Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Blog - PORADY WESELNE

Zespoły weselne bywają różne

2015-02-27 13:18:25, komentarzy: 0

Muzyka wykonywana przez zespoły weselne ma niebywały wpływ na całość związaną z rozrywką na weselach. Repertuar i wykonanie przez artystów to jedno, drugą niezmiernie ważną kwestią jest całościowe prowadzenie wesela. Mam na myśli prowadzenie czyli dialog muzyków, czy wodzireja z gośćmi i szereg zabaw i konkursów weselnych. Niestety orkiestry grające na weselach i podobnych imprezach bywają różne. Na rynku muzycznym jest bardzo dużo zespołów weselnych, jednak nie od dziś wiadomo że zespół weselny zespołowi nie jest równy. Zapewne każdy był na kilku przyjęciach weselnych i ma pewne porównanie co do zespołów weselnych oraz całej oprawy muzycznej. Po takich przyjęciach weselnych czasami zostają miłe wspomnienia, po innych ma się mieszane odczucia. Bywają też takie o których nikt nie chce pamiętać, a temat że brali udział w takich przyjęciach weselnych omijają. Warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje, przecież zazwyczaj podczas organizacji bierze się pod uwagę te same kryteria. Jak się temu przyjrzeć bliżej to bardzo duże znaczenie może mieć wybór kapeli weselnej, gdyż to właśnie dzięki zespołowi weselnemu w dużej mierze można przypisać powodzenie przyjęcia weselnego lub jego klapę. Oprawa muzyczna jest zawsze ważna na każdej imprezie, przyjecie weselne bez niej nie może się odbyć, a tymi którzy za nią odpowiadają jest właśnie orkiestra weselna.

Bywając na przyjęciach weselnych część z nich zaliczyć można do tych idealnych pod każdym względem, zarówno jedzenie, sali jak i zespołu weselnego. Nie da się ukryć to głównie zasługa zespołu weselnego, który miał dopracowany każdy szczegół. Już przy wyprowadzeniu Panny Młodej dobra kapela weselna potrafi pokazać na co ich stać. Granie na akordeonie przez zespół weselny już od samego początku wprowadzi gości w radosny nastrój, pozwoli im kołysać się w rytm słyszanych dźwięków. Powitanie gości na sali weselnej oraz Pary Młodej przez świetny zespół weselny również wypadnie bez zarzutu, podobnie jak zaproszenie gości przez zespół weselny do pierwszego toastu za Młodych oraz kolejnych za świadków, rodziców itp. Zabawa zaś przy muzyce takiego zespołu weselnego to czysta przyjemność, sprawia to że goście bez reszty pochłaniają się w tańcu i szaleją na parkiecie do białego rana. Oczepiny oraz inne zabawy zespół weselny potrafi przeprowadzić w sposób oryginalny, często sami coś potrafią wymyślić. To wszystko sprawia że dzięki zespołowi weselnemu goście potrafią śmiać się do łez. Jeśli zespól i goście złapią świetny kontakt to zabawa na pewno będzie udana, nikt nie będzie chciał siedzieć przy stole, chyba że pójdzie ''na jednego'' za zdrowie Pary Młodej.

Bywają jednak takie też przyjęcia weselne, o których szybko się chce zapomnieć i czasami żałuje że w ogóle się na nich było. Niestety za katastrofę przyjęcia często odpowiedzialny jest zespół weselny. Możliwości jest kilka dlaczego do tego doszło. Jednym z powodów jest fakt że zespół weselny nie ma pojęcia o tym co robi, nie zna się na odpowiednim nagłośnieniu oraz nie potrafi nawiązać kontaktu z gośćmi. Innym powodem może być fakt że wybierając zespół weselny przyszła Para Młoda zrobiła to w pośpiechu, bez zastanowienia i bez sprawdzenia kapeli weselnej. Później już niestety nic nie da się zrobić, więc pozostaje żal do zespołu weselnego za zepsucie przyjęcia. Nawet więc jeśli towarzystwo jest doskonałe to bez dobrej kapeli weselnej nikomu nie chce się bawić.

Zdarzają się również przypadki że zespół weselny jest świetny, ale goście tak drętwi że nic nie jest w stanie ich rozruszać. Może to się wydawać bajką, ale niestety zdarzają się i takie sytuacje. Oczywiście goście i tak złożą winę na zespół weselny, bo przecież to nie ich wina. W takich sytuacjach to szkoda tylko kapeli weselnej, bo to oni najbardziej ucierpią. Oczywiście wśród gości nie wszyscy będą sztywniakami, trafi się grupka ludzi, która będzie się świetnie bawiła i doceni kapelę weselną. Jednak reszta uczestników zabawy sprawi że nie do końca będą zadowoleni z takiego przyjęcia.

Jak widać na przykładzie są różne zespoły weselne, ale i różni ludzie. Jedni potrafią połączyć się i bawić razem z kapelą weselną, inni odrzucają nawet dobrą muzykę i wolą spędzić czas za stołem. Narzuca się pytanie czy da się tak dopasować zespół weselny do gości żeby sprostać ich oczekiwaniom. W większości przypadków da się, pod warunkiem że Młoda Para zna swoich gości idealnie i jest w stanie określić przy jakiego rodzaju muzyce miło spędzą czas. Trudność może sprawić dobranie zespołu weselnego, kiedy to rodzice płacą za wszystko i narzucają młodym gości weselnych. Jeśli się z kimś nie przebywa, a nawet za bardzo nie zna to ciężko będzie trafić w gust muzyczny. Czego więc młodzi nie wybiorą to i tak będzie źle, a winą za fiasko zostanie obarczona zazwyczaj właśnie kapela weselna.

Jedno jest pewne, każde przyjęcie weselne jest inne, niepowtarzalne, nie da się tego powtórzyć. Ten dzień powinien być idealny dla Pary Młodej, więc jeśli zdecydują się na organizację przyjęcia weselnego to nie powinni pozwolić ingerować innym w przygotowania oraz w ustalaniu listy gości. To Para Młoda decyduje z kim chce dzielić te tak ważne dla nich chwile i każdy powinien ten fakt uszanować. Jeśli tak się stanie to i dobór nawet najmniejszych szczegółów nie sprawi im problemu.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

NEW - O ORKIESTRZE.
Blog http://wesele-trans.manifo.com/.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania