Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Porady weselne

Wybór sali weselnej

Moi drodzy!
 Kiedyś jeśli Para Młoda robiła wesele, często odbywało się ono w domu lub na podwórzu. Te czasy jednak minęły, i nastała era wynajmu sal na wesele.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiej sali? 

1. Bliskość parkietu - najlepiej zostawić w spokoju lokale gdzie część jadalna jest w innym pomieszczeniu niż sala do tańczenia. To, że goście chcą sobie usiąść aby odpocząć, nie oznacza, że nie chcą widzieć jak się bawią inni! Poza tym zespołowi pewnie trudniej zachęcić wszystkich do zabawy, jeśli goście będą w odrębnych salach, co może zepsuć dobrą zabawę.

2. Klimatyzacja - jeśli wesele zaplanowane jest w okresie letnim, warto zadbać o lokal klimatyzowany. Jest to większy komfort dla nas jak i zarówno dla gości. Nie ma nic gorszego niż, przyklejone sukienki, koszule, wówczas gościom odechciewa się zabawy, i zaczynają wychodzić w celu "przewietrzenia się".

3. Szatnia - tutaj mamy odwrotną sytuację niż w przypadku klimatyzacji, jeśli nasze wesele zaplanowane jest na okres jesienno - zimowy, warto wówczas zatroszczyć się o szatnię, ponieważ goście z pewnością będą chcieli zostawić okrycia wierzchnie w osobnym pomieszczeniu. Panie z pewnością będą chciały mieć gdzie zostawić i przebrać obuwie zimowe.

4. Miejsce dla zespołu - czasem lokale mają już przygotowane podesty dla zespołu, jeśli jednak go nie ma, kapela będzie musiała rozstawić się na parkiecie, a to oznacza mniej miejsca dla was i dla gości. Goście mogą nawet zahaczyć o sprzęt techniczny, weźcie to pod uwagę!

5. Obsługa - czy są kelnerzy, ilu ich jest, czy jest to wliczone w cenę, czy zostają do końca wesela.

6. Parkiet - należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ na takich salach królują często kafelki. Obsłudze łatwo jest je czyścić, niestety dla Pary Młodej oraz gości a zwłaszcza Pań może nie być to komfortowe, w płaskich butach może nie sprawiać problemu, natomiast taniec w obcasach może skończyć się nie najlepiej. 

7. Czas - do kiedy możemy zostać w lokalu, czy jeśli przekroczymy daną godzinę wesela będzie nas dodatkowo kosztować. 

8. Alkohol - dowiedzcie się czy alkohol trzeba wykupić w lokalu czy kupujemy go sami. 
Kto wydaje alkohol (czasem jest on w osobnym pomieszczeniu do którego mają klucz np. tylko nowożeńcy albo obsługa), kto podaje alkohol? (znaczną wygodą jest nie zaprzątanie sobie głowy czy wódka jest jeszcze na stole, dobrze byłoby żeby była osoba za to odpowiedzialna, np. ktoś z obsługi czy drużba).

9. Menu - czasem wynajmujemy tylko lokal, a jedzenie musimy sami zorganizować, jeśli natomiast jedzenie będzie bezpośrednio z restauracji w której będziemy należy ustalić :
- z ilu posiłków składa się menu (ilu zimnych, ilu ciepłych)
- czy menu jest narzucone odgórnie, czy Para Młoda może je zmodyfikować
- czy po weselu można zabrać resztę jedzenia, a jeśli tak to kiedy
- czy dania będą podawane na półmiskach, czy każdy dostanie osobno na talerzu
- czy potrawy będzie można spróbować potrawy które będą podane na weselu

10. Płatności - jeśli mamy wesele w restauracji, cena będzie liczona od osoby. Wówczas musimy się dowiedzieć jaka jest opłata za osobę, czy za dzieci ta kwota jest tańsza, czy jest ograniczona ilość osób. Ile musimy zapłacić przed weselem a ile po (należy znać dokładne kwoty i terminy). Ile płaci się za zespół, fotografa? 

11. Pokoje - jeśli decydujemy się na jakiegoś rodzaju kurort, czy hotel, wówczas powinniśmy się dowiedzieć ile kosztują pokoje dla gości, zwłaszcza jeśli wesele robimy gdzieś dalej od miejsca zamieszkania. Czy apartament dla nowożeńców jest w cenie, a jeśli nie ile będziemy musieli za niego zapłacić.

12. Ciasta i tort - jak już wspomniałam jeśli robimy wesele w restauracji, jedzenie będzie wówczas na miejscu. Zapytajmy właścicieli czy tort i ciasto również są, a jeśli tak, to czy są wliczone w cenę, gdy okaże się,że nie ma takiej możliwości, wówczas będziemy musieli sami je zorganizować.
Zastanówcie się jaką salę byście chcieli, i czego oczekujecie. Podejdźcie do tego na spokojnie i z rozsądkiem.

Życzę wam serdecznie powodzenia w poszukiwaniach!
Ciąg dalszy porad weselnych już wkrótce..

Idealna sala weselna.

Tak jak wiele innych czynników, sala weselna jest niezmiernie ważna jeśli chodzi o przygotowania weselne. Również w tym przypadku zdania będą podzielone, ponieważ każdy jest inny i inne rzeczy nam się podobają, poza tym jeśli ktoś wyprawia skromny ślub, nie będzie potrzebna mu ogromna sala bankietowa jak i na odwrót, wyprawiając wielkie huczne wesele w małej sali będzie po prostu ciasno. Wybierając naszą wymarzoną salę weselną powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze kilka istotnych rzeczy:
  • Sala weselna i jej Lokalizacja - jeśli planujemy wesele daleko od miejsca skąd pochodzimy, gdzie mieszka większość naszej rodziny ponieważ na przykład nasza wybranka/wybranek pochodzi ze stron, gdzie wesele będzie organizowane, winniśmy pomyśleć o domu weselnym, hotelu, miejscu gdzie nasi goście będą mogli przenocować, ponieważ nikt nie byłby zadowolony z powrotu nad ranem zaraz po weselu, a jeśli nasi goście nie bywają w tamtych stronach to nie mają pojęcia gdzie jest jakiś hotel, w którym mogliby się zatrzymać, a który i tak byłby zapewne dość daleko od miejsca odbywania się wesela. 
  • Sala weselna i jej Wielkość - jak już wspominałam, rozmiary sali weselnej są bardzo istotne z oczywistych względów. Nie może być tak, że goście wpadają na siebie, jest ciasno, duszno i wszyscy po prostu męczą się na tym weselu zamiast się świetnie bawić.
  • Sala weselna i jej Wygląd - niektóre sale są stosunkowo tanie, co może oznaczać, że nie wyglądają one najlepiej. Jeśli planujecie eleganckie wesele, nie powinno ono być wyprawiane w miejscu, gdzie design sięga niepamiętnych czasów, różne rzeczy się rozpadają a do toalet strach wejść. Myślicie sobie, że takie sale nie istnieją, niestety istnieją, w mniejszych miejscowościach czy na wioskach ale istnieją. Funkcjonalność - nie wiem jak to inaczej określić, ale sala weselna powinna spełniać swoje zadanie i tyle. Nie może być tak, że na parkiecie nie da się tańczyć, sala weselna wygląda dziwnie i przez to nie da się odpowiednio ustawić stołów, albo na przykład na sali nie ma okien (z czym też już się spotkałam, była tylko klimatyzacja).

Pakiet - sala weselna plus zespół.

Domy weselne to firmy które są nielada wybawieniem dla osób, które nie mają za bardzo czasu na załatwianie wszystkich spraw powiązanych z organizacją przyjęcia weselnego. Takie miejsca zapewniają nie tylko lokum na przyjęcie, ale także zespół muzyczny, obsługę gastronomiczną, oraz wystrój całej sali. Czasami taki dom oferuje również różnego rodzaju dodatkowe atrakcje typu pokazy pirotechniczne, czy specjalne pokazy taneczne w aranżacji muzycznej przygotowanej przez orkiestrę weselną.
Niestety biorąc taki pakiet usług, narażeni jesteśmy na różnego rodzaju gafy, ponieważ nie wszystkie usługi z pakietu muszą być na takim samym poziomie. Zdarzają się sytuację, kiedy zespół muzyczny w porównaniu do sali wypada całkiem marnie, jednak dom weselny proponuje ten zespół na wesele, ponieważ jest to zespół zaprzyjaźniony, bądź zobowiązani są obustronną umową. Wybierając usługi takiego domu weselnego warto jest pamiętać o tym, że nie musimy brać całego pakietu usług. Korzystając z miejsca i obsługi gastronomicznej danego miejsca, możemy mieć inny wybrany przez siebie zespół muzyczny który w pełni będzie nam odpowiadać. Jest to nieco więcej wybierania i załatwiania, jednak z pewnością będzie to większa satysfakcja jeżeli na weselu będzie dokładnie tak jak chcemy. Pomimo tego że niektóre elementy takie jak zespół muzyczny, czy kuchnia, w takim miejscu mogą być nie do końca dopracowane i będziemy musieli je wymienić, to i tak takiego typu rozwiązania są naprawdę bardzo wygodne i warto z nich korzystać. Zazwyczaj takie domy weselne prowadzą tylko działalność w zakresie organizacji przyjęć weselnych, dzięki czemu mają w tym naprawdę duże doświadczenie i mogą nam wiele doradzić i zasugerować jeżeli sami nie mamy do końca pojęcia jak za to się zabrać. Wybierając taki dom należy sprawdzić dokładnie wszystkie rzeczy które oferują by mieć pewność czy zespół muzyczny jest dobry, i czy kelnerki dobrze wykonują swoją pracę. Po dokładnym sprawdzeniu możemy śmiało korzystać z takich usług, jak wcześniej wspominałam, są naprawdę dobrym rozwiązaniem dla osób które nie mają aż tyle czasu na załatwianie przeróżnych spraw.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania