zastąpi muzyki na żywo, nawet jeśli będzie się bardzo starać. Decyzja ostateczna i tak należy do Młodej Pary, pamiętać jednak powinni że dobra kapela weselna się ceni a wzięcie byle jakich ''grajków'' faktycznie może zamienić w imprezę, o której marzenia wyglądały inaczej...

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania