Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Porady Weselne

Chcąc dzielić się z Wami naszym doświadczeniem uruchamiamy dział porad weselnych, przedślubnych dotyczących przygotowań i organizacji tego wyjątkowego dnia. 
Serdecznie zachęcamy do lektury, z nadzieją, że choć w jakimś stopniu artykuły te okażą się Wam pomocne :-)

PORADY WESELNE - Damka czy „góral”?

Takie pytanie niejednokrotnie zadają sobie amatorzy pedałowania czyli jazdy na rowerze. Potocznie nazywany „góral” to rower męski a damka oczywiście damski. Gdyby się tak chwilę zastanowić, można dostrzec pewne związki obu pojęć z wyborem zespołu na wesele. Mimo pierwszych myśli, że to niemożliwe odpowiadamy, że jak najbardziej! Możemy bowiem porównać obie te sytuacje. Klasyczne, powstające kilkanaście lat temu składy były raczej „góralami”- złożone zwykle z kilku mężczyzn. Muzyka lepszej lub gorszej jakości a wizualnie przystojnie lub mniej- wedle gustu odbiorcy. Oryginalne, ciepłe głosy i muzyka na żywo – oto prawdziwa orkiestra weselna. Można spytać czy coś się zmieniło? Nadal istnieją zespoły męskie, ale coraz częściej spotyka się urozmaicenie w postaci „damki” czyli kobiety wokalistki. Nie bez kozery uważa się, że dobry zespół weselny nie może być nudny i jednostajny. Najlepiej, gdy słucha gości i młodej pary, ale również gdy nie ogranicza się w swej ofercie do starych hitów i weselnych utworów. Korzystnie wpływa granie hitów ostatnich lat, a marzeniem niejednego gościa jest usłyszenie zagranicznej piosenki. Coraz częściej marzenie to ziszcza się i wesela zmieniają się w świetne przyjęcia przy wysokiej klasy muzyce i różnorodnych utworach. Nie tylko w ten sposób można urozmaicać występy. Niejeden zespol oprócz grania przebojów decyduje się zlecić je damskiej części uzdolnionych muzycznie obywatelek. Jest to przemiana korzystna nie tylko ze względu na rozmaitą muzykę i jej rodzaje ale również miła dla oka słuchacza. Poza tym zespoły z kobiecym akcentem wyglądają bardziej profesjonalnie, nowocześnie i co bardzo ważne są pozytywnie odbierane przez gości. Często również kobiety „zmiękczają” postrzeganie oraz sprawiają, że goście chętniej wychodzą na parkiet. Dzięki kobiecej ręce i podejściu nierzadko najmłodsi goście zostają wciągnięci do zabawy ku uciesze nie tylko własnej ale i rodziców, którzy swobodnie mogą zatańczyć, posiedzieć czy zjeść posiłek. Dlatego też jeśli mamy taki wybór i wstępne przesłuchanie próbki utworów nas przekonuje warto się zdecydować na damkę, bowiem nie ma nic lepszego jak nie rutynowa kapela!

PORADY WESELNE - Jak nas widzą tak nas piszą.

Otóż cytowane w tytule polskie przysłowie głosi starą prawdę- opinie idą za nami w świat. Dotyczy to nie tylko pojedynczych osób ale także firm czy osób prowadzących działalność usługową czy artystyczną np. zespołów muzycznych. Oczywiście kapele, które chcą zaistnieć na wielkiej scenie, grać koncerty muszą przejawiać ciągoty do skandali. Co innego zespoły weselne- tutaj opinia gra pierwsze skrzypce. Dzieje się tak dlatego, iż ślub i wesele to wydarzenie bardzo ważne – pamiątka na całe nasze życie. Sama organizacja wesela to duże koszty, dlatego też z obu tych przyczyn staramy się wybierać obsługę, salę weselną i muzykę dobrej jakości tak by nie zepsuć tego cudownego dnia. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze oprawy muzycznej? Przede wszystkim jak detektyw poszperajmy w historii zespołu- dobra orkiestra weselna będzie miała raczej chlubne momenty i odpowiednią opinię. Nie bójmy się pytać, czytać porady weselne czy nawet sprawdzać- od tego zależeć może nasze święto! Rzecz jasna wybór zespołu muzycznego nie jest prosty ale jak najbardziej możliwy. Gdzie szukać informacji? Oczywiście w Internecie, pośród znajomych, rodziny- najważniejsze, by zdobyć jak najwięcej danych potrzebnych do identyfikacji i wyboru tego najlepszego! O co pytać? Cena jest podstawową informacją- poznając ją powinniśmy ją skonfrontować z naszymi możliwościami finansowymi. Zawsze można spróbować negocjacji ceny, jednak nie liczmy na to, iż grupa weselna zniży ją na przykład o połowę. Prowadząc rozeznanie pytajmy o opinie pozytywne a zwłaszcza o negatywne. Rzecz jasna pozytywy są ważne, ale negatywy o wiele ważniejsze, gdyż ukazują często niechlubne strony zespołu takie jak lenistwo, oszukiwanie klientów, zbyt gorliwe korzystanie z napojów wyskokowych, popełnianie gaf czy niestosownych żartów. Jeśli któryś z tych „zarzutów” się pojawi, postarajmy się go zgłębić, by nie okazało się, że najpiękniejszy dzień życia, moment wesela, zostanie w naszej pamięci jako porażka, o której jak najszybciej będziemy chcieli zapomnieć. Pamiętajmy o tym, bo zawsze możemy tego uniknąć zachowując nawet odrobinę czujności i zainteresowania.

Weselne porady przedślubne: „Jak minął dzień" – czyli jak zachować wspaniałe wspomnienia z wesela.

Jak trudno wybierać - o tym przekonał się każdy z nas. Trudność polega na tym, że wybór w ogóle jest. Codziennie dokonujemy wyborów, jednak są takie z nich, które pociągają za sobą konsekwencje.
Małżeństwo- złośliwi twierdzą, że to czyściec na Ziemi, jednak prawda jest taka, że dobrze dobrana para żyje szczęśliwie i zgodnie. To jeden z trudniejszych wyborów w życiu, potem już tylko ślub, wesele i… no właśnie kolejne trudne decyzje. Czy wybrać drogą restaurację, miłą knajpkę, remizę strażacką, przyjęcie w domu? Kucharz, catering czy własne potrawy dla najbliższej rodziny? I muzyka! Oto zagadka- jakie orkiestry weselne wybrać? A może DJ? Stawiającym na obie opcję podpowiadamy jak się zdecydować. Kwestia najważniejsza to styl- jeśli już poznamy parę muzycznych składów, warto się zastanowić jaką orkiestrę weselną tak naprawdę chcemy i dlaczego. Czy przemawia do nas tradycyjna muzyka, stare hity i rubaszne przyśpiewki? A może orkiestra weselna ma grać nowoczesne przeboje w różnym stylu? To nasz dzień- wybierzmy tak jak podpowiada nam gust i byśmy nie żałowali wyboru. Zawsze możemy zorientować się czy band połączy stare hity z nowymi przebojami i wyjdzie z tego elegancki misz-masz. Jeśli bowiem wolimy same nowoczesne przeboje, ostre brzmienia czy zagraniczne hity a wśród większości naszych gości walczyk to słowo pochodzące ze staropolskiej gwary, wybierzmy DJ-a. Puści nam utwory w wybranym przez nas stylu i idealnie dopasuje się do gustów młodych gości. DJ może również jako wodzirej poprowadzić przyjęcie, wymyślić zabawy czy śmieszne rozgrywki. Dla wolących klasykę proponujemy grupę muzyczną, tym bardziej, że w ostatnich latach powstało ich wiele, a ich oferta jest bardzo bogata i różnorodna zwłaszcza, tych, gdzie częścią są śpiewające panie. Z kolei dla lubiących nowoczesność i wyzwania radzimy wybrać DJ-a – ustalając z nim „muzyczne menu” z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Ważne, że mamy w czym wybierać pod względem, ceny, jakości i stylu a decyzja przyjdzie sama.

Porady przedślubne: Dlaczego muzyka?

Tytuł brzmi dziwnie, nie do końca jasno, ale zostanie jak najszybciej objaśniony. Otóż mój znajomy na stwierdzenie: „Na weselu muzyka to podstawa!” zapytał właśnie : „Dlaczego muzyka?”. Naiwny albo rzadko bywający na tego typu imprezach. Każdy bowiem, kto był na co najmniej trzech stwierdzi to samo- zespol muzyczny jest podstawą każdego weseliska.

Można to wytłumaczyć poetycko- kiedy jest jasno i świeci słońce dzień jest piękny, nawet wtedy gdy pada deszcz i wyjdzie słońce dzień jest cudowny. Słońcem jest orkiestra weselna a reszta komponentów to lokal weselny i jedzenie. Niejeden bowiem gość przyjdzie i pomarudzi- dania za mało słone, wystrój kiczowaty, muzyka za cicho śpiewa i gra. Oczywiście większość gości skupia się na jedzeniu, ale nie czarujmy się- nie zależy to od nas lecz od kucharza i obsługi. Kiedy zniesmaczeni daniami goście rusza na parkiet, wtedy okaże się, czy drugi komponent zasłoni niczym podczas zaćmienie resztę. Nie od wczoraj wiadomo, że zespol weselny może uratować z opresji niejedno przyjęcie. Zwłaszcza, gdy świetnie gra i śpiewa oraz gdy dostosuje się do gości- ich gustów i wieku. To bardzo ważne, ponieważ często goście są w różnym wieku i trzeba nie lada specjalistów, którzy wyważą utwory i zadowolą większość. Jeszcze kilkanaście lat temu grupa na wesele składała się z trzech lub więcej mężczyzn i nikt nie oponował. Obecnie trend ten ulega zmianie co jest obiecujące nie tylko ze względu na jakość muzyki ale również na różnorodność. Bowiem gdy zdecydujemy się na taki zróżnicowany tandem możemy mieć pewność, że impreza będzie nie tylko udana ale zapamiętana. Kluczowe są także przerwy- niejednokrotnie goście narzekają na zbyt długie przestoje- unikniemy tego jeśli porozmawiamy z zespołem i przedstawimy swoje wymagania. Jeśli już okaże się, że wybrany zespol uświetnił nasze wesele swoją obecnością, możemy mieć pewność, że nawet wystrój czy jedzenie zostanie przyćmione innymi, bardziej tanecznymi wspomnieniami. A na tym nam przecież najbardziej zależy- na pięknych i zapadających w pamięć pozytywnych chwilach. 

Fotograf Ślubny

Moi drodzy!
Jak to w życiu bywa, ludzka pamięć nie trwa wiecznie, ciągle o czymś zapominamy, a jak mamy pamiętać coś co zdążyło się pół roku wcześniej. Dlatego planując ślub, pomyślcie o tym, żeby zatrudnić fotografa, który uwieczni całą ceremonię, zrobi wyjątkową sesję ślubną, i po kilku latach będziecie mogli wspominać wasz wyjątkowy dzień. Jest to również dobry pomysł aby rozesłać potem fotografię zaproszonym gościom, wraz z podziękowaniem za przybycie i prezenty. 

Więc jakiego fotografa wybrać, i na co zwrócić uwagę? 

1.
Znajdą się takie pary, które będą chciały zaoszczędzić, i wpadną na pomysł, że może jakiś gość weselny będzie robił zdjęcia? Bo przecież nasza ciocia robiła ładne zdjęcia.
I już np. 1500 zł mamy zaoszczędzone. Niestety moi kochani, nie jest to dobry pomysł, zaproszeni goście, mają przede wszystkim bawić się na naszym weselu, poza tym wiadomo, że jeśli takowy gość wypije, nie będzie chciał robić już zdjęć. Poza tym często fotograf towarzyszy nam już podczas przygotowań w domu, czy u fryzjera, kosmetyczki, gość odpowiedzialny za fotografowanie, mógłby nie ucieszyć się, że musi przyjechać wcześniej, niż to było zaplanowane. Oczywiście, fotograf ceni swoje usługi, ale zrobi nam profesjonalne zdjęcia, nakręci film, i będzie nam towarzyszył cały czas.

2. Im wcześniej zaczniemy poszukiwania tym lepiej. W dzisiejszych czasach zakłady fotograficzne, mają rezerwację już na długo przed planowanym ślubem, jeśli zaczniemy wcześniej szukać, tym więcej ofert będziemy mieli do wyboru, oczywiście to, że u danego fotografa są długie kolejki, nie znaczy to, że jest to świetny specjalista. Proponuję zacząć poszukiwania najpóźniej pół roku przed uroczystością. 

3. Oczywiście porównywanie jednego fotografa z drugim, jest trudnym zadaniem. Najlepiej będzie jeśli przed rozpoczęciem poszukiwań, dokładnie ustalicie zakres usług które fotograf będzie miał wykonać, i wówczas poprosicie o wycenę podczas spotkania.
Weźcie pod uwagę:
- ile godzin fotograf będzie wykonywał zdjęcia, w jakich momentach będzie je robił
- czy będzie jeden fotograf, czy dwóch (niektórzy pracują w parach, wówczas najczęściej jedna osoba robi zdjęcia, druga kameruje)
- ile zdjęć zostanie obrobionych do wydruku
- czy fotograf wykonuje foto-książki
- czy dostaniemy wszystkie zdjęcia na CD w ryginalnej rozdzielczości

4. Zdjęcia w plenerze często odbywają się w dniu ślubu, przemyślcie dobrze tą sytuację, ponieważ po godzinach w kościele, oraz tych spędzonych na sali, Para Młoda będzie już zmęczona, nie będzie wyglądać już tak świeżo i doskonale. Wiadomo również, że taka sesja będzie przebiegała w miarę szybko, żeby goście nie musieli na was długo czekać. Pośpiech wówczas może wpłynąć na jakość wykonywanych zdjęć.
 
5. Jeśli zdecydowaliście się już na usługi jakiegoś fotografa, pamiętajcie aby koniecznie podpisać umowę! Spiszcie w niej wszystkie punkty które wcześniej spisaliście. W życiu bywa różnie, tak więc zapiszcie w umowie, że w razie gdyby fotograf nie mógł wywiązać się z umowy, obowiązany jest znaleźć zastępstwo, na tym samym poziomie, w tej samej cenie, i jeśli zaliczka została już wpłacona, musi on ją przekazać zastępcy. Mówiąc o pieniądzach, rozdzielcie wpłatę na dwie części, wpłaćcie zaliczkę, a resztę kwoty, dopiero po otrzymaniu wszelkich elementów zawartych usług (foto-książka, zdjęcia, płyta z filmem). Wówczas fotograf dokładniej będzie wykonywał swoje usługi, i mamy pewność, że otrzymamy wszystko, co było zawarte w umowie, oczywiście jeden egzemplarz zostawcie sobie, a drugi dajcie wykonawcy.

Szukając fotografa, zdajcie się na intuicję, popytajcie znajomych, zorientujcie się, kto ostatnio brał ślub i z kogo usług korzystał. Wiadomo, że najlepiej sprawdza się słynna poczta pantoflowa, poszukajcie również salonów w swoim mieście i wybierzcie się z wizytą, zawsze możecie poszukać ofert w internecie. Pamiętajcie również, żeby zacząć poszukiwania odpowiednio wcześniej, aby potem nie było za późno, ponieważ jak to moja mama mówi, "możecie się obudzić z ręką w nocniku". Przemyślcie wszystko na spokojnie i do dzieła! 

Życzę wam powodzenia z całego serca, i trzymam kciuki!

Top 10-najpopularniejsze hity na tegorocznych weselach

Wybór repertuaru na imprezę weselną jest niezwykle ważnym oraz zarazem trudnym zadaniem. Zastanawiamy się często, jakie hity, przeboje, bądź utwory najbardziej przypadną gościom do gustu.

           Jeśli Młoda Para kompletnie nie ma pomysłu na wybór muzyki, warto zasięgnąć rady wybranego, przez siebie, zespołu weselnego, już ta grupa z pewnością będzie wiedziała co nieco o hitach najbardziej lubianych przez weselników.

Moim zdaniem, najbardziej lubianym i znanym hitem na tegorocznych weselach jest oczywiście piosenka pod tytułem „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Tekst piosenki nawiązuje do miłości dwojga, mężczyzna jest w stanie stwierdzić, iż tak kocha swoją kobietę, że chce jej wszystko ofiarować oraz spędzać tylko z nią czas. Jest nią niezwykle oczarowany. Moim zdaniem większość zaproszonych gości będzie się niezwykle dobrze bawiła przy tej piosence, o czym z pewnością każda orkiestra weselna wie.

Kolejnym hitem granym na weselach jest utwór Edyty Geppert pt. „Szukaj mnie”. Bardzo wzruszający kawałek, mówiący o cierpliwym poszukiwaniu szczęścia oraz miłości. Podmiot liryczny prosi, aby ukochana osoba szukała drugiej połówki wszędzie „…wśród ptasich stad… w zawiłym horoskopie na tysiąc lat”. Moim zdaniem owy utwór niezwykle pasuje do charakteru weselnego przyjęcia, a poza tym jest tak wszystkim znany, że każdy przy nim będzie się świetnie bawił, może nawet delikatnie wzruszy…

Zespoły weselne uwielbiają grać utwory skoczne, taneczne, które będą powodem do zabawy niejednego, wręcz większości, gości. Do tego typu utworów należy piosenka 
Brathanków „Czerwone korale”. Zaproszonym gościom jest to bardzo znana piosenka, a jak wiadomo, przy takich hitach najchętniej większość zgromadzonych osób się świetnie będzie bawić.

Tegorocznym hitem granym na weselu będzie także piosenka nosząca tytuł „Maminsynek” wykonawczyni noszącej nazwę Etna. Bardzo humorystyczny utwór obrazujący miłość i przywiązanie mężczyzn do swoich matek. Niektóre kobiety świetnie utożsamiają się z tą piosenką, ponieważ same znają facetów, pytających o zdanie w każdej sprawie swoich mam. Owy utwór wspaniale pasuje na większość imprez weselnych, a goście słysząc ten kawałek są nim zachwyceni i atmosfera od razu staje się luźniejsza .

Klasyka, nieustannie wykonywana, na weselach to takie piosenki jak „Zakochani są wśród nas”, czy „Kocham Cię, kochanie moje”. Przy tych nie tylko starsi członkowie rodziny będą się wspaniale bawić, ale też młodszych takie utwory porwą do tańca. Mało tego, opisują tak piękne uczucie, jakim jest miłość w sposób bardzo prosty, obrazują uczucie o jakim każdy z nas marzy i śni. Myślę, że żadna orkiestra nie odmówi zagrania wspomnianych przeze mnie kawałków na weselu, jeśli oczywiście zgodę na to wyraża Para Młoda.

Piękną piosenką jest utwór pod tytułem „I just call”. Bohater tego utworu mówi, że właściwie nie ma do ukochanej osoby ważnej sprawy, ale chce jedynie powiedzieć, że bardzo ją kocha. Czyż nie jest to fascynujące? Taka bezinteresowna miłość zdarza się tylko raz, zazwyczaj pozostaje ona na całe życie, sprawiając, że wspólnie przebyta droga na tym świecie staje się łatwiejsza i zarazem piękniejsza. I tego też zaproszeni goście bardzo chcą dla Młodej Pary, więc, sądzę, iż udowodniłam trafność w wyborze owego kawałka, na imprezę weselną.

Niezmiennie od kilku lat Młode Pary wybierają na wesele, najczęściej pasującą na pierwszy, najbardziej uroczysty, tego dnia, taniec piękny utwór Seweryna Krajewskiego „Wielka miłość”, czy jak kto woli "Czekasz na tę jedną chwilę". Opisująca nadejście uczucie całkiem niespodziewanie, jak to zwykle bywa, wtedy kiedy nikt nie myśli o miłości. Staje się ono najpiękniejszą miłością życia, zakochanych w sobie ludzi. Tak więc Młoda Para bardzo często chce pokazać, poprzez piosenkę, chce obiecać, że zdecydowała się być ze swoim współmałżonkiem na zawsze, bez względu na przyszłe sytuacje, które często bywają największymi przeszkodami w życiu. Każdy z zaproszonych gości na pewno niezwykle wzruszy się słuchając piosenki i jednocześnie obserwując Parę Młodą, tak pięknie pasującą do siebie oraz połączoną ze sobą, tak jak w tytule piosenki, wielką miłością.

Ania Wyszkoni wśród swoich utworów posiada „diament”, który pasuje do każdej imprezy weselnej, jest to także utwór chętnie wykonywany przez zespoły muzyczne. Jest to piosenka „Czy ten pan i pani”, wspaniały utwór, a przewodnim tematem jest oczywiście miłość, ale do końca nie wiadomo, czy dwoje owych ludzi są w sobie zakochanych, właśnie podmiot liryczny zadaje pytanie „czy ten pan i pani są w sobie zakochani, czy ta pani tego pana chce”? Czyli, jak widzimy, doskonały kawałek na weselną potańcówkę, dającą do przemyślenia spraw uczuciowych. Jednak w pewnym momencie śmiało możemy stwierdzić, iż oboje, o których śpiewa wokalistka, są w sobie zakochani. Mianowicie fragment „ona jest, jak przepiękny kwiat, a on dla niej na gitarze gra”, wskazuje na to, że coś tych dwojga łączy, może podobnie było z parą wyprawiającą dane przyjęcie weselne?

Pięknym podziękowaniem dla szanownych rodziców, będą nie tylko kwiaty, małe upominki, ale też piosenka, najpopularniejsza to „Cudownych rodziców mam”. Już słysząc pierwsze słowa: „Kto mi tuż przed snem, nucił bajki baj baj. […] Kto wybaczał mi, każdą złość, każdy błąd…” wielu rodziców Młodej Pary są niezwykle wzruszeni , nawet czasami można zauważyć spływające łzy po policzku. To znak, znak wspaniałej więzi między rodzicami, a dziećmi, będącymi w tym pięknym dniu, najważniejszymi. Warto wybrać choć jeden utwór w podzięce ludziom, którzy przez całe życie nas wychowywali i na pewno będą strzec w dalszym życiu, mimo, iż jesteśmy dorośli.

Oczywiście czas na "czarnego konia" zestawienia mego, czyli, uwaga, "Bałkanica" kapeli Piersi, która obok hiciora disco polo grupy Weekend ma tak samo ogromną popularność na weselach. Są to dwa najczęściej oczekiwane przez weselników utwory w roku 2014. Ale hallo, hallo po piętach już dziś depczą dwa kawałki ze stylu polskiego disco - dance i oba nawiązują do pięknych rudowłosych Pań. Domyślacie się już cóż to za piosenki? 
Oczywiście, już nucimy, "...ty jesteś ruda, na pewno ruda..." itd., czyli DJ DISCO Feat. MC POLO - SZALONA RUDA. A drugi z utworów to bez wątpienia CZADOMAN i jego Ruda tańczy jak szalona. Oba taneczne hity do posłuchania i obejrzenia poniżej :-)

Moim zdaniem, wybrane przeze mnie, 10 utworów, to hity tegorocznych wesel, pod względem popularności, a także pod względem najchętniej granych przez każdy, bądź większość zespołów weselnych. Warto pamiętać jednak, iż nie zdanie grupy wokalnej się liczy lecz ustalenie repertuaru z Młodą Parą jest najważniejsze, aby to im się podobała oprawa muzyczna całego przyjęcia weselnego.

DISCO POLO - AKCENT - Przez Twe oczy zielone

Podaję od razu tekst do pośpiewania "Rudej".

PORADY WESELNE : W CO SIĘ UBRAĆ NA WESELE ?

Ubiór weselny jest niezwykle ważny zarówno dla młodej pary, jak i pozostałych weselników. Możliwości w tym zakresie są bardzo duże a ostateczny charakter każdego z uczestników przyjęcia weselnego zależy głównie od upodobań.
Ubrania dla młodej pary
Bezapelacyjnie najpiękniejszą kobietą na weselu musi być panna młoda. Panie preferujące tradycyjne podejście do tematu wybierają białe długie sukienni urozmaicane haftami, koronkami a nawet cyrkoniami czy kryształami Svarowskiego. Modeli sukienek ślubnych jest bardzo wiele, podobnie jak materiałów wykorzystywanych do ich uszycia. Najczęściej dany fason dopasowuje się do figury. Najbardziej ponadczasowe są suknie z gorsetami, nie tylko pięknie eksponują kształty ale również pozwalają ukryć nieco mankamentów urody. Oczywiście nieodzownym elementem będzie także welon o dowolnej długości. Bardziej odważne kobiety sięgają po kreacje w odcieniach beżu, błękitu a nawet ognistej czerwieni.
Elegancki pan młody
Zdecydowanie mniej problemów w zakupem odzieży ślubnej maja panowie. W tym przypadku panuje klasyka w formie dobrze skrojonych garniturów lub fraków. W kolorystyce dominują tutaj: czernie, brązy i granaty oraz odcienie znacznie jaśniejsze jak chociażby piaskowy. Całość doskonale uzupełnią biała koszula oraz krawat lub muszka.
Goście weselni i ich stroje
Na pewno każdy gość weselny chce dobrze podczas tak ważnego wydarzenia jakim jest ślub wyglądać. Wybór odpowiedniego stroju na tą okazję związany jest z wieloma czynnikami. Pierwszym jest pora roku. Nie zawsze mamy możliwość przebierania się bezpośrednio przed przyjęciem weselnym w związku z czym, należy tak dobrać swoją odzież, aby np. zima nie zmarznąć a latem nie cierpieć z powodu zbyt ciepłego okrycia. Warto także zwrócić uwagę na to, żeby dobrać ciekawe wersje kolorystyczne zarówno sukienek jak i kostiumów. W przypadku pań czerń jest zdecydowania nie wskazana podobnie jak biały kolor ubrań. Nie zapominajmy o tym, że tym jednym dniu jasna barwa zarezerwowana jest dla panny młodej i to ona ma rzucać się w oczy. Panowie bez wątpienia postawią na garnitury i koszule w różnych odcieniach. Często męskie dodatki takiej jak krawat dobierane są pod kątem kolorystyki ubrania partnerki, nie jest to jednak żadna reguła. Istotna jest także biżuteria: naszyjniki, bransolety, kolczyki, broszki a w przypadku panów sygnety i spinki do mankietów.
Wygodne buty to podstawa
W kwestii obuwia poza atrakcyjnym wyglądem liczy się głównie wygoda. Pamiętajmy o tym, że do przetańczenia mamy całą noc, w związku z tym musimy mieć odpowiednio dobrane szpilki lub pantofle. Nie warto kupować butów w ostatniej chwili, ponieważ mogą one przysporzyć nam wiele kłopotów łącznie z poranieniem stóp.

PORADY WESELNE - W CO SIĘ UBRAĆ NA WESELE?

Najśmieszniejsze teksty piosenek weselnych - porady weselne.

Któż z nas nie uczestniczył w weselu, któremu towarzyszył bardzo specyficzny repertuar. Piosenki weselne to temat szeroki, dziś kontynuując nasz poradnik weselny zaledwie skromny wstęp do muzyki tanecznej. Mowa tutaj oczywiście o zespołach, które z uwielbieniem wykonują piosenki disco polo. Piosenki, które często są wykonywane na imprezach znane są wszystkim i zawsze powodują, że sale weselne tętnią życiem. Oczywiście muzyka weselna doskonale nadaje się też na urodziny, osiemnastkę, połowinki, sylwestra czy rocznice ślubu. Jedną z ciekawszych pozycji z tego cyklu niewątpliwie jest utwór „Majteczki w kropeczki” grupy Bayer Full. W jego słowach na próżno doszukiwać jakiegoś głębokiego przekazu, czy też wartościowych treści. Jednakże z uwagi na rodzaj uroczystości, jaką jest przyjęcie weselne, kapele bardzo chętnie po nią sięgają a goście przednio się bawią w jej rytmach. Kolejnym utworem o którym wprost nie można nie wspomnieć jest hit Big Cyca sprzed lat- „Rudy się żeni”. Chyba nie ma zbyt wielu osób, które nie znałyby tego utworu. Szczególnie trafionym okazuje się w sytuacji, gdy pan młody posiada wiadomy kolor włosów i nie specjalnie jest zadowolony z tego powodu. Bardzo wymowną piosenką, która na weselach pojawia się już od wielu lat jest kompozycja pod tytułem „Cztery razy po dwa razy”. O ile samo rozważanie wymowy tekstu w niej zawartego jest raczej nie wskazane, o tyle już sam rytm zachęca do szaleństw na sali. Oczywiście chodzi tutaj o taniec. Wymieniać utwory o zabawnych a często słowach związanych z uciechami fizycznymi można praktycznie bez końca. Mamy przecież „Dziurę w płocie”, „Jedna baba, drugiej babie”, czy chociażby „Cyt, cyt”. Najważniejsze jest to, że ludzie doskonale się przy nich bawią i potem pamiętają orkiestrę weselną, jako ludzi obdarzonych sporym humorem. 

Porady weselne - TROPEM ORKIESTRY

Gdzie znajdziemy orkiestrę weselną i jak dobrze wybrać? Szukanie orkiestry weselnej wymaga sporo zachodu, jak i cała organizacja wesel, jednakże gra jest warta świeczki. Musimy pamiętać o tym, że muzyka jest bardzo ważna na takich uroczystościach rodzinnych i sprawia, że na sali weselnej panuje miła atmosfera, a ludzie dzięki muzyce mają świetny nastrój. Bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie szukać dobrej grupy muzycznej. Można śmiało powiedzieć, że najlepiej zacząć od wywiadu środowiskowego wśród swoich przyjaciół i unich zasięgnąć informacji. Bez wątpienia duże ich grono uczestniczyło w wielu weselach i potrafią oni ocenić, czy przygrywała tam godna polecenia kapela. Jeżeli nam to nie pomoże, należy poświęcić nieco czasu, na szukanie informacji o kapelach w sieci. Internet jest nieprzebranym źródłem opinii i danych, w związku z czym warto go wykorzystać. Obecnie większość grup muzycznych posiada swoje strony i możemy stamtąd czerpać wiedzę. Bardzo pomocne okażą się także fora o tematyce weselnej, gdzie ludzie wypowiadają się na temat konkretnych orkiestr muzycznych. Forum weselne jest dobrym pomysłem, jednak musimy do nich podchodzić z pewnym dystansem, ale ogólnie są one bardzo rzeczowe i sporo można z nich wywnioskować. Zawsze możemy także pospacerować po restauracjach, gdzie organizowane są wesela i zapytać o wizytówki kapel weselnych, bardzo często je tam zostawiają. Opinie organizatorów imprez weselnych i właścicieli sal bankietowych okazać się mogą równie cenne. Jedno jest pewne, przy odrobinie zaangażowania uda nam się znaleźć ciekawą i kompetentną kapelę, która doskonale uświetni nasze przyjęcie. Kolejne porady weselne niebawem, zapraszamy.

Porady weselne - Co jest niezbędne, aby wesele się udało?

Wesele jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, dlatego też powinno być odpowiednio zorganizowanie. Jak ułatwić sobie organizację ślubu i nie zatracić się w wirze przygotowań? Zapraszamy kolejnej lektury z cyklu porady weselne przedślubne. Oczywiście bardzo ważnymi kwestiami w tym przypadku jest wybór sali weselnej, dekoracji a także menu, jednakże nie mniej ważna jest oprawa muzyczna. Bez niej żadne wesele nie ma szansy powodzenia. Wynika to z tego prostego powodu, że goście muszą poczuć odpowiedni klimat. Jest on tworzony przez właściwie dobrane instrumenty muzyczne przy wtórze mieszanego wokalu. Na pewno nikogo nie trzeba przekonywać jak istotna jest sama muzyka. Bez niej nie ma mowy o tańcu, a także o wybornej zabawie. Idealną jest wręcz sytuacja, gdy goście siedzą za stołami tylko po to, aby przekąsić coś i szybko wracają na parkiet. Bez obecności dja czy orkiestry goście siedzieli by znudzeni za stołami, odliczając kolejne godziny do końca przyjęcia. Poza samą, czysta muzyką na weselu równie istotne są gry i zabawy, odbywające się zwyczajowo po oczepinach. To one są najlepiej i najdłużej wspominane przez nawet zagorzałych wrogów zabawy. Aby można było powiedzieć, że wesele się udało, niezbędnych jest wiele zabiegów a także szereg przygotowań. Nie możemy jednak zapominać o tak istotnym elemencie wesela, jak oprawa muzyczna. Warunkuje ona dobro weselników oraz oczywiście Młodej Pary i pozwala na stworzenie pięknych wspomnień na przyszłość. Wspomnień, które warto, by uwiecznił na pięknych zdjęciach fotograf śłubny lub kamerzysta, dla którego videofilmowanie jest życiową pasją.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania