Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

PORADY MUZYCZNE

Strona poświęcona zagadnieniom i poradom muzycznym. Instrumenty muzyczne w kapelach, składy grup muzycznych i porady ogólne. Miłej muzyczno - weselnej lektury :)

Czy podczas szukania zespołu warto kierować się opiniami z for internetowych?

Oczywiście tutaj zdania jak zwykle są podzielone, podam tutaj autentyczny przykład, odbiegający od tematu muzycznego i weselnego ale jakże prawdziwy. Kiedyś korzystając z usług firmy przewozowej byłam bardzo zadowolona zarówno jak i z zachowania kierowcy w stosunku do klienta jak i przebiegu podróży. Po jakimś czasie na pewnym forum internetowym przeczytałam różne obraźliwe wypowiedzi na temat kierowcy jak i firmy przewozowej, wszystko zależy od osób, od sytuacji, z pewnością nie możemy się sugerować jedną negatywną opinią. Wracając zo zespołów, jeśli takich wypowiedzi byłoby więcej jak najbardziej możemy pomyśleć, że nie będziemy zadowoleni z usług tego zespołu. Jest wiele for internetowych, również typowo muzycznych czy weselnych, wiele ludzi, wiele opinii, nie należy sugerować się każdą z nich, bo w taki sposób nigdy nie podejmiemy żadnej decyzji. Jeśli już zdecydowaliśmy się na poszukiwanie zespołu muzycznego w internecie, podejmujemy pewne ryzyko, aczkolwiek przecież skontaktowanie się z zespołem i umówienie na rozmowę wstępną nie oznacza zaraz, że nie ma już odwrotu, przecież nie podpisaliśmy jeszcze umowy. Według mnie kierowanie się podczas wyboru zespołu weselnego opiniami z for internetowych jest jak najbardziej wskazane (chociaż to nie to samo co realne opinie naszych znajomych) lecz jak do wszystkiego należy podejść do tego z głową, z dystansem, nie można z góry zakładać, że kapela się nie nadaje lub wręcz przeciwnie, że lepszego składu weselnego już nie znajdziemy. Należy podejść do tego racjonalnie, podzielić się swoimi przemyśleniami z partnerem (ponieważ uważam, że decyzje dotyczące ślubu powinny być podejmowane wspólnie, jak to w małżeństwie), łatwiej jest podejmować decyzje wspólnie, nie tylko te dotyczące wyboru orkiestry weselnej, ponieważ druga osoba może mieć inne zdanie i argumenty na dany temat i dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy rozwiązanie zadowalające obie strony.

Weselna biesiada - fajna sprawa.

Jest bardzo dużo tradycji związanych ze ślubem oraz przyjęciem weselnym. Za część z nich odpowiedzialny jest zespół weselny. Ważne jest, żeby kapela weselna wiedziała że spoczywa na niej wielka odpowiedzialność i że do każdego zlecenia powinni podejść indywidualnie.
Jedną z takich tradycji jest przeprowadzanie biesiady przez kapelę weselną w czasie trwania przyjęcia. Ważne jest, aby kapela weselna zastanowiła się w jaki sposób to przeprowadzić. Orkiestra weselna przede wszystkim powinna wybrać wśród swoich członków osobę, która będzie pełniła rolę wodzireja czyli tego kto poprowadzi biesiadę. Wodzirej zresztą to nie tylko osoba od przeprowadzenia biesiady lecz tzw. lider, to on zawsze powinien przemawiać w imieniu Pary Młodej, zapraszać do toastu bądź na jednego, prowadzić wszystkie zabawy,konkursy oraz oczepiny. Wodzirejem powinien zostać członek zespołu weselnego, który ma największe poczucie humoru, jest też osobą kontaktową i bardzo wygadaną. Lider orkiestry czy dj powinien też potrafić odnaleźć się w każdej sytuacji, gdyż tak naprawdę nie da się wszystkiego prowadzić zgodnie ze scenariuszem. Zawsze podczas przyjęcia może wydarzyć się coś niespodziewanego, a rola wodzireja polega na dopasowaniu się również do pewnych zachowań gości.
Jeśli chodzi o prowadzenie biesiady to bardzo ciekawym pomysłem, który wodzirej może wykorzystać jest połączenie biesiady z formą zgadywania odgrywanych utworów i otrzymywaniu za to nagrody od Młodej Pary w postaci weselnej wódki. Nierozłącznym elementem biesiady jest kołysanie się w rytm muzyki siedząc za stołami i śpiewanie razem z zespołem weselnym. Wszystko musi tak dopracować kapela weselna aby ze sobą współgrało i tworzyło całość.Tak przeprowadzona biesiada to tylko część, która może stanowić udane przyjęcie weselne. Jeśli wszystko dokładnie zespol dopracuje wraz z pomocą Młodej Pary to na pewno ten dzień będzie bardzo wyjątkowy, niezapomniany.

Instrumenty muzyczne - gitary, klawisze, perkusja?

Gitara i klawisze- czyli co powinno się znaleźć w zespole weselnym Wałcz. Kapele grające na weselach są bardzo różne. Ich odmienność wynika z obecności mniejszej lub większej liczby muzyków a co za tym idzie także i instrumentów. Bezapelacyjnie jednak każda kapela specjalizująca się w występach na weselach, powinna posiadać przynajmniej podstawowe instrumenty na podorędziu. Jednym z podstawowych jest gitara akustyczna. To właśnie dzięki niej poszczególne kawałki brzmią tak wyjątkowo i mają odpowiednią moc. Nie mniej ważne są klawisze. Inaczej popularne organy, czyli instrumenty klawiszowe. One z kolei odpowiadają za rytm granych utworów i wprowadzają ciekawe rozwiązania w zakresie aranżacji piosenek. Wiele kapel weselnych korzysta także z perkusji a czasem skrzypiec, lub też akordeonu. Im bardziej urozmaicony skład instrumentalny, tym ciekawsze wykonanie. Trudno powiedzieć, jaki sprzęt grający jest najważniejszy. Mówiąc o pracy dj bez wahania można powiedzieć, że jest to konsoleta. Natomiast w przypadku grupy muzycznej możemy mówić o pewnego rodzaju równości poszczególnych brzmień, tworzonych przez dane instrumenty. Im lepiej radzą sobie z nimi muzycy, tym ładniej one współbrzmią i tym lepiej prezentują się utwory. Zastanawiając się nad tym, którą kapelę wybrać, starajmy się zwrócić uwagę także na instrumenty jakimi dysponuje upatrzona grupa. Od tego w głównej mierze zależy, jak będzie wyglądała oprawa muzyczna na weselu.

Jaka muzyka sprawdzi się na weselu najlepiej?

Jaka muzyka sprawdzi się na weselu najlepiej? O muzyce weselnej i wykonujących ją orkiestrach weselnych można by rozmawiać bardzo długo. Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakim ważnym aspektem każdej uroczystości jest oprawa muzyczna. Jaka jednak muzyka najlepiej sprawdzi się na przyjęciu weselnych? Z jakich rytmów ludzie będą najbardziej zadowoleni? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania, jak muzyka będzie najlepsza. Tak samo jak ludzie są bardzo różni, taki i gusta muzyczne bywają bardzo odmienne. Warto więc zdecydować się na zatrudnienia takiej orkiestry, która jest w stanie wykonać jak najbardziej urozmaiconą muzykę. W repertuarze powinny znaleźć się odpowiednio dobrane piosenki, które tematycznie będą nawiązywały do tego wydarzenia. Mogą być to światowe hity traktujące o życiu i miłości. Bez wątpienia sprawdzi się też doskonale zarówno disco polo jak i muzyka rozrywkowa. Można także śmiało sięgnąć po nieco ostrzejsze brzmienia w postaci rockowych ballad. Bezapelacyjnie takie składanki będą mile widziane, ponieważ można przy nich tańczyć w szybkich a także znacznie wolniejszych rytmach. W ostatecznym rozrachunku i tak najbardziej liczy się opinia młodej pary a także pozostałych weselników. Jeżeli weselu będzie towarzyszyła ciekawa i dobra muzyka, to i ogólna atmosfera będzie wyjątkowa, a co za tym idzie goście wyniosą z niego piękne wspomnienia. O to także chodzi, aby po latach na myśl o weselu, łezka zakręciła się w oku.

Klimat i wyjątkowy charakter przyjęcia weselnego.

Każdemu przyjęciu weselnemu powinien towarzyszyć wyjątkowy klimat i nastrój. Tutaj ważna jest muzyka weselna. Jego stworzenie leży w kompetencjach kapeli weselnej. Oczywiście sam wystrój sali także jest niezmiernie ważny, jednakże to od muzyki w głównej mierze zależy to, jak będą bawili się nasi goście. Musimy zatem wybrać najlepszszą okiestrę jaką tylko znajdziemy. Jeżeli wybrana przez nas kapela będzie dysponowała wieloma instrumentami, urozmaiconym wokalem a przede wszystkim odpowiednio skomponowanym repertuarem, nie będziemy musieli martwić się o to, jak będą bawili się nasi weselnicy. To jaka muzyka zagości na parkiecie ma w każdym przypadku kluczowe znaczenie. Znudzeni ludzi niechętnie będą ruszali w tany, dlatego też przede wszystkim wybrani przez nas muzycy muszą stawiać na różnorodność. Właściwie weselom szybkie i skoczne rytmy powinny się przeplatać z nieco wolniejszymi kawałkami. Pamiętajmy wszakże o tym, że często osoby goszczące na przyjęciach weselnych są w nieco starszym wieku i oni też zapewne chcieliby nieco się pobawić, wszak okazja jest wyjątkowa. Tak więc muzyka kapeli musi być zróżnicowana. Dajmy więc każdemu sposobność do wyszalenia się i jeżeli ktoś z muzyków orkiestry będzie pytał nas o opinie co do doboru muzyki, jaka muzyka sprawdzi się na weselu najlepiej, możemy śmiało pozostawić im wolną rękę. Nikt tak nie zna się na tworzeniu atmosfery uroczystości weselnych jak kapele na nich grające. Dzięki nim sukces zawsze jest murowany.

Nie tylko na dyskoteki - dj i przyjęcie weselne

Na ogół kiedy mówimy o pracy dj, zwykle kojarzy się nam ona z dyskotekami, lub typowymi imprezami klubowymi. Oczywiście jest to jak najbardziej poprawne myślenie, jednakże nie charakteryzuje ono ogółu umiejętności, jakie przedstawiciele owego zawodu potrafią zastosować w rozbawianiu ludzi. W naszym kraju opcja ta nie jest jeszcze zbytnio rozpowszechniona, ale coraz więcej osób z chęcią sięga po usługi dj' a organizując wesele. Kiedy liczą się maksymalnie obniżone koszty, a także doskonała jakość brzmienia- dj na wesele sprawdzi się doskonale. Specjaliści tego typu mają doświadczenie w dobieraniu muzyki dla bardzo różnych grup ludzi, w związku z czym na przyjęciach weselnych czują się jak przysłowiowe ryby w wodzie. W dodatku posiadając ogromnie rozbudowaną bazę płytową, mogą oni praktycznie na bieżąco zmieniać repertuar, badając jednocześnie reakcje gości. Jak więc widać dj na uroczystości weselnej możne być bardzo ciekawą alternatywą. Jeżeli chcemy nadać całemu wydarzeniu niecodzienny charakter, a przy tym oczekujemy, że nasze wesele nie będzie przebiegało zgodnie z powszechnymi schematami- dj będzie odpowiednim człowiekiem na właściwym miejscu. Nie znajdzie się osoba, która przy puszczanej przez niego muzyce nie wyjdzie na parkiet, a kiedy dodatkowo fachowiec ten ma w sobie sporo z wodzireja, za stołami ludzi będą zasiadać tylko w czasie głównych posiłków.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania