Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

Ślub i wesele last minute - da się zrobić!

Powszechnie wiadomo, że bez względu na to jakie będzie dane wesele, przygotowania do niego wymagają sporo czasu i wysiłku. A co w sytuacji kiedy np. panna młoda jest już w zaawansowanej ciąży, a chce jeszcze przed rozwiązaniem zawrzeć związek małżeński? Oczywiście nie poruszamy tu kwestii związanych z tym, z jakich pobudek ktoś zamierza się żenić, czy też wychodzić za mąż. Rozpatrywany przez nas przypadek będzie przeanalizowany wyłącznie pod kątem organizacji wesela, a więc co, jak, gdzie i kiedy zrobić, aby wesele doszło do skutku, gdy czas bardzo nas pogania. 

Sala weselna - rzecz podstawowa!

Przede wszystkim jeżeli zamierzamy wziąć ślub w kościele, należy udać się do miejscowego proboszcza w związku załatwieniem wszelkich spraw formalnych, daniem na zapowiedzi itd. Na wszelki wypadek nie podawajmy jeszcze konkretnej daty ślubu a jedynie zasygnalizujmy, że jak tylko znajdzie się sala weselna, padnie konkretna data. Kiedy już tam załatwimy wszelkie formalności, należy zająć się poszukiwaniem sali. Niestety w większości przypadków sale trzeba rezerwować z kilkuletnim wyprzedzeniem, ale oczywiście nie ma sytuacji bez wyjścia. Można np. poszperać nieco w internecie, bowiem dużo restauracji i domów weselnych bardzo często dysponuje pojedynczymi, wolnymi terminami, które my w sytuacji nieco „podbramkowej” możemy spokojnie wykorzystać. Jeżeli to się nie uda, zawsze możemy spróbować zarezerwować sobie salę w remizie strażackiej. Może ten pomysł nie każdemu się spodoba, ale po pierwsze wiele tego typu miejsc jest pięknie urządzonych, dysponuje własnym cateringiem, a do tego cena jest o wiele niższa niż w przypadku wynajmowania sali w restauracji. Z resztą jak się nie ma co się lubi, to wiadomo...

Sukienka ślubna

Bardzo ważna dla każdej panny młodej jest także sukienka ślubna. Jak wiadomo na ostatnią chwilę trudno byłoby uszyć taką kreację, ale tu z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju wypożyczalnie. Cechują się one tym,że znaleźć tam można podobną, o ile nie większą ilość produktów jak w salonach sukien ślubnych, a i wypożyczenie sukienki będzie nas znacznie mnie kosztowało niż zakup. Nieco inaczej wygląda kwestia z garniturem dla pana młodego. O ile w przypadku sukni ślubnej mówimy o typowej „jednorazówce” o tyle garnitur można wykorzystywać wielokrotnie. Zatem w tym przypadku warto go po prostu kupić.

Czym w drodze do ślubu?

Przy ekspresowym weselu należy również rozwiązać kwestię transportu. Specjalne ślubne limuzyny są dość obleganym „towarem”, więc warto się rozejrzeć wśród znajomych i wybrać najbardziej reprezentacyjny pojazd. W takiej sytuacji raczej nie znajdzie się osoba, która nam odmówi. Pamiątajmy też o odpowiednim, eleganckim przystrojeniu auta do ślubu. Inną ważną kwestią związaną z ozdobami są zaproszenia, jeżeli mamy mało czasu, możemy sami je wykonać, lub kupić gotowe w sklepie papierniczym, tylko pamiętajmy o tym,że należy je wręczyć możliwie jak najszybciej.

Uwiecznimy wesele na zdjęciach czy filmie?

Kolejny problem może pojawić się w związku z fotografem i kamerzystą. Obecnie bardzo wiele osób posiada aparaty, czy też kamery cyfrowe. Można poprosić przyjaciół, aby podjęli się przynajmniej zrobienia kilku fotek. Dla nas będzie to bezcenna pamiątka, a osoba którą o to poprosimy, na pewno poczuje się wyróżniona. Oczywiście warto zawsze zapytać w profesjonalnym studio fotograficznym, czy przypadkiem fotograf lub operator nie mają jakichś wolnych terminów. Zwykle da się to bez problemu zorganizować, mamy więc dwie opcje, z których co najmniej jedną da się wprowadzić w życie.

Przygotowań do wesela cała reszta, nie mniej ważna...

Zatroszczmy się również o takie aspekty wesela, jak wystrój kościoła oraz kwiaty. Należy kupić przynajmniej bukiety dla panny młodej i świadkowej, a także butonierki dla pana młodego i świadka. Jest to absolutne minimum, ale doda całej uroczystości sporo kolorytu. Podobnie jak dekoracja samochodu, którym przyszli nowożeńcy pojadą do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Niezbędne będzie wykonanie również kilku telefonów, w sprawie muzyki na wesele. Może to być zespół weselny, lub tez dj, tego ostatniego zresztą o wiele łatwiej będzie znaleźć, a też doskonale uświetni całą uroczystość.

Podsumowując, nawet w ostatniej chwili da się zorganizować bardzo atrakcyjne przyjęcie weselne. Pamiętajmy tylko o tym,żeby przygotować sobie listę z wszystkimi niezbędnymi sprawami, którymi będziemy musieli się zająć. Pomoże nam to zapamiętać wszystkie najważniejsze kwestie. Potem powoli będziemy odhaczać kolejne pozycje i na pewno nic nie umknie naszej uwadze. 

Muzyka na wesele last minute

Wesela last minute nie są nagminnym zjawiskiem, jednakże zdarzają się i takie przypadki. Co więc zrobić, gdy do uroczystości zostało mało czasu, a my nie mamy jeszcze zespołu weselnego? Po pierwsze poradźmy się znajomych, czy aby przypadkiem ktoś nie zna osobiście jakichś muzyków. Jeżeli to nie przyniesie efektu, możemy poprosić o pomoc w restauracji, w której będzie się odbywała uroczystość. Zazwyczaj po występach muzycy zostawiają tam swoje wizytówki lub namiary. Jest to więc kolejna możliwość w sytuacji kryzysowej. Oczywiście i ona może nie zakończyć się pomyślnie. Ale mamy jeszcze niemalże nieograniczone źródło wiedzy, jakim bez wątpienia jest internet. Ta ostatnia sposobność może być strzałem w dziesiątkę, bowiem nie ma takiej opcji, abyśmy tam jakiejś orkiestry nie znaleźli. Pamiętajmy o tym, że w sezonie weselnym o wynajęcie kapeli jest dość trudno, ale po pierwsze na naszym rynku działa ich bardzo wiele, a ponadto sporo wesel po prostu się nie odbywa. Kiedy więc znajdziemy się w trudnej sytuacji, nie ma co załamywać rąk, bowiem nawet w najtrudniejszej sytuacji, zawsze znajdzie się jakieś wyjście. Tak naprawdę znaleziony w ostatniej chwili często okazuje się lepszy, niż ten wyszukiwany przez pół roku. W związku z tym zawsze trzeba być dobrej myśli i nie załamywać się przy pierwszym niepowodzeniu. Wesele last minute to nic strasznego...
Kreator stron internetowych - strona bez programowania