Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Skład zespołu weselnego

Każdy zespół weselny ma swój skład, to znaczy że znajdują się w nim instrumentaliści, odpowiedzialni za swoje instrumenty na których grają. Liczba muzyków, bo tak też można ich nazwać, jest zróżnicowana. Podobnie różne są instrumenty. Jednak czy to powinno mieć jakikolwiek wpływ na decyzję? Czy warto w ogóle dokonywać selekcji pod tym katem? Warto odpowiedzieć na te pytania.

Ile osób w zespole

W zespole weselnym może być tylko dwóch muzyków, którzy bardzo dobrze poradzą sobie z rozbawieniem gości, niekiedy jest ich trzech, czy nawet czterech. Liczba ta jest z reguły uzależniona od oczekiwań głowy zespołu. Jeżeli muzycy dochodzą do wniosku, że przydałby się jeszcze jeden muzyk, który obsługiwałby konkretny instrument, to w zasadzie dlaczego nie, jeżeli dzięki temu muzyka ma brzmieć znacznie lepiej niż w mniejszym składzie. Zdarza się, że dwóch muzyków i czterech to żadna różnica w zakresie jakości oferowanej muzyki. Czasem jednak, tym bardziej kiedy ktoś bardzo dobrze zna się na muzyce, różnice te widzi. Gdyby jednak wybierać pomiędzy dobrym zespołem dwuosobowym i słabym zespołem czteroosobowym, bo taki wydaje się bardziej profesjonalny, oczywiste jest, że zdecydowanie korzystniej będzie zdecydować się na mniejszy zestaw muzyków. 

Jakie zestawienie instrumentów

W składzie instrumentów bywają naprawdę różnorodne sprzęty. Na pewno należy tu wymienić keyboard i gitarę. Zdarza się również perkusja, która stanowi doskonały dodatek, a muzyka brzmi jeszcze lepiej niż bez tego instrumentu. Tak naprawdę zestaw instrumentów jest zależny od muzyków. Niektórzy zabierają ze sobą różne grzechotki, które wydają rytmiczne dźwięki. Są też zespoły, w których na przykład nie brakuje akordeonu, który świetnie pasuje w czasie przyśpiewek przy stole. Różnorodność instrumentów jest naprawdę bardzo duża. Niektórzy szukając zespołu na własne wesele, rozglądają się za takim, który wyróżnia się doskonałym doborem instrumentów, które w takim zestawieniu brzmią naprawdę rytmicznie. Wówczas muzyka jest zupełnie inna i porywa wręcz do tańca. Są zespoły klasyczne, ale i nie brakuje zespołów, które obsługują dość charakterystyczne i rzadko spotykane instrumenty, które pomimo to świetnie brzmią, a z utalentowanym wokalem potrafią wręcz czarować.

Czy warto zwracać uwagę na skład zespołu

Przy tym, kiedy jedni nie zwracają uwagi na skład zespołu weselnego, inni bardzo dokładnie sprawdzają wszystkich muzyków, celem pozyskania informacji na temat tego, jaką muzykę mogą zaoferować. Warto zwracać uwagę na to, jakim składem wyróżnia się konkretny zespół weselny, aby na przykład mniej więcej zorientować się, ile będzie kosztowało skorzystanie z jego usług. Kolejnym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na skład jest chociażby ogólna orientacja na temat tego, ilu muzyków przybędzie, czy jaki stolik dla nich przygotować. Oczywiście to tylko część powodów, dla których warto wziąć pod uwagę skład zespołu, bo jest ich zdecydowanie więcej.

Selekcja zespołów pod kątem składu

Dokonując selekcji zespołów weselnych niektórzy uwzględniają ich skład. Dlaczego? To oczywiste. Głównym powodem jest chociażby to, że każdy kolejny muzyk w zespole to większy koszt usług jakie oferuje zespół. Im mniej muzyków, tym mniejszy koszt. Narzeczeni, którym zależy na jak najniższej cenie, decydują się na selekcję zespołów pod względem ich składu. Niektórzy nawet uwzględniają instrumenty. Wybierają zespoły jedynie z tymi standardowymi instrumentami, licząc na niższą cenę. Zdarza się, że scena na której mają grać muzycy jest dość mała, a by zespół ten mógł się na niej pomieścić, trzeba zwyczajnie zrezygnować z rozbudowanych zespołów, o dużym składzie. Także i z tego powodu trzeba dokonać selekcji pod tym kątem. Najczęściej jednak selekcja odbywa się ze szczególnym uwzględnieniem ceny, bo to dla niektórych jest najważniejsze, czego zresztą nie trudno się domyślić. 
Biała suknia ślubna, biały welon, mile widziane są również druhny, narzeczony u boku przystojny niczym królewicz z bajki, ten jedyny wyśniony, wymarzony…
Mężczyźni również snują plany dotyczące marzenia, owszem bywają romantykami. No, może po prostu rzadziej się do tego przyznają, bo uważają, że prawdziwemu facetowi nie wypada. 

Lecz któż tak naprawdę oparłby się magii weselnej nocy? Bycia gwiazdą wieczoru? I tego, by móc zrealizować swoje pragnienia krok po kroku? Zwłaszcza, że dziś mamy tak naprawdę nieograniczone możliwości. Możemy dokonywać najrozmaitszych wyborów i projektować ten cudowny dzień, decydując o jego harmonogramie na długo przedtem nim staniemy przed ołtarzem a następnie przekroczymy próg Sali balowej.

A skoro mowa o Sali balowej to oczywiści musi być też muzyka. I pierwszy taniec. Ale wcześniej angaż orkiestry weselnej. Obecnie z racji dużego popytu na rynku działa wiele kapel parających się muzyką weselną więc wybierać jest z czego. Repertuar bywa bogaty, skrupulatnie dopracowany, tym bardziej, że zespoły te coraz rzadziej bywają amatorskie, natomiast istnieć zaczęła samodzielna gałąź przemysłu muzycznego, mianowicie obejmująca muzykę weselną właśnie. Kapele te są profesjonale, dysponują dobrej jakości sprzętem, wokaliści charakteryzują się interesującą, czysta barwą głosu. Rzetelność w wykonywaniu pracy, stronienie od alkoholu, co dawniej cieszyło się dużą popularnością wśród ówczesnych śpiewaków orkiestrowych przyczynia się do polecania ich usług kolejnym Klientom. 

Wracając do pierwszego i jakże ważnego pierwszego tańca – jego scenariusz Młodzi mogą opracować sami lub z pomocą kapeli. Z podkładem muzycznym jest podobnie. Chwila ta należy do najistotniejszych, bo uwaga wszystkich zgromadzonych Gości skupiona jest na wirującej w takt muzyki Parze Młodej i wydawać by się mogło, że świat wokół zamarł. Ścieżka dźwiękowa wykorzystana podczas pierwszego tańca może być np. kompilacją fragmentów utworów, które Małżonkowie darzą sentymentem, bo kojarzą im się z wyjątkowymi dla obojga chwilami. We współpracy z kapelą ważne jest aby obie strony były otwarte na wzajemne sugestie i wprowadzały zmiany, o które są proszone. 

Istnieje kilka wariantów: orkiestra weselna może grać wyłącznie szlagiery, kawałki typowo dyskotekowe, przeboje energetyczne, skoczne, porywające do tańca. Może je też przeplatać miłosnymi balladami, które wprowadzają nastrój zachęcający do czułych gestów w tańcu – wszak przyjęcie weselne związane jest z wyrażeniem uczucia miłości przede wszystkim. O czym warto pamiętać, to to, aby uzgodnić z członkami grupy muzyków ilość i długość przerw tak by koniec końców nie przekraczały one czasu ich faktycznej bytności na scenie. Można oczywiście zachwalać i przekonywać do wyższości występu kapeli „na żywo” od odtwarzania płyt, aczkolwiek ostateczną decyzję podejmują Nowożeńcy i uznajemy to za wybór słuszny.
Czego od zespołu oczekują goście weselni?
Jeśli chodzi o wesele, to zespół, który wynajmiemy na tego rodzaju uroczystość, jest niezmiernie ważny. Członkowie kapeli będą mieli do wykonania wiele ważnych zdań. To na nich będzie ciążyła odpowiedzialność za dobrą zabawę zaproszonych gości. Muszą oni zarówno sprostać oczekiwaniom pary młodej jak i zaproszonych gości zarówno muzycznie jak i rozrywkowo. Czego przeważnie oczekują od zespołu goście weselni? Takowy band powinien rozbawić publikę, zapewnić im niezapomniany wieczór, o którym będą potem mogli opowiadać znajomym z podekscytowaniem w oczach. To właśnie do orkiestry weselnej należy zachęcenie gości do pierwszych tańców i wspólnej zabawy, ponieważ większość z zaproszonych po prostu wstydzi się na początku i nie jest skora do wyjścia na parkiet. Jednym z ważniejszych momentów weselnego wieczoru są różnorakie konkursy i zabawy, które mają na celu rozweselić publikę, jak i również zapoznać z osobami, z którymi się wcześniej nie znaliśmy ponieważ nie są z naszej rodziny. Na weselu goście mają bawić się razem, o co powinien dbać skład grających muzyków. Jeśli wokalista czy też może wodzirej nie będzie zachęcał do różnych zabaw i wspólnych tańców, niektórzy goście mogą nie odważyć się na to aby dołączyć do zabawy i potem stwierdzą, że źle się bawili na weselu. A tego na imprezie weselnej byśmy przecież nie chcieli, prawda? Do zespołu należy wiele ważnych obowiązków, jak i również przeważnie oprawa muzyczna ślubu w kościele, która jest bardzo istotna w tym dniu. Goście oczekują również od zespołu, że w momencie kiedy zabawa się rozkręci nie będzie znacznych przerw w graniu na przykład podczas posiłków (zespol powinien dostawać je jako pierwszy, co warto ustalić na początku zarówno z zespołem jak i obsługą). Po prostu orkiestra nie może dopuścić do tego, że goście będą siedzieli i się nudzili. 
Kreator stron internetowych - strona bez programowania