Zespół Muzyczny Na Wesele TRANS!

Orkiestra na wesele Koszalin, Słupsk, Lębork, Kartuzy, Bytów, Tczew, Malbork, Białogard, Wałcz  ♫ ♫ ♫

Zespół Weselny TRANS - zespół muzyczny na: wesele, studniówkę, osiemnastkę, połowinki, rocznicę ślubu, sylwestra, urodziny, prymicję, zabawę, bal karnawałowy

Kontakt do nastel: 602 802 460e-mail: transmajer@gmail.com

AKTUALNOŚCI

Prawie zespół - czyli DJ i śpiewający wodzirej!

Reagując na aktualne potrzeby oprawy muzycznej wesel wprowadziliśmy również formę duetu - DJ i śpiewający wodzirej! Dzięki takiej formie duetu otrzymujecie doskonałe prowadzenie wesela zdobyte podczas występów w tradycyjnym zespole muzycznym w połączeniu z muzyką w oryginalnych wykonaniach. DJ i śpiewający wodzirej to również możliwość przygotowania włsnej playlisty piosenek, przy których macie ochotę bawić się na weselu. Wreszcie duet DJ i śpiewający wodzirej to zaskoczenie dla Waszych Gości! Oprawa muzyczna w naszym wykonaniu to również śpiew na żywo!

Doskonała opcja na wesele, studniówkę,  połowinki, rocznicę ślubu, osiemnastkę, prymicje, urodziny i każdy inny jubileusz, podczas której dobra oprawa muzyczna jest obowiązkowa!
Zespół w składzie 4-osobowym z perkusją 
Z przyjemnością informujemy, że na Państwa życzenie gramy również w składzie czteroosobowym z "naturalną" perkusją.

Promocje na wesela

Rabaty na wesela i inne uroczystości w miesiącach październik, listopad 
i grudzień oraz na imprezy w środku tygodnia.

Serdecznie zapraszamy do współpracy przyszłe Pary Młode oraz organizatorów imprez.
Dział PORADY WESELNE uruchomiony - ZAPRASZAMY!
Kilka taktów z ostatniego wesela - Anna Wyszkoni - Czy ten pan i pani.

Posted by TRANS - Zespół Muzyczny na Wesele on 2 październik 2015

Posted by TRANS - Zespół Muzyczny na Wesele on 21 września 2015

Studniówka i wesele - kto was roztańczy?
Studniówka zwykle organizowana jest na około sto dni przed maturami. Jednak wyboru muzyki na studniówkę czy imprezę weselną nie zostawiajmy na sto dni przed. Warto wcześniej zorientować się w cenach, terminach, jakości i opiniach. Opcje mamy dwie- zespol lub DJ. Porównując obie opcje nie sposób oprzeć się wrażeniu, że DJ lepiej pasuje do studniówki a nie na wesela. Oczywiście jest to podstawowy błąd w naszym rozumowaniu. Potocznie używana nazwa zespół weselny nie kojarzy się z przedmaturalnym balem. Jednak bal to nie dyskoteka, mimo, iż zakładane teraz stroje nieco różnią się od tych sprzed lat dziecięciu. Jako, że wybieramy się na studniówkę z partnerem, warto by organizatorzy pomyśleli o dobrej oprawie. Warto mieć świadomość, iż kapele muzyczne zwykle składają się z członków komunikatywnych, którzy mają do zaproponowania znacznie więcej niż myślmy. Jak mówią „Koniec języka za przewodnika” trzeba sprawdzić, czy to co sobie wyobrażamy rzeczywiście jest zgodne z prawdą. Może się bowiem okazać, że wybrany i szukany zespol muzyczny jest w stanie dostosować muzykę do danej uroczystości. Oprócz tradycyjnej skocznej muzyki tańczonej zwykle w parach, może przedstawić opcję zagrania starych rockowych szlagierów czy nowych hitów. Oczywiście jeśli nie jest w stanie zaśpiewać po angielsku czy francusku, może posiłkować się oryginałem. Dodatkowo orkiestra weselna ma doświadczenie w porywaniu małych tłumów do tańca. Zna też pewne rozwiązania i działania iście rozrywkowe, które zabawią i rozśmieszą gości. To może również zrobić DJ, jednak bardziej wpasowuje się on w klimat rozrywkowo- klubowy. Z tego powodu raczej nie pasuje do tradycyjnych balów organizowanych często w pałacykach, salach balowych itp. Jednak zawsze trzeba się zapoznać z ofertą i zespołów i Dj-ów ponieważ może się okazać, że akurat przedstawi świetną ofertę, która zaspokoi nasze potrzeby. Ta sama sytuacja dotyczy zespołu więc nie pozostaje nam nic innego jak rozeznanie branży i porównanie ofert tak na wesele jak i na studniówkę.
Z zespołem również na poprawiny.
Zazwyczaj organizując już przyjecie weselne, organizujemy też poprawiny, na które zapraszam często o wiele więcej gości niż na samo wesele, swoich przyjaciół i dalszą rodzinę. Jest to impreza o wiele luźniej zorganizowana niż samo wesele, jednak wiele par decyduje się na zespół muzyczny również na poprawinach. Jak długo wtedy taki zespół powinien grać i jakie są zasady grania na poprawinach?
Zazwyczaj na poprawinach wiele z gości weselnych którzy przyjdą także na następny dzień, nie mają zbytnio sił ani na tańce, ani na zabawy. Co innego goście którzy są zaproszeni tylko na poprawiny, te dwie sprawy zespół muzyczny musi pogodzić. Zazwyczaj orkiestry weselne darują sobie wszystkiego rodzaju zabawy weselne i zabawianie na siłę gości, robią to jedynie na prośbę pary młodej. Jednak nie przyjmuje się to zbyt dobrze, bo poprawiny to taka impreza na której wszyscy na spokojnie chcą jeszcze ze sobą porozmawiać, na co nie zawsze jest czas na weselu. Zespół muzyczny na poprawinach zazwyczaj gra też trochę inny repertuar niż na samym przyjęciu weselnym. Na poprawinach można sobie pozwolić na granie przez zespół muzyczny takich rzeczy, które my naprawdę lubimy, bądź takich które są nowe i fajne, jednak nie do końca stworzone do tańca. Właściwie takie poprawiny można traktować trochę jak zwyczajną imprezę wśród znajomych. Oczywiście konsultując to co będzie się będzie działo na poprawinach z orkiestrą weselną dobrze jest pozwolić na granie kawałków na życzenie gości, na poprawinach nie musimy się troszczyć o jakieś muzyczne gafy. Bardzo często jeżeli para młoda ma konflikt z gośćmi jeżeli chodzi o ustalanie repertuaru, szczególnie jeżeli słuchają oni muzyki dość nietypowej na przykład rocka czy metalu. W takich sytuacjach poprawiny są zbawienne, bowiem wtedy młodzi mogą ustalić repertuar z zespołem muzycznym całkowicie pod siebie. Można to potraktować jako detoks po muzyce weselnej, disco polo i tanecznych rytmach które nie każdy lubi słuchać.
Dawniej członkiem kapeli weselnej można było zostać praktycznie „z marszu”. Wystarczyły względne umiejętności wokalno – taneczne lub wodzirejskie tudzież istniała możliwość przyuczenia nieskomplikowanych nutowych partytur wygrywanych zazwyczaj na instrumentach klawiszowych. Co do samych instrumentów nie były one z tzw. „górnej półki”, często elektroniczne keyboardy, ewentualnie gitara i zasadniczo na tym składzie opierało się instrumentarium orkiestry. Jak zatem łatwo się domyślić sama linia melodyczna utworów była dość uboga, bliźniaczo podobna mimo zapewnień o zróżnicowanym repertuarze, a poza tym, co tu dużo mówić niezbyt imponująca swą jakością i wykonaniem. Jednak era panów z zespołów weselnych skrywających swe oblicza za ciemnymi okularami zajmującymi pół twarzy, improwizującymi przez większość przyjęcia weselnego a nadto z lubością kosztująca weselnych trunków to już zamierzchła przeszłość. Obecnie kapele weselne to pewien element kultury związanej z samą organizacją wesel. Muzycy są profesjonalistami oferującymi swe umiejętności, które odznaczają się rzetelnym warsztatem wokalnym i artystycznym, bowiem tylko takie orkiestry mają szansę przetrwać na rynku. Prawdą jest, że wymagania stawiane przez przyszłych Małżonków rosną a chcące utrzymać się w branży kapele muszą dotrzymywać im kroku, aby móc liczyć na angaż i być może referencje, polecenie znajomym przygotowującym podobną uroczystość itp. Zespoły weselne promują się, zabiegają o Klienta i inwestują w auto rozwój, co dobrze rokuje ich przyszłości.
Zazwyczaj dobre zespoły weselne prezentują różnorodny repertuar, od utworów, które lubią starsi, po te, które lubią najmłodsi. Nic dziwnego, bo konkurencja na rynku jest duża i wymaga ona nie tylko świetnych umiejętności wokalnych i instrumentalnych grajków, ale również zdolności promowania się. Zespoły weselne w tym celu najczęściej korzystają z Internetu, gdyż jest to najtańsze medium, które pozwala na kompleksową promocję ich działalności. To nie oznacza, że jest to najprostsza sprawa, czasem nawet wręcz przeciwnie. Spowodowane jest to tym, że zespoły weselne mają do dyspozycji mnóstwo stron, gdzie wspomaga się organizację wesel. Oczywiście, posiadanie wszystkiego w jednym miejscu ułatwia zabawę w komponowanie przyjęcia ślubnego klientom, jednak zespoły weselne muszą mieć świadomość, że wystawianie się w jakiejś większej grupie twórców może znacznie utrudnić im dotarcie do potencjalnych nabywców ich usług. Dlatego zespoły weselne starają się, by zadowolić przeróżnych ludzi oraz by dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Nie jest to łatwe, gdyż w gąszczu konkurencyjnych grajków zespoły muzyczne muszą zdecydować, który ich utwór czy też które wykonanie jest najlepsze i pokazać je potencjalnym klientom. Nie tyczy się to jedynie grania na weselach, również jeśli jest to zespół na połowinki czy studniówkę. Gdy ci usłyszą warsztat, mogą już mieć znacznie mniej wątpliwości, które zespoły weselne się nadają, a które można odrzucić. Oczywiście, ludzie w takich przypadkach patrzą nie tylko na poziom granej muzyki, ale również i na cenę. Mimo to zdaje się, że zespoły weselne najmniej się tym martwią, gdyż cena zawsze jest do negocjacji, a skoro tak, to ważniejsze jest pokazanie swoich umiejętności, niż chwaleniem się, za ile który co zagra. Klienci zawsze mają wybór, a jeśli chcą czegoś naprawdę dobrego, to wyznaczą sobie górną granicę cenową, w której zespoły weselne proponują swoje usługi i będą w tej, a nie innej grupie szukać. Dlatego też istotniejszym wyzwaniem dla muzyków jest stworzenie repertuaru, w którym może się znajdować nawet osiemset utworów z różnych gatunków muzycznych. Trzeba dodać, że taki wybór zespoły weselne potrafią skonstruować nie w ciągu jednego wieczora, a na przestrzeni wielu, wielu lat. W związku z tym klienci wolą patrzeć na tych twórców, którzy mają już jako tako ugruntowaną opinię na rynku, a co za tym idzie, pozycję. Wielu stwierdzi, że zespoły weselne to wylęgarnia najprzeróżniejszych oryginalnych talentów.
Muzyka łagodzi obyczaje – jest to prawda stara jak świat i równie aktualna dziś jak dziesiątki czy nawet setki lat temu. Cofnijmy się bowiem w przeszłość; bliższą bądź w czasy bardziej zamierzchłe. Czy ktokolwiek potrafi przywołać lub choćby wyobrazić sobie wydarzenie wielkiej wagi pozbawione oprawy muzycznej? Bawiono się przy akompaniamencie przeróżnych instrumentalistów, zespołów, które wraz z upływem czasu przeradzały się w zorganizowane grupy zwane kapelami. Niewątpliwie muzyka ma ogromne znaczenie kulturowe i rozrywkowe, pełni rolę tła, podkreśla wagę wydarzeń, nadaje kolorytu, potęguje określone nastroje, doskonale komponuje się z innymi środkami artystycznymi. Jest źródłem emocji i wyrazem uczuć, a zarazem zachętą do dobrej zabawy i utrwaleniem wspomnień dzięki dodatkowemu skojarzeniu. Bo czyż nie będzie przyjemnością przywołać określonych cudownych chwili w swej pamięci, gdy np. usłyszymy w radio znajomy utwór, który towarzyszył nam podczas wesela? Wesele jest chyba jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów w życiu. I choć częściej i otwarcie mówią o nim kobiety, które już jako małe dziewczynki snują plany tej pięknej i wyjątkowej uroczystości to zapewne i niejeden chłopak skrycie marzy o dniu, w którym poprowadzi swą wybrankę do ołtarza.

Organizacja wesela to mnóstwo przygotowań, gonitwa myśli, poszukiwań odpowiedniego miejsca weselnego, kościoła, menu, kwiaty, wybór sukni ślubnej, auta, zaproszeń i oczywiście oprawy muzycznej. Bez tej ostatniej nie mogłoby się obyć. Bez muzyki nie ma wesela. Dobór kapeli jest niezwykle istotny. Trzeba bowiem trafić w gusta muzyczne weselników. Ułożyć wspólnie taki repertuar, aby mimo różnic pokoleniowych jakie na każdym przyjęciu weselnym mają miejsce wszyscy byli zadowoleni i udało się porwać ich na parkiet. I tutaj liczy się profesjonalizm zespołu weselnego i poszczególnych muzyków. Niebagatelną rolę odgrywa przygotowana przez nich oferta. Fajnie, jeśli posiadają do odsłuchu kilka propozycji, wówczas przyszli Nowożeńcy będą mieli szansę zapoznać się z brzmieniem głosu wokalisty, ocenić barwę, czystość brzmienia no i przede wszystkim jakość wykonania. Warto, by repertuar był elastyczny tzn. nie zawężał się do określonego przedziału czasowego ale by kapela grała utwory z różnych lat i gatunków muzycznych. Przeboje lubiane ale też niszowe. Z popularnymi piosenkami goście mogą być bardzo osłuchani, natomiast mogą być wśród nich miłośnicy muzyki mniej znanej. Kapela potrafiąca sprostać oczekiwaniom gości z pewnością zostanie doceniona i polecona kolejnym zainteresowanym organizacją wesela Młodym. Dodatkowym atutem będzie obecność w zespole muzycznym wodzireja, który uatrakcyjniłby występ zabawnymi, humorystycznymi scenkami, integrował gości zapraszając do gier zespołowych. Dużą zaletą jest ciepła atmosfera, poczucie luzu i wrażenie, że „nogi same niosą do tańca”. Od strony technicznej dobrej jakości sprzęt nagłaśniający, ewentualne efekty świetlne, czysty dźwięk.
Obecnie zespoły muzyczne przygrywające weselnikom cieszą się niesłabnącą popularnością, którą zawdzięczają nierzadko skocznemu repertuarowi zaczerpniętemu wprost z ludowej zamierzchłej tradycji. Upływ czasu nie ma tu nic do rzeczy bowiem klimat biesiad przetrwał pielęgnowany przez kolejne pokolenia a same wesela kojarzone są właśnie z taką formą przyjęć. Elementem urozmaicenia i wzbogacenia jest muzyka, której akordy wydobywają się z instrumentów członków kapeli. Do najpowszechniejszych należą klawiszowe, gitara, rzadziej pojawiają się dęte w postaci romantycznego saksofonu. Głównym bohaterem kapeli jest lider a zarazem wokalista przy czym jego głos odgrywa niebagatelną rolę. Powinien mieć hipnotyzującą wręcz barwę, ciepłą lecz mocną i czystą, docierającą w najodleglejsze kąty sali i do przygłuchych już uszu gości starszych pokoleniowo. Zespoły weselne to zazwyczaj tria, rzadziej kwartety. Zgodzić się należy, że instrumentaliści wchodzący w skład zespołu to amatorzy, jednak i ci odznaczają się dużą dozą profesjonalizmu, bo choć nie są muzykami z wykształcenia, to z całą pewnością z zamiłowania. Muzyka grana z pasją, utwory śpiewane pełną piersią to zalety owych grup. Muzyka ta klasyfikowana jest jako rozrywkowa, zazwyczaj rozbrzmiewa na różnego typu imprezach i przyjęciach w tym także weselach. Występy na weselach dla wielu osób stanowią hobby, któremu oddają się po pracy.
Dziś wielu młodych ludzi pragnących zawrzeć związek małżeński przykłada ogromną wagę do oprawy wesela, do każdego detalu. Muzyka ma ogromną wagę, ponieważ wszelkie linie melodyczne wybrane przez Młodych mogą mieć określoną wymowę, wiązać się z pewnymi ważnymi wydarzeniami czy wspólnymi wspomnieniami lub być wyrazem uczuć. Ważne jest by pomiędzy angażującą orkiestrę parą a kapelą „zaiskrzyło” wówczas porozumienie pomiędzy obiema stronami będzie zdecydowanie ułatwione. Grunt to wzajemna otwartość na wszelkie sugestie. Profesjonalizm zespołu to również dostosowywanie się do indywidualnych potrzeb i gustu Klienta co pozwoli uniknąć ewentualnego późniejszego rozczarowania. Zadaniem kapeli weselnej jest wprawić gości w sentymentalno – radosny nastrój i upiększyć każde ze wspomnień tak aby na długie lata pozostało w pamięci.
W dobie Internetu na wielu stronach zapoznać można się z ofertą poszczególnych zespołów prezentowanych na portalach zajmujących się reklamą tychże lub odsłuchać propozycje utworów zamieszczonych na mini listach dołączonych do podstawowych informacji. Fotografie pozwalają przyjrzeć się stylowi zewnętrznemu preferowanemu przez członków kapeli. Znajdziemy również dane kontaktowe, czasem terminy rezerwacji i cenniki. Warto zorientować się wcześniej co do tych ostatnich, ponieważ zainteresowanie jest duże i może zaistnieć sytuacja, w której kapele będą już zajęte a ostatnim dostępnym rozwiązaniem pozostanie zatrudnienie DJ – a co nie każdego może usatysfakcjonować. W celu uniknięcia stresu i napięć oraz presji czasu warto pomyśleć o odpowiednim „zapasie” czasu. Tak przygotowanym przyszłym Nowożeńcom pozostaje już tylko życzyć powodzenia w poszukiwaniach.
Zatem Państwo Młodzi przybywajcie!
Ani chwili się nie wahajcie!
Nie traćcie czasu, czekamy na Was
Oferty naszej nie nazwiemy wyjątkową, jedyną, wspaniałą, cudowną
Oszczędzimy superlatyw i komplementów
Licząc, że docenicie nas sami
Stając się naszymi Klientami
Jesteśmy kapelą z zamiłowania
Gramy bo lubimy instrumenty
Kochamy dźwięki
Nie najgorzej (chyba ;)) śpiewamy
Muzykę traktujemy jak sztukę, 
Jeździmy od miasta do miasta i ze wsi do wsi 
By Państwa Młodych i Gości raczyć swym talentem I nieskrępowaną obecnością

WESELNE INFORMACJE OBECNIE

Gdy usłyszymy „wesele” myślimy m.in. o nadarzającej się okazji do dobrej zabawy w stylu retro, disco, o porywającym tańcu, szaleństwach na parkiecie i znanych, powszechnie lubianych, nie raz nuconych pod nosem przebojach. Co więksi miłośnicy szlagierów i tanecznych podrygów zacierają ze szczęścia ręce. Oczywiście wiemy, że zaproszenie na wesele to wyróżnienie. Wiemy też, że na weselu przygrywa zwykle orkiestra. A jeśli będzie to kapela profesjonalna, znająca się na swym fachu, dysponująca sprzętem i mogąca pochwalić się wypracowanym repertuarem to noc pełna artystycznych wrażeń jest gwarantowana. Muzycy grający w kapelach weselnych dbają o swoją renomę, obecnie zależy im na tym, by być polecanymi kolejnym Parom, toteż dbają o swój warsztat i oferują rozliczne weselne scenariusze. Są gotowi dostosowywać repertuar do indywidualnych upodobań weselników. Pierwszy taniec weselny jak i muzyka grana w czasie imprezy jest do ugzodnienia z każdą grupą. Niektóre orkiestry uferują szeroki wybór instrumentów muzycznych, które z powodzeniem dostosujemy na swoim weselu. Fani saksofonu, perkusji, gitary czy nawet skrzypiec mają możliwość słuchania swojego ulubionego instrumentu. Nie dotyczny to jedynie muzyki na wesela, również repertuaru na urodziny, połowinki, prymicje czy poprawiny. Takie wydarzenia muzyczne jak studniówka czy osiemnastka również będą bardziej wryafinowane, gdy rozbrzmiewać na nich będzie muzyka, której oczekujemy. Wybór składów czyli ilości grających muzyków ma tu podobne znaczenie. Jedni weselnicy wolą pokaźne orkiestry weselne, złożone nawet z kilkunastu muzyków bandy z sekcją dętą i chórkami złożonymi z kilku wokalistek. Inni bawią się przy muzyce tradycyjnych kapel muzycznych 3 czy 4 osobowych. Jesze innym wystarcza duet czy nawet prezenter jednoosobowy. Tzw "Człowiek orkiestra" w postaci didżeja czy grającego wokalisty.Oprawa muzyczna nie towarzyszy jedynie weselom, każda z tych imprez muzycznych związana jest z tańcem i zabawą. Dziś wybór kapel jest tak bogaty, że zespoły zmuszone są wręcz by zadbać o odpowiednią reklamę. To samo tyczy się DJ-ów weselnych., wodzirejów, magików czy zawodowych konferansjerów i innych branż związanych z rozrywką w trakcie wesel. Przyciągający wzrok projekt strony internetowej orkiestry z czytelnymi danymi, sprecyzowaną ofertą, galerią zdjęć i ewentualnymi wpisami Klientów, którzy mogliby zarekomendować zespół są podstawą w dobie, gdy Internet stanowi jedno z podstawowych źródeł wyszukiwania informacji. Dodatkowym atutem będzie opcja pozwalająca na odsłuch kilku nagrań proponowanych przez kapelę i fragmenty filmów video z imprez prowadzonych przez orkiestrę. 

DJ NA WESELU CZY BARDZIEJ NA STUDNIÓWKĘ?

Coraz częściej na osobę odpowiedzialną za muzykę na przyjęciach wybiera się DJ weselnego. Jedni wynajmują DJ weselnego z tego powodu, gdyż jest to tańsza opcja niż wzięcie zespołu. Inni zaś biorą DJ weselnego gdyż lubią różnorodność muzyczną i nie lubią muzyki na żywo.
Decydując się jednak na wybór DJ weselnego należy pamiętać że to nie będzie to samo co orkiestra muzyczna. Nie należy oczekiwać tego, że DJ weselny poprowadzi wyprowadzenie z domu Pary Młodej oraz nie poprowadzi biesiady, jedyne co może zrobić to podczas przyjęcia puścić kilka utworów z tego gatunku. Logiczne jest też że DJ nie puści z komputera pod domem gry na akordeonie, na pewno nikt by tego nie odebrał pozytywnie, a wręcz przeciwnie wywołałoby to tylko rozbawienie wśród gości.
Tak naprawdę DJ weselny przede wszystkim może zaoferować odtworzenie ze sprzętu wcześniej wybranej i ustalonej muzyki, nic nie narzuca, jest otwarty na propozycje. Repertuar DJ weselnego bywa nieograniczony, więc decydując na współpracę z DJ weselnym można nawet w czasie imprezy zamawiać piosenki na życzenie, nawet te które są przez wszystkich mniej znane. Tak samo pierwszy taniec weselny nie stanowi praktycznie ograniczenia dla didzeja. Dla DJ weselnego nie powinno to stanowić żadnego problemu, bo mając komputer zapewne ma też połączenie z internetem i nawet jeśli nie posiada danego utworu to w ciągu chwili może coś ściągnąć z sieci.
Jedyne, co jest pewne to fakt, że DJ weselny weźmie za granie znacznie mniej niż zespol. Jeśli ktoś szuka oszczędności, to na pewno znajdzie ich wybierając DJ weselnego. Nie trzeba też się zastanawiać czy DJ weselny zagra i zaśpiewa czysto, gdyż nie należy to do jego obowiązków więc za bardzo nie ma czego zepsuć. 
Jeżeli dj ma odpowiednie wyczucie sytuacji, właściwego repretuaru weselnego może sprawdzić się doskonale jako oprawa muzyczna na weselu. Jeśli natomiast specjalnością dja jest prezentacja jedynie nowego repertuaru, będzie odpowiedni na studniówkę, osiemnstkę czy połowinki.
Podejmując decyzję o wynajęciu DJ weselnego należy dobrze się zastanowić czy to co on oferuje odpowiada czy od osoby prowadzącej imprezę i odpowiedzialnej za oprawę muzyczną oczekuje się czegoś innego.

Lista wpisów

Pierwszy taniec weselny

Bardzo kluczowym elementem podczas przyjęcia weselnego jest pierwszy taniec nowożeńców. Należy zadbać o odpowiednią oprawę tego etapu przyjęcia, ponieważ to właśnie pierwszy taniec będzie przyp...
czytaj więcej »

DUET

INFO dla Szkół

IMPREZY SZKOLNE
- studniówki
- połowinki
- bale gimnazjalne
informacje i wiadomości weselne
Orkiestra Weselna Pomorskie - Zespół Weselny
Katalog SEO poleca zespół od 2012 r.
Zespół na wesele Słupsk Zespół muzyczny weselny Słupsk Zespół na wesele - orkiestra na imprezy Muzyka
Kreator stron internetowych - strona bez programowania