Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Istotność zespołu weselnego

DJ czy zespół muzyczny?
Każda przyszła Para Młoda planując swój ślub i wesele chce, aby ich goście bawili się jak najlepiej i wspominali ten dzień przez bardzo długo i bardzo pozytywnie. Oczywiście, aby tak się stało trzeba zadbać o wiele elementów, które stworzą idealną całość. Wybór sali weselnej, wystroju i przede wszystkim zespołu weselnego, bo jak wiadomo na każdym weselu dobra muzyka to podstawa to wspaniałej zabawy. Temat muzyki na wesele jest bardzo trudnym tematem, dlatego że goście są bardzo zróżnicowani pod względem wieku, charakteru i upodobań muzycznych i jak powszechnie wiadomo nie każdemu można dogodzić. Na obecnym rynku dostępnych jest wiele możliwości odnośnie muzyki na wesele, ale dwie możliwości ostatnio najbardziej popularne to DJ lub zespół muzyczny. Przed takim, wbrew pozorom nie łatwym zadaniem staje większość przyszłych małżonków. Co kojarzy się z dobrą zabawą weselną ? Huczna muzyka i tańce do białego rana i tu nasuwa się pytanie kto będzie lepszy, aby to zapewnić? DJ czy zespół weselny? Przed wyborem warto rozważyć wszystkie za i przeciw obu możliwości i istnieje kilka podstawowych różnic. Podstawowa różnica to sposób w jaki sposób muzyka jest grana, DJ posiada konsole, komputery i płyty i tak prezentuje muzykę, dzięki temu jego możliwości co do gatunku są ogromne. Posiada on bardzo duży repertuar oraz różnorodność gatunkową przez możliwości jakie daje internet. Decydując się na orkiestrę weselną trzeba zdawać sobie sprawę, że możliwości będą o wiele mniejsze, ponieważ grają zazwyczaj na kilku instrumentach, takich jak: gitara, organy czy perkusja i możliwości solisty są mniejsze, jest to przeważnie około dwustu piosenek. Kolejna ważna kwestia to ta finansowa, DJ jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż zespół muzyczny, ponieważ wkłada w swoją pracę mniej wysiłku niż zespół, można powiedzieć, że większość czasu pracuje za niego sprzęt. Ważne są również upodobania gości, oczywiste jest to, że dla starszych gości zespół muzyczny grający na żywo będzie lepszym rozwiązaniem, a młodsza część będzie zachwycona DJ. Decyzji o muzyce na weselu nie można podjąć zbyt pochopnie, jednak trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie, ponieważ zarówno zespół muzyczny jak i DJ ma na bardzo długo zajęte terminy, niekiedy są to dwa lata. Należy pamiętać, że lepiej zarezerwować oprawę muzyczną za wcześnie niż zbyt późno.
Zespół weselny to w zasadzie niezbędny element nowoczesnej, udanej zabawy ślubnej. Rynek kapel tego typu to jedna z najstarszych gałęzi przemysłu rozrywkowego nowoczesnej Polski – każda szanująca się para, organizację imprezy weselnej rozpoczyna (oczywiście zaraz po wybraniu sali) od wyselekcjonowania zespołu muzycznego, który zapewnić ma wspaniałą, szampańską, ale i zróżnicowaną muzycznie rozrywkę dla gości. Wybór tego typu zespołów (dawniej nazywanych szumnie weselnymi orkiestrami) jest szeroki i w zasadzie nieprzebrany, dokładnie tak samo jak repertuar proponowany przez muzyków zajmujących się oprawą zabaw weselnych. W związku z tym, wybór danej kapeli opiera się zazwyczaj o rekomendację tak zwanej „poczty pantoflowej”, opinii bliskich bądź przyjaciół, renomy danego składu lub po prostu muzycznych wspomnień pary młodej, które zdobywa ona bywając na innych weselach w funkcji gości. Jakakolwiek by ta droga nie była, decyzja dotycząca wyboru kapeli weselnej może poważnie zaważyć na opinii gości i ogólnym wrażeniu, z którym jak wiadomo, zabawa weselna danej pary będzie przez lata kojarzyć się tak gościom, jak i parze biorącej ślub. Podsumowując – kapela weselna, jej poziom wykonawczy, kontakt z publicznością oraz umiejętności tworzenia show to jedne z najważniejszych czynników udanej zabawy weselnej, choć na pierwszy rzut oka nie jest to wcale oczywiste. Kapela weselna determinuje poniekąd, a właściwie bezpośrednio, ogólną atmosferę wesela. Bez dobrego weselnego zespołu (czy dawniej kultywowanych, właściwie tożsamych z „zespołami” „orkiestr”) sukces zabawy weselnej jest praktycznie niemożliwy. Jako że, co oczywiste, każdej parze młodej (wraz z bezpośrednio zainteresowaną, najbliższą rodziną) w sposób naturalny bardzo zależy na efektownej, udanej imprezie poślubnej, kwestia zespołu weselnego jest ekstremalnie istotna. Jak napisane zostało wcześniej, kryteria wyboru zespołu na wesele są trudne do określenia – najprawdopodobniej pozostaje ufać opinii najbliższych lub przyjaciół. Gdy ta opcja zawiedzie, lub nie dostarczy wystarczająco przekonujących argumentów do wyboru danej kapeli, w dobie Internetu zaufać można własnej opinii, jako że każdy zespół weselny w obecnych czasach dba o promocję i prezentację swojej oferty w sieci. O ile szukanie „w ciemno” przy pomocy fraz w rodzaju „Zespół na wesele Tczew” może wydawać się nieco lekkomyślnym, dostępność materiałów promocyjnych z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniej kapeli weselnej. Większości zespołów z pewnością zależy na rzetelnej promocji, co z pewnością zapewnia odpowiednią do ilość materiałów internetowych, takich jak zdjęcia, nagrania, rekomendacje lub tzw. dossier, będące krótką informacją na temat kwalifikacji i doświadczenia kapeli na wesele. Wybierajmy mądrze, roztropnie i zgodnie z własnym gustem – ufając tym wytycznym z pewnością zapewnimy gościom udaną muzycznie zabawę do białego rana.
Żródło http://wesele-trans.manifo.com/
Kreator stron internetowych - strona bez programowania