Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Planowanie wesela

Zaręczyny i co teraz?
Młodzi ludzie bardzo często myślą o ślubie. Dziewczyny marzą o białych sukniach sięgających do samej ziemi, a mężczyźni o byciu księciem na białym koniu dla swojej wybranki. Jednakże dopiero po zaręczynach zaczyna się w ich życiu całkowity kosmos. Wiele rzeczy dla młodych ludzi może być przerażające. Należy podejmować wiele ważnych i ważniejszych decyzji, czasami nawet pod presją czasu, pieniędzy…
Jednakże kiedy już zdecydujemy się na tak ważny krok jakim jest ślub należałoby usiąść i zastanowić się dokładnie jak to wszystko miałoby wyglądać w kwestii przygotowania. Należało by razem z wybrankiem omówić każde za i przeciw. Spisać na kartce wspólne pomysły i marzenia. Niech to będą hasła, skojarzenia, konkrety i luźne myśli. W końcu ślubu nie powinna planować tylko jedna osoba. Chcemy żyć wspólnie, to i o tym musimy decydować wspólnie.
Chyba podstawową kwestią, którą należy omówić jest budżet. Z ustaloną kwotą, którą jesteśmy w stanie wydać możemy rozpocząć poszukiwanie restauracji, ustalanie menu, czy też sporządzanie listy gości.
No właśnie… Goście. Na swój ślub warto zaprosić rodzinę z którą ma się bardzo dobry kontakt. Moim zdaniem nie należy kierować się tym, czy wypada zaprosić ciotkę z którą w ogóle nie mieliśmy kontaktu, tylko dlatego, że ktoś na to nalega. To jest NASZ ślub i to MY decydujemy na to kogo zapraszamy. Jeżeli mamy dużą rodzinę, a nieco okrojony budżet musimy dokładnie pomyśleć kogo chcemy, żeby był z nami w tak ważnym dla nas dniu.
Gdy lista gości jest już ustalona zaczynamy poszukiwanie miejsca. To także należałoby przedyskutować z partnerem. Nawet w małym mieście, jest wiele możliwości i miejsc. Sale zarządzane przez miasto, restauracje, dworki, czy nawet sale przyzakładowe, bądź OSP. To na co się zdecydujemy zależy od nas. Czasami nawet bardzo tania sala może okazać się strzałem w dziesiątkę! Wystarczy tylko odpowiedni wystrój i mamy już wyśnione miejsce.
Zanim jednak zaczniemy szukać sali należałoby zastanowić się nad terminem uroczystości. Oczywiście nie mówię, iż ma on być sprecyzowany na tyle żeby wiedzieć iż chcemy pobrać się 7 maja, co to to nie! Chodzi tu o ogóły, przynajmniej na początku. Musimy ustalić czy ślub chcemy brać wiosną, latem, jesienią czy zimą. Określić możemy także miesiąc i co najważniejsze rok! Niektórzy bowiem zostawiają sobie dłuższy okres na przygotowanie uroczystości i zaczynają nawet dwa lata wcześniej.
Nad szczegółami możemy zacząć zastanawiać się wtedy kiedy ogóły będziemy mieli już ustalone. Mówiąc ogóły mam na myśli terminy. Należy wybrać taki który odpowiada Wam obojga. To także można przedyskutować z najbliższą rodziną. Rodzice na pewno będą chętni do pomocy przy organizacji tej uroczystości. Wtedy też trzeba wybrać się do kościoła ( bądź też Urzędu Stanu Cywilnego) by zarezerwować termin, który odpowiada narzeczonym. Z rezerwacją restauracji wiąże się niekiedy także rezerwacja miejsc w hotelu dla gości. Czasami bywa tak iż mając dużą rodzinę nie wszyscy, których zapraszamy mieszkają w jednym miejscu. Często wiąże się to z dojazdami i szukaniem możliwości noclegu. Warto też zapytać rodzinę, która zamieszkuje miasto w którym odbędzie się uroczystość o możliwość przenocowania kilku osób. Oczywiście nie można spychać na nich całej zgrai ludzi, jednakże myślę, iż w granicach rozsądku będzie to zaakceptowane.
Mówiąc o rezerwacji terminów… Dobry zespół muzyczny ( czy też DJ ) ma ustalony terminarz, dlatego też rezerwacji musimy dokonać stosunkowo szybko, jeżeli chcemy, żeby to właśnie ta osoba, czy też zespół, był wolny, by zagrać na naszym weselu. Warto przejrzeć sobie ofertę kilku zespołów i wybrać to co podoba nam się najbardziej.
Wiele par planujących ślub chce by wszystko to zostało udokumentowane. Dlatego też z roku na rok rośnie popularność kamerzystów i fotografów oferujących usługi na ślubach i weselach. Ich usługi także często należy zamawiać odpowiednio wcześnie. Im szybciej zacznie się poszukiwania odpowiednich osób, tym większy wybór i lepsza jakość usług będzie świadczona.
W organizacji ślubu pomagają także świadkowie. Bycie czyimś świadkiem jest powodem do dumy, jednakże często wiąże się też z obowiązkami. Warto wiedzieć, że nie jest to osoba, która ma tylko zatroszczyć się o dokumenty podczas ślubu i złożyć swój podpis w odpowiedniej rubryce. Niektórzy uważają, że świadkami nie może być para; a już pod żadnym pozorem nie może być to małżeństwo. A jak jest w praktyce? Zwyczajowo przyjęło się, że na ślubie świadkami powinna być kobieta i mężczyzna, według reguły: panna młoda – kobieta-świadek, pan młody – mężczyzna-świadek. Jednakże nie jest to ustalone normami i regułami, więc ta sprawa także zależy od nas.
A to dopiero początek…
Ślub wydaje się wielkim wydarzeniem! Takim, nad którym należy pracować dniami i nocami, by wszystko wyszło idealnie. Jednakże nie należy zapominać dlaczego to wszystko organizujemy. Dlaczego chcemy się spotkać z rodziną i przyjaciółmi i w ich towarzystwie celebrować. Wszystko to wiąże się z decyzją podejmowaną na całe życie. Z tym wielkim sakramentalnym TAK, którego wszyscy narzeczeni tak bardzo pragną. Jest on wielkim wydarzeniem, zaczyna on w końcu wspólne życie dwóch osób na dobre i na złe. 

Ślub jak z bajki – to dziś możliwe

Która z kobiet w dzisiejszych czasach nie marzy o ślubie jak z bajki. Piękna biała suknia z długim welonem, elegancka restauracja i do tego wszystkiego bogate menu. W kościele anielski śpiew, przed kościołem unoszące się w powietrzu płatki róż. Długa luksusowa limuzyna i jakby tego było mało, przepiękny pierwszy taniec przy niezwykle romantycznej muzyce. To jest dopiero ślub jak z bajki. Ale czy to realne? W dzisiejszych czasach? Oczywiście. 

Wszystko na wyciągnięcie ręki
W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko, co niezbędne jest do organizacji ślubu jak z bajki, jest na wyciagnięcie ręki. Luksusowe limuzyny można wypożyczyć w dogodnym terminie, a ich wybór jest na tyle duży, że jeszcze okaże się dla niektórych dość trudny. Piękne suknie, drogie, ale są. Kobiety mogą w nich przebierać do woli. Dziś restauratorzy dbają o wystrój swoich pomieszczeń i restauracji, tak by sprawiały wrażenie eleganckich. O menu nawet wykwintne nie trudno. Jedno jest tu pewne. Jeżeli ktoś posiada odpowiednią kwotę pieniędzy, bez problemu zorganizuje sobie ślub jak z bajki. Za gotówkę można zdobyć naprawdę wiele.

Możliwość realizacji najbardziej kreatywnych pomysłów
Dzisiejsze czasy pozwalają na to, by móc zrealizować nawet najbardziej kreatywne pomysły i projekty co do ślubu i wesela. Niektórzy mają niezwykle kreatywne myślenie, a co za tym idzie, mnóstwo pomysłów na to, jak zorganizować to wydarzenie. Doskonale dobierają dekorację, łącząc ją z panującą atmosferą i strojami. Dziś w organizacji ślubu i wesela nie ma rzeczy niemożliwych i o tym trzeba pamiętać. Dlatego wcale nie trzeba się ograniczać. Gdyby ktoś miał takie życzenie i chciał w dniu ślubu polecieć balonem, a także w powietrzu zrobić sobie szaloną sesję zdjęciową, tak naprawdę ma do tego prawo i jeżeli tak sobie zorganizuje, to żaden problem. Wyda w ten sposób konkretne pieniądze, ale jego marzenie ujrzy światło dzienne i ślub będzie przypominał bajkowe zaślubiny.

Dążenie do tego, co najpiękniejsze
Organizując własny ślub i wesele warto dążyć do tego co najpiękniejsze. Takie wydarzenie jest raz w życiu, dlatego warto zrobić najpiękniejszą pamiątkę w postaci fotografii i filmu. Jednak aby tak było, trzeba najpierw wszystko dobrze zaplanować i zorganizować. Tak naprawdę organizacja chociażby bajkowego ślubu, nawet kiedy wszystko jest oczywiste, okazuje się naprawdę trudna. Dlatego warto zadbać o to, aby znalazły się osoby chętne pomóc, zaplanować, zorganizować to bajeczne wydarzenie. Jeżeli jest szansa kupić najpiękniejsze kwiaty i udekorować nimi kościół, to warto to zrobić, a dlaczego nie. Będzie pięknie wyglądał i w takiej postaci zostanie uwieczniony na filmie. Kiedy wszyscy zabiorą się do roboty, wspólnymi siłami powstanie bajeczna dekoracja. Tak naprawdę jest wiele miejsc i wiele rzeczy, które można zrobić w taki sposób, by to wydarzenie przypominało bajkę.

Przesada czasem wskazana
Mówi się, że nie powinno się przesadzać z organizacją wesela, bo to tyle kosztuje, a i tak niedługo wszyscy o tym zapomną. Poza tym i tak nie da się wszystkim jednakowo dogodzić. Pamiętajmy jednak o tym, że ślub i wesele organizuje się przede wszystkim dla siebie. Jeżeli komuś zależy na tym, aby wyglądał jak w bajce, to dlaczego ma żyć marzeniami i po ślubie wciąż myśleć o tym jak mogło być pięknie. Każdy, kto ma marzenia związane z dniem ślubu, powinien je zrealizować, a przynajmniej zrobić wszystko, by choć część z tych marzeń ujrzało światło dzienne. Tego nie powinno się nazywać przesadą.

A może niech zrobią to inni?
Dość wygodną opcją jest zlecenie organizacji wesela i ślubu innym, to znaczy na przykład firmie, która takimi rzeczami się zajmuje. Wówczas nie trzeba nic robić, wystarczy powiedzieć, że ma być jak w bajce, podać kilka szczegółów i tyle. To w zasadzie już można by było nazwać przesadą, ale i to niektórzy uznają za standard, więc nie ma co się wychylać. Każdy organizując własny ślub i wesele trzyma się pewnego standardu. Jeden chce skromnie, drugi wystawnie. Każdy powinien zrobić tak jak uważa, a wtedy na pewno będzie zadowolony. Zlecenie organizacji ślubu wcale nie jest złym pomysłem. Nie chodzi tu o samo wyręczenie, ale o profesjonalizm. Doświadczonym wykonawcom nawet najbardziej skomplikowane czynności i sprawy wykonuje się i załatwia zdecydowanie łatwiej. Wówczas są jeszcze większe szanse na to, że wszystko naprawdę będzie jak w bajce. Firmy mają swoje gadżety i rekwizyty, które mogą sprawdzić się w tej kwestii idealnie. Wówczas Panna Młoda i Pan Młody będą tylko musieli zadbać o swoje stroje, tak by do tej bajki pasowali. 
Kreator stron internetowych - strona bez programowania